Біографія Василя Портяка

Василь Васильович Портяк (*31 березня 1952, Кривопілля, Верховинський район – †2014 рік, Київ) – український прозаїк і кінодраматург. Член Національної спілки кінематографістів України

Біографія

Василь Портяк народився в мальовничому гуцульському селі Кривопілля, поруч Верховини. Навчався в місцевій школі, пас худобу в полонині, помагав батькам. По закінченні школи пішов на працю: був лісорубом, грузчиком, такелажником.

В 1972 році вирішив здійснити свою юначу мрію і подався до Києва, заніс документи до університету. Після здачі

екзаменів, ощасливив батьків звісткою, що тепер буде журналістом. В 1877 році закінчив навчання на факультеті журналістики Київського університету імені Т. Г. Шевченка.

Після здобуття фаху, подався співпрацювати з кількома газетами, водночас писав своє. В 1980 році світ побачив його творчий первісток – новелу “Мицьо і Вовчук” (у львівському журналі “Жовтень”). Потім він опублікував ще кілька творів у журналах “Вітчизна”, “Ранок”, “Літературна Україна”. Невдовзі, в 1983 році, республіканське видавництво для творчої молоді видало збірку “Крислачі”, якою молодий гуцульський автор

справив чимале враження на київську творчу складову, і, відтак, був запрошений на роботу редактора у видавництво “Молодь”.

Паралельно із творчими пошуками в літературі, Василь Портяк захопився кіно, та й київський кінематограф не міг оминути цього колоритного гуцульського хлопця. А він взяв, тай подався аж до Москви, і два роки навчався в майстерні Євгена Барабаша на Вищих курсах режисерів і сценаристів. Закінчивши навчання в 1986 році Василь Портяк повернувся до Києва, і з тих пір постійно працює в кіно.

Автор сценаріїв фільмів:

– “Меланхолійний вальс”

– “Нам дзвони не грали, коли ми вмирали”

– “Вишневі ночі”

– “Білий пудель”

– “Чия правда, чия кривда”

– “Нескорений”

– “Атентат. Осіннє вбивство в Мюнхені”

– “Залізна сотня”

На цьому його фільмографія не закінчувалася, адже було ще чимало короткометражних та документальних фільмів.

Кінематограф надовго захопив Василя Портяка, і мало часу було на інші творчі експерименти. А до літератури він час від часу навертався. Загалом з під пера Портяка вийшли такі художні твори:

– “Крислачі” – збірка новел у видавництві “Молодь” (Київ, 1983);

– “Час прощання – час утрати” – оповідання (Київ, 1984);

– “Ісход” – публікація в журналі “Кур’єр Кривбасу” (Кривий Ріг, 1995);

– “Гуцульський рік” і “У неділю рано” – оповідання у збірці “Десять українських прозаїків” (Київ, 1995);

– “У снігах” – збірка з 8 новел (Київ, 2006)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Загальнолюдські цінності у повісті поза межами болю.
Ви зараз читаєте: Біографія Василя Портяка
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.