Іван Франко – трибун народний. Життя та доля письменника Франка

Іван Франко – трибун народний. Життя та доля письменника Франка

I. І. Франко – легендарний Каменяр. (Геніальний поет, видатний прозаїк і драматург, критик, публіцист і літературознавець, фольклорист і етнограф, перекладач. Видатний громадський діяч, борець за волю народу.)

II. І. Франко – син сільського коваля.

1. “Правдива іскра Прометея злетіла з батькового ковадла… ” (І. Франко на родився 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі у родині хлібороба і коваля Батьківська кузня і стала для письменника першою життєвою школою.)

2.

“Пісня і праця” – великі дві сили. (Мати письменника – ніжна й чутлива до краси жінка – навчила Івана любити й шанувати працю, а її пісні стали для нього невичерпним джерелом наснаги у творчості.)

3. Тяжка доля поета. (Тюрми, приниження, переслідування жандармів, не справедливі звинувачення, непорозуміння обивателів і розлука з коханою – все це довелося пережити поетові на своєму життєвому шляху. Але тяжкі удари долі не зламали Франка, бо для нього – “лиш боротись – значить жить”.)

4. І. Франко – академія в одній особі. (“У важкі часи безправ’я і темряви, – писав П. Тичина,

– він був для Західної України і університетом, і енциклопедією, і академією наук, і народним, не затвердженим ніякою монаршою ласкою міністерством культури і освіти”.

У тяжкий для трудового населення Галичини час встав на бій з темними силами реакції за соціальні права поневоленого народу.)

5. Шлях боротьби і тяжких випробувань. (Франко назавжди пов’язав свою долю з робочим людом, боровся проти неправди та соціальної несправедливості, активно пропагував революційні ідеї, закликав до боротьби, ставши в центрі громадського життя Галичини. Тричі був заарештований, але не змінив своїх ідейних переконань.)

6. Віра поета у світле майбутнє народу. (І. Франко був справжнім народним трибуном, пророком, який відчував у собі велику силу повести за собою мільйони безправних, змучених людей, вірив у світле прийдешнє народу України.)

7. І. Франко – корифей науково-літературного життя Західної України. (Твори великого Каменяра були вираженням його громадсько-політичних ідеалів, метою життя його було служіння інтересам українського народу і Вітчизні, загальнолюдським поступовим ідеям.)

III. “Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий”. (П. Загребельний)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



П гулак-артемовський рибалка скорочено.
Ви зараз читаєте: Іван Франко – трибун народний. Життя та доля письменника Франка
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.