Твір на тему: “Софіївка” – це вже історія


Сум. Умані (на Черкащині) дендрологічний заповідник. Створено його на замовлення графа Ф. Потоцького і названо так на честь його вродливої дружини Софії. Десятки тисяч кріпаків працювали на будівництві цієї визначної пам’ятки українського садово-паркового мистецтва.
Чим же вона така визначна? Чому ще й зараз їдуть туди люди, щоб подивитись на диво, створене людськими руками?
Будувалась “Софіївка” двісті років тому: у 1796 – 1800 роки. Кріпаки рили канали, штучні озера, глибокі гроти. А потім насаджували дерева.
Я не була в Умані, не бачила “Софіївки”, але читала про неї і тому дуже хочу там побувати. Хочу побачити вхідні ворота парку, гроти Венери та Діани, Критський лабіринт, рожевий павільйон на острові кохання. Є там ще Амстердамський шлюз, Китайська альтанка, Мертве озеро.
Я бачила різнокольорові листівки із зображенням цього заповідника. На художньому фото – численні скульптури за античними сюжетами. Там є статуя Еврипіда, якій уже 500 років!
Але на фото не побачиш фонтанів, водоспадів, шлюзів… Має “Софіївка” навіть свою підземну річку Стікс “.
І все це побудовано руками кріпаків!
Як розповіли мені книжки, у 1831 році цар Микола 1 відібрав парк у Потоцького і передав його у власність своєї дружини. Відтоді парк називався “Царициним садом”.
У “Софіївці” росте понад 400 видів кущів та дерев, серед яких є рідкісні (тюльпанне дерево, болотяний кипарис та інші).
Дуже хочу побачити все це на власні очі!1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір на тeму що може об'єднати народ.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: “Софіївка” – це вже історія