М. Лермонтов і О. Пушкін


М. Лермонтов і О. Пушкін
І. Історичні умови формування. (Епоха Пушкіна і Лермонтова: час напередодні повстання декабристів і наступна після його розгрому реакція.)
ІІ. Подібність і відмінність поглядів і настроїв поетів.
1. Тема поета у творчості Лермонтова в порівнянні з лірикою Пушкіна. (Лермонтов: поет не самотній провидець, а народний трибун, приречений жити і діяти в суспільстві, де проповідування любові і правди сприймається з нерозумінням і злістю. Пушкін: поет-пророк, покликаний служити людям. “Хочу воспеть свободу миру, на тропах поразить порок”. Муза – “гроза царів”, “волі горда цариця”.)
2. Пушкінські мотиви у творчості Лермонтова. (Подібність окремих художніх образів, сюжетів. “Дві невільниці” Лермонтова і “Бахчисарайський фонтан” Пушкіна. Історична проза Пушкіна – роман Лермонтова “Вадим” – тема селянського бунту, оцінка Пугачова одним і іншим поетом.)
3. Російська історія в уяві художників. (Пушкін – “Полтава”, “Борис Годунов”, “Капітанська дочка”, “Мідний вершник”. Лермонтов – протиставлення свого покоління героям минулого. Шукає розради і надії в недавніх подіях історії Росії, у народі. “Бородіно”, “Дума”.)
ІІІ. Вірші Лермонтова, присвячені Пушкіну. (У “Смерті поета” заявив про себе як про спадкоємця його бунтарської слави, готового страждати за свої переконання.)1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Природа сміху в кайдашевій.
Ви зараз читаєте: М. Лермонтов і О. Пушкін