Життєпис Володимира Зоріна


Володимир ЗОРІН

Зорін Володимир Петрович (Валентин Пащук) народився в 1904 році в степах Бессарабії в сім’ї цигана. З дитинства водив отари з батьком-чабаном, які належали багатіям. Мужній, сміливий хлопець брав участь у громадянській війні, 1919 року став членом більшовицької партії. Пізніше закінчив школу червоних старшин у Харкові. Обрав шлях літератора. Працював у редакції газети “Вісті”. В 1929 році видав нарис “Циган на Україні” й відтоді активно виступав у літературі.

Одна з основних тем творчості В. Зоріна – громадянська війна на півдні України, утвердження Радянської влади в придністровських степах. Події революційної пори, перебіг соціально-політичних процесів і місце в ній трудящих мас він художньо осмислив у збірках оповідань “На Дністрі” (1930) і нарисів “Героїка партизанська” (1931), у книзі “Дністер оповідає” (1933).

Свого часу користувалися успіхом книжки В. Зоріна “Ром. Оповідання” (1932) і “Ром. (Повість)” (1934) – художні оповіді про життя циган. Ці твори витримали повторні видання, буди відзначені першою премією літературного конкурсу, що його проводив Наркомос УРСР.

У 1937 році творча праця Володимира Зоріна була нагло перервана: майстри фальсифікаційних справ у слідчих підрозділах НКВС позначали його тавром “ворог народу”. Того ж року життя письменника обірвалося.

1957 року В. Зоріна було реабілітовано посмертно.

Іван Зуб

ЛУ 34 (4443) 22.08.19911 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Мій кумир твір.
Ви зараз читаєте: Життєпис Володимира Зоріна