Іван Сочивець – Любіть, дітки, Україну


Іван Сочивець

ЛЮБІТЬ, ДІТКИ, УКРАЇНУ

– Добре, що впіймала тебе, Іванку. Сядь! Поговорити треба.

– Мамо, знов те саме будете втовкмачувати. Я знаю.

– Те, але не те. Май терпіння. Мати на погане не наставлятиме. Тільки на добре

– Ми вже все зрозуміли, мамо. Я і Марійка.

– Все, та не все. У мене, дітки, душа болить, що ви їдете в чужі краї. Хоч і по науку. Та що поробиш, коли в Україні нашій поки що таке твориться. Слово рідне не завжди почуєш. Їдьте, пташенята, вчіться. Людьми станете. Та глядіть!..

– Що глядіти, мамо?

– Неньки своєї не забувайте, України нашої. Ти ж, Іванку, старшенький, то й за Марійкою наглядай. Будь їй батьком.

– Не турбуйтеся, мамо, все буде гаразд.

– Гаразд, то воно гаразд, але душа болить, що на чужину їдете. За кордон. А там же все не так, як у нас. І мова, і звичаї, і спосіб життя. Головне, дітки, любіть Україну!

– Як же її любити, мамо?

– Боже ти мій! Не цурайтеся свого, як ото Тарас навчав. І цю вишиванку не забудь. Стидатимешся вдягати, то хоч коли там з чемодана вийми, подивись та пригорни до себе. І сала не цурайтесь, як предки наші не цурались. І вареників з сиром та вишнями.

– А як там цього в кав’ярнях та ресторанах не буде?

– Та ж там знайомі наші є. Приятелі. З діаспори. Вони ж українці. Запросять, пригостять. Тільки не відмовляйтесь, як коли щось наше, національне, подаватимуть.

Гріх губу копилити. Дякуйте чемно.

– Ви вже це казали, мамо.

– Ще й ще казатиму. І повторятиму: “Любіть Україну! Вона ж тепер вільна, незалежна. Ви її діти. Вам за неї вболівати”. І ще таке. З іменами своїми притримуйтесь. Бо, знаю, перехрестять тебе на Джона, а Марійку на Мері. А ви Іванком та Марійкою тримайтесь між собою. І з мовою…

– А з мовою що, мамо?

– Щоб не забули. Не буде з ким, то між собою по-нашому розмовляйте. Рідну мову гріх забувати. Повернетесь – доведеться ж говорити українською. Англійська у нас поки не йде.

– А як не повернемось? А як батько нас там назавжди влаштує?

– Хай так. Дав би Бог. А в гості ж приїжджатимете до нас, то як розмовлятимете? Не будете ж родичів і земляків іноземною мовою відлякувати.

– Ну, хіба в гості.

– Ти батька згадав, Іванку. Це добре. Ти ж розумієш, хто він у нас?

– Та знаю. Державний діяч.

– Так ви там будьте гідні свого тата!

– Мамо! Я можу йти?

– Йди, синку, гуляй до від’їзду на чужину. Милуйся рідним краєм. Бо скоро прощання. Любіть, дітки, свою Україну. Вона наша ненька.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Драма феєрія це.
Ви зараз читаєте: Іван Сочивець – Любіть, дітки, Україну