Аналіз творчості Михайля СеменкаПровідним поетичним образом у поезії М. Семенка є місто. Його він оспівував у кількох поезіях з однойменною назвою. Ці твори мають другу назву за першим рядком: “Вдихаю я тонку отруту… “, “Блимно і крапно”, “Сонце освітлювало… “, “Зойкно вилітали… “, “Вечір подощовий… “, “Місто мокре”, “Ось те сте… “. А також у віршах із надзвичайно промовистими назвами, що відображають міську атрибутику: “Будинки”, “Тротуар”, “Улиці”, “Асфальт”, “В кафе”. Михайло Семенко захоплюється

міськими пейзажами, із задоволенням удихає запах бензину, обожнює швидкий рух, який він називає “життєрухом”, любить посидіти з друзями в кав’ярні, сходити в кіно, яке входило тоді в моду. У поезії він головним критерієм вартості вважає оригінальність думки й словесну гру. Навіть із назв творів Михайла Семенка можна зрозуміти, що він є прихильником неологізмів. Про значення багатьох таких слів читач легко здогадується, а над деякими доводиться задуматись. Твори М. Семенка тримають читацьку думку в постійному напруженні, тому їх цікаво читати й аналізувати.

Візьмімо, наприклад, вірш “Бажання”

. Тільки такий оригінальний митець, як Михайло Семенко, міг поставити таке безглузде, на перший погляд, запитання:

– Чому не можна перевернути світ?

– Щоб поставити все догори ногами?

Виявляється, що подібне “бажання” М. Семенко може здійснити сам, і не знайдеться сміливця, хто посмів би йому заперечити. Перевертання світу, здійснене ліричним героєм поезії М. Семенка, виглядає дещо дивним. Він стягує місяця й дає йому “березової каші”, роздає дітям зірки замість іграшок, а служниці Маші дарує весняні берези, щоб її покохав Петька. Михайло Семенко любить постійні зміни, постійну динаміку, Його не влаштовує навіть сама природа, він називає її “балаганом” і прагне, щоб її “чорти вхопили”, адже його “бажання” неможливо виконати.

Вірш “Запрошення” – це звернення до прийдешніх поколінь. Поет усім тим, хто хоче його “духа визвать” обіцяє показати безліч світів “оригінальних і капризних”, безліч шляхів, а також відчинити замкнуті двері. Михайлові Семенку вдалося перемогти “всі стихії й дощі”, тому, звичайно, прогулятися з ним уночі було б цікаво.

Таку ж цікаву прогулянку обіцяє поет і в другому вірші з аналогічною назвою “Запрошення” . Цього разу він пропонує піднятися на Батиєву гору, бо там ” гарно “, ” симпатично й різнобарвно “. Поет знає, що дехто дивиться на футуристів “як на звірів”, проте він хоче подолати таке несправедливе ставлення з боку суспільства до нього і його друзів, прагне довіри й доброзичливості з боку читачів, він пише:

Люди ми сильні, молоді, сміливі –

Не боїмось нікого й бажаємо усім добра.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Твір на тему шевченко художник.
Ви зараз читаєте: Аналіз творчості Михайля Семенка
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.