Побут і традиції епохи середньовіччя

1. Англія епохи середньовіччя. (Простий люд був доведений до розпачу гнітом феодального магнатства. Знедолені збиралися у великі ватаги та хазяйнували в лісах і на пустищах. Магнатство грабувало теж.)
2. Причини скрутного становища і наростання тривоги в народі. (Короля Річарда не було в країні: він потрапив у полон до підступного й жорстокого герцога Австрійського. Відібрати трон у законного спадкоємця прагнув брат ув’язненого Рі чарда Джон. Боротьба за трон негативно відбилася на житті і бідних, і багатих.)
3. Зображення соціального

становища за допомогою опису зовнішності англо саксів. (Одяг простолюдинів відрізнявся від одягу шляхетних. Седрик Сакс – шляхетна людина. Комір і рукава його зеленого каптана мали облямівку з сірого хутра; на зап’ястках – золоті обручки… Одяг бідного люду був якнай простішим, пошитим з вичиненої шкіри якоїсь тварини – хутром назовні, але те хутро вже було витерте. Син Беовульфа, природжений раб Седрика з Ротервуда, свинопас, був бідною людиною.)
4. Побут Седрика Сакса. (Хоча він і був шляхетною людиною, вся обстановка будинку відзначалася суворою простотою саксонських часів.)
5. Чим приваблював
зовнішній вигляд Ровени. (Небога Седрика привертала ува гу своєю природною красою і шляхетністю походження – і одяг, і манери – все тішило око.)
6. Головна розвага і бідних, і багатих – лицарські турніри. (На турнірах були відведені місця для знаті. З першого погляду можна було відрізнити, де серед глядачів турніру знатна людина, а де – бідна. Переможці одержували багаті подарунки. Хоча двобої часто закінчувалися смертю одного з лицарів, та вони суворо дотримувалися турнірних правил.)
7. Чи могла влада короля надовго примирити бідних і багатих. (І бідні, і багаті змушені були боротися за існування. Багатий міг швидко розоритися, і, навпа ки, бідний міг знайти матеріальний статок, найчастіше розбоєм.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Твір береться мудрість не із заповітів.
Ви зараз читаєте: Побут і традиції епохи середньовіччя
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.