Твір на тему: Телевізор – це благо цивілізації?.. Телевізор – це руйнівник?.. (Стаття в газету)

Інколи буває так: діставшись до фінішу, помічаєш, що біг не в той бік. У процесі розвитку світової цивілізації багато чого змінилося в житті людства. З появою різноманітних приладів та техніки наше життя значно полегшилося. Зараз машини практично замінили людську працю. Тож, здається, люди близькі до цього фінішу як ніколи, бо не завжди розвиток сучасних технологій дає користь. Найперший приклад цього – телебачення.
Сьогодні, напевне, ми вже не уявляємо життя без телевізора. Більшість людей, як молодого, так і похилого віку, присвячують

перегляду телепрограм значну частину свого часу. Спеціальні опитування показали, що до вісімнадцяти років пересічний американський підліток проводить біля телевізора приблизно п’ятнадцять тисяч годин! І те, що це є звичайнісіньким надмірним захопленням, стає очевидно лише тоді, коли завзяті телемани намагаються його позбавитися.
Варто сказати, із самого початку телебачення втратило свою головну функцію. Якщо вчора з його допомогою можна було дізнатися корисну та цікаву інформацію, то сьогодні про це вже й не йдеться. Надзвичайно жорстоке і бездуховне сучасне телебачення перетворилося на розважальну
індустрію.
Телебачення чимало уваги приділяє програмам, розрахованим на дітей та підлітків. Звичайно ж, на ще не повністю сформовану дитячу психіку дуже легко впливати. Діти щодня дивляться закордонні мультфільми, сповнені агресії, зневаги до оточуючих. А підліткам відкривається дивовижний світ шоу-бізнесу, де нормою є розкіш, багатство і слава. До того ж, побачене на телеекрані одразу сприймається як реальність. Телевізор міцно тримає біля себе молоде покоління. З цього приводу американський гуморист Білл Бон говорив: “З дітьми не було б жодних проблем, якби їм потрібно би було рубати дерева, щоб забезпечити енергією телевізор”.
Проте телебачення може не тільки відкрито впливати на підсвідомість, а й таємно. І двадцять п’ятим кадром тепер нікого не здивуєш. Око здатне сприймати лише двадцять чотири кадри за секунду, а двадцять п’ятий фіксує підсвідомість. Також існує так званий метод накладки, який ось уже не один десяток років успішно використовується за кордоном. Діє він так. Записуються слова (наприклад, “купіть морозиво”), потім додається музика. Люди думають, що слухають музику, а насправді – рекламу. За допомогою таких прийомів можна маніпулювати людиною, змушувати до тих чи інших дій.
Неможливо оминути і якість сучасного телебачення. Але про яку якість можна говорити, коли більшу частину телепередач країни активно запозичують одна в одної? От, приміром, протягом кількох сезонів’на українському телеканалі “СТБ” виходить яскравий телепроект під назвою “Танцюють всі”, завдяки якому будь-хто може стати зіркою і навіть отримати значний грошовий приз. Для цього треба всього лише пройти кастинг, а потім змагатися з іншими учасниками програми. Цей телепроект має чимало прихильників серед українців. Чи знаєте ви, що подібне шоу є і в англійському телебаченні?
Останнім часом великої популярності набув телесеріал “Щасливі разом”. У ньому розповідається про життя-буття родини Букіних. За сюжетом цього серіалу Букіни – невдахи, вони постійно потрапляють в різні безглузді ситуації, їх завжди спіткають нещастя. У мові головних героїв, до речі, трапляється ненормативна лексика. А ще є жарти, які маленьким хлопчикам і дівчаткам краще взагалі не чути… Мало хто здогадується, що такі телесеріали є звичайнісінькою пародією на американські, причому пародією дуже низької якості.
Діти продовжують дивитися мультфільми іноземного виробництва, переважно японського. А дорослі й уваги не звертають на те, що декілька років тому увесь світ облетіла страшна звістка: у Японії сотні дітлахів потрапили до лікарень з нападами епілепсії.
“Вбивця часу”, “гіпноящик” – як тільки не називають телевізор. Можна скільки завгодно говорити про те, якої шкоди завдає нам це “благо цивілізації”. Але варто пам’ятати, що більшої шкоди собі завдаємо ми самі, потрапляючи під магічний вплив телевізора.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Характеристика героїв твору таємниця лісового озера сергія.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Телевізор – це благо цивілізації?.. Телевізор – це руйнівник?.. (Стаття в газету)
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.