Твір на тему: Наші зелені друзі (твір у публіцистичному стилі на суспільну тему)

Земля! Яка вона розкішна, безмежна, багата! Скільки всього є на ній. Це і моря, океани, річки, озера, тварини і птахи. А скільки зелені різноманітної. Саме про зелених друзів, про моє ставлення до них я хочу написати.
Ще з дитячих років мені подобалось бувати в лісі. Часто бігала туди, прислуховувалась до шелесту листя, коли воно із вітром розмовляло, вдихала аромат лісових квітів, що цвіли. А яку насолоду я відчувала, вдихаючи рано-вранці чисте повітря лісу. Він дрімав, піднісши вгору горді крони. Відчуваєш насолоду, спілкуючись із лісом. Саме тоді

я по-справжньому полюбила ліс, відчула в ньому потребу, зрозуміла, яку велику користь він приносить.
Важко уявити собі життя людей у наш час без дерев. Дерева є незамінним матеріалом для побудови житлових та інших споруд, кораблів, човнів тощо. Як можна жити без дерев’яних меблів, полиць, підлоги і багатьох речей домашнього вжитку? Багатьом мешканцям наших сіл і містечок без дерева не було б чим нагріти хату, зварити їжу.
Фруктові дерева не тільки прикрашають наші оселі, але й дають нам корисну, здорову їжу. Багато дає нам ліс: гриби, ягоди, тварин. Всього не перелічити.
Дерева очищають повітря, озеленюють
міста, дихають свіжою прохолодою у спекоті дні літа. Якби не зелені друзі, наша земля перетворилася б на мертву пустелю.
Ми розуміємо усю користь того, що дають нам зелені насадження. Але чому ж тоді так безжалісно нівечимо їх? Болісно дивитись, як горить ліс: конають у муках столітні дуби, тендітні берізки, вічнозелені ялинки та сосни, тремтячі осички. І це справа рук людини: її безпечність, невихованість. Кинула цигарку – забула загасити.
А зламана гілочка, ніби твоя власна рука, безсило звисає. А дерево зрубане так, для втіхи, для збагачення власних потреб? А це що? Господи, вирізане чиєюсь недбалою рукою серце зі стрілою Амура на корі дерева. Здається, ніби то серце у того дерева вирвали. Душу розривають, серце крають такі страшні речі.
І спадають на думку слова із пісні “Три поради” на слова Ю. Рибчинського, музика І. Шамо:
Не рубай тополю,
Не ламай калину…
Ти на все життя їх збережи!
Люди! Не губіть краси, бо краса – така сила, без якої не може бути справжнього життя. Бережіть красу, бо ви на землі люди!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Микола сингаївський вірш запрошення до мандрів.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Наші зелені друзі (твір у публіцистичному стилі на суспільну тему)
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.