Дев’ятниця до Герарда2

Восьмий день

Геройська терпеливість святого Герарда

Розважання:

Герард вибрав своїм гаслом слова: “Я все буду терпіти, щоб бути святим”. Бог, Який хотів очистити його, прийняв ці слова й упокорив його найважчим випробуванням для праведного чоловіка.

1754 p., невдовзі по Світлому Тижні, Герард став жертвою жахливої обмови, так злобно вигаданої, що навіть настоятелі запідозріли його у скоєнні тяжкого гріха. Св. Альфонс, стримуючись від передчасного осуду, вирішив випробувати ангельську чесноту брата

Герарда.

Він закликав його до Ночери й сповістив, в якому огидному злочині його звинувачують і додав, що Герард для власної опінії й доброго імені монастиря повинен себе виправдати. Зберігаючи надзвичайну покору, він, опустивши очі, мовчав. Так само спокійно він прийняв випробування, покладені на нього.

Йому було заборонено приймати Св. Причастя та спілкуватись з будь-кимось у монастирі. Попри все це його пошана до св.

Альфонса не зменшилася.

Очорнення Герарда справляло гнітюче враження на всіх ченців монастиря, вони не розуміли його мовчання. Коли друзі наполягали, щоб він припинив мовчанку

і почав себе виправдовувати, Герард відповідав: “Господь Бог все бачить і знає”. Його відплатою була молитва за тих, хто його очорнив. Найбільш болючим випробуванням для св. Редемпториста було не знеславлення його перед братами та людьми, а позбавлення Св.

Причастя. Однак, навіть з огляду на це, він віддався Божій Волі, а тим, хто йому співчував, говорив: “Для мене досить того, щоб носити Ісуса в моєму серці”.

Герардове випробування тривало довго, але врешті Бог зволив виправдати Свого слугу. Св. Альфонс одержав листа, який приніс велику радість. Він був від особи, що знеславила Герарда. Автор листа, присягаючись, заявляв, що у першому листі була лише брехня.

Усі зраділи цій новині. Генеральний Настоятель негайно викликав Герарда до Ночери й спитав його, чому він навіть не намагався себе виправдати. “Як я міг? – відповів покірний чернець. – Чи ж Правила не забороняють мені оправдувати себе?”. Св.

Альфонс був зворушений до сліз цією відповіддю. “Йди, мій сину, – сказав він. – Хай Бог благословить тебе!”. Св. Альфонс дуже високо оцінив поведінку Герарда у всій цій історії: “Якщо би брат Герард мав тільки ту одну чесноту, яку він практикував серед такого тяжкого випробування, то й цього досить би було мені, аби виробити собі дуже високе поняття про його святість”.

Практика:

Терпеливість у горі – це найкоротша дорога до неба й найпевніший знак призначення. Коли тебе стрічають хрести, проси св. Герарда про силу й покору.

Приклад:

Сестра Франка Маргарет, черниця Візиток у Монт-Сейнт-Арманд, що поблизу Гента, терпіла упродовж шести місяців страшні ревматичні болі. Двоє лікарів марно старались її вилікувати. Почувши про чуда, вдіяні св. Герардом, вона відбула дев”ятнпцю на честь Святого, щоб відновити здоров’я.

Однак, її довір’я наштовхнулось на серйозне випробування; під кінець дев’ятниці біль був такий сильний, що бідна сестра, незважаючи на свою мужність, стогнала і плакала впродовж двох з половиною годин. Але наш святий був зворушений її сльозами й молитвами. Останнього дня дев’ятниці біль зник назавжди.

З вдячності ця сестра ніколи не переставала славити чудесні сили Чудотворця.

Молитва

Святий Герарде, небесний приятелю терплячих, великі чуда Ти вдіяв за життя і число їх Ти ще збільшив після Своєї святої смерті, Ти закликаєш нас: “Довір’я! Довір’я”. Ми знаємо, про яку ласку Тебе просимо і які ми негідні тої ласки.

Ми визнаємо, що більше заслуговуємо на кару, аніж на ту ласку, бо якщо ми пригнічені горем, від якого просимо звільнення, то чи це не є справедлива кара за наші гріхи?

Чи ж ми не запалили Божого гніву проти себе й своїх дорогих своїми власними гріхами або похвалами, або навіть доганою гріхів інших. На жаль! Ми лиш оплакуємо ці наші провини.

О любий Герарде, проси ласкаво Бога про їх прощення, відверни від нас удари Божої справедливості й через Твої чарівні чесноти, які зробили Тебе таким могутнім перед Богом, подай нам цю ласку (назвати яку).

Амінь

Дев ‘ятий день

Ревність святого Герарда у спасінні душі

Розважання:

Любити Ісуса Христа – значить бажати, щоб Його любили всі душі, відкуплені Його Пресвятою Кров’ю. Отже, ревність Герарда у спасінні душ можна співставити з його серафимською любов’ю до Бога. Його рішення визначають наступні слова:” Мій Боже, я хочу всі свої молитви, Причастя і дрібні діла жертвувати за навернення грішників; я задля цього жертвую своє життя Богові разом із Пресвятою Кров’ю Ісуса Христа”.

Сучасники Герарда не знаходили слів, щоб висловити свій подив його чудодійною ревністю: “Коли він приходив до якогось поселення, – говорили вони, – його відвідини мали цінність цілої місії”. Свідки заявляли: “Його погляд був проповіддю, відчувалось, що в ньому був Бог. Його палкі слова робили велике враження на душі, обтяжені гріхом, викликали любов до Ісуса й Марії та вірність становим обов’язкам.

Його добрий приклад, його молитви, поради й покути головним чином спричинялись до успіху місіонерів, яким він товаришував у їхніх апостольських подорожах”.

Герард мав особливий дар навчати дітей любові до Бога й практикуванню набожності. Лекції Святого глибоко западали в їхні ніжні серця. Його звичайним висновком було: “Тепер це є зрозуміле, безумовно віддане Богу”. Тоді, даючи кожному з них образок і роблячи над кожним знак Св. Хреста, він відпроваджував їх додому щасливими.

Хоч він не був священиком і не проповідував, але одержав від Бога визначний дар для навернення грішників.

Отець Танноя, який перебував з ним, каже: “У всіх місіях, в яких Герард брав участь, щоб слугувати священикам, він придбав своєю працею незліченні навернення. Місіонери були лише зайняті сповіддю пенітентів, приготованих покірним братом”. Він наближався до грішників не вишуканими планами або обхідними дорогами, але сміливо й відкрито. Іноді він шукав їх у їхніх власних домівках, часом, натхненний Св. Духом, зупиняв їх на вулиці, апелюючи до їхніх сердець, щоб знайти кращу дорогу до їхньої совісті.

Коли йому вдавалося зворушити серця грішників, він відкривав їм сумний стан їхніх душ і завжди закінчував наверненням їх до Христа.

Практика:

Постарайся мати образ св. Герарда й помістити його на видному місці. Він буде тобі пригадувати Герардову святість і, щоб краще запевнити собі його опіку, часто повторюй молитву до св.

Герарда.

Приклад:

Одного разу, коли Герард був у дорозі до св. Агати, він відчув внутрішню пересторогу, що до нього наближається великий грішник. Незабаром надійшов цей чоловік, сумний і зневірений. “Де ти йдеш?” – запитав ввічливо Герард. “Що тобі до того? Лиши мене самого”, – відповів грішник гнівно. “Хто знає, – продовжував Божий Слуга, – можливо, я зможу бути корисним для тебе”. “Я йду своєю дорогою, а ти – своєю, не турбуй мене”, – було гостре заперечення. “Я знаю, що ти в розпуці, – сказав добрий Брат, – і що ти хочеш віддати свою душу дияволові. Бог послав мене, щоб тобі помогти”.

Ці ласкаві слова повернули надію в серце прибитого нещастям чоловіка, який, зворушений до сліз, виявив причину мук його совісті. Герард говорив підбадьорююче й передав його під опіку о. Фійочі, перед яким той відбув добру сповідь. Його навернення було таке щире, що його залишили в Конвенті на працю, і через деякий час він сам присвятив себе обслузі хворих у шпиталі в Неаполі.

Молитва

О святий Герарде, близький приятелю Ісуса й Марії, всезростаюче число Твоїх побожних слуг, численні пожертви, що прикрашають Твої статуї, й безконечні подяки за одержані від Тебе ласки доказують, що люди не зверталися до Тебе даремно. Чи ж ми маємо бути менш упривілейовані, відбувши дев’ятницю на Твою честь? Ні!

Звичайно ні!

Поглянь ласкаво на нас, просимо Тебе, й уділи нам ласку, про яку ми так щиро молилися в часі цієї дев’ятниці. Тоді дійсно наша вдячність до Тебе буде зростати щораз більше, і на знак цього ми будемо з любов’ю голосити Твою могутність і доброту й робити якнайбільше, щоб поширювати Твою потіху й життєдайну набожність. О Герарде!

Будь нашим покровителем, нашою поміччю і нашим взірцем; веди нас дорогою чесноти, й колись ми будемо Тебе величати і дякувати Тобі та споглядати Твою славу в раю.

Амінь

Молитва на кожен день дев ‘ятниці до святого Герарда

О Святий Герарде, ми радуємося Твоїм щастям і славою. Ми прославляємо Бога, який обдарував Тебе найбільш вибраними Своїми ласками, і ми вітаємо Тебе, що Ти, сповнений віри, відповідав їм, як слід. Якби ми були хоча б трохи схожі на Тебе! Але ми не заздримо Твоїм екстазам, ані Твоїм чудам, але Твоїй ангельській чистоті, Твоїй полум’яній любові до Ісуса в Кивоті, Твому духові покути, які вчинили Тебе подібно до Ісуса – розп’ятим; Твоїй непохитності у виконанні Божої волі; Твоїй синівській ніжності до Непорочної Діви Марії; Твому згромадженню, яке зробило Тебе – вбогого, терплячого й невченого монаха – поміччю бідних, потішителем прибитих смутком і апостолом для найбільш опущених душ.

О Герарде, далеко прославлений завдяки чудесам, зробленим на користь тих, які Тебе призивають, помагай нам у наших недугах, в наших немочах і невдачах, в усіх наших болях духу й серця, в усіх злиднях, які згірчують це нещасливе життя. Передусім хорони нас від гріха. Здобудь для нас через нашу Небесну Неньку ласку упокоритись, як Ти, подібно до Ісуса Христа, щоби після земного життя ми могли мати щастя посідати й прославляти Його з Тобою.

Амінь

ДЕВ’ЯТНИЦЯ МАТЕРІ, ЯКА ОЧІКУЄ ДИТИНУ

ДО СВЯТОГО ГЕРАРДА

Перший день

Святий Герарде, усе твоє життя було сповнене любові і шани до твоєї земної матері. Ти любив її такою, якою вона була, і був вдячний їй за все.

Тепер, коли я стаю матір’ю, доручаю тобі свою земну матір. Випроси для неї ласку за все, що вона дала мені. Вона прийняла моє життя, як дар, і вирішила привести мене на світ. Вона навчила мене розуміти слово “мама”. Вона виховала мене, знала, як мене підбадьорити, втішити, чим зарадити, оберігала мене від зла і вчила робити добро.

Прошу тебе, випроси для мене прощення, щоб я їй пробачила, якщо вона колись мене скривдила або показала поганий приклад.

Випроси для неї благословення, щоб вона розвинула до кінця своє материнство: і як мати, і як бабуся.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Другий день

Святий Герарде, ти змалечку розумів покликання жінки стати матір’ю. І мене Бог наділив даром материнства, що дає зміст моєму життю. Твоє чуйне серце допомагало жінкам знайти своє призначення у материнстві. Я прошу тебе за тих матерів, котрих принижено і недооцінено, за тих, які шукають сенс свого життя у праці, кар’єрі, освіті, забуваючи при цьому про своє справжнє покликання, яке лише одне може зробити наше життя по-справжньому щасливим і наповнити його змістом.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Третій день

Святий Герарде, ти все своє життя присвятив служінню Богові. Випроси мені дар, щоб я могла з любов’ю служити життю, яке щойно зачалося в мені. Допоможи мені віддячити Богові за це нове життя, за те, що можу причинитися до його справи творіння, що можу відчувати Боже звершення у своєму лоні, коли Він створює нову людину, єдину і неповторну на цій землі.

Хіба ж це не диво Божої любові і мудрості? Допомагай іншим матерям, які дізналися, що у їхньому лоні зачате нове життя. І навіть, коли це тяжко прийняти, нехай їм додає сил думка про те, що Бог безмірно радий кожному новому життю і від першої хвилини оберігає його, і огортає Своєю любов’ю і ніжністю.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Четвертий день

Святий Герарде, ти давав благословення і щастя багатьом жінкам, особливо вагітним. Опікуйся мною впродовж усіх дев’яти місяців вагітності, щоб мене Бог оберіг від різних захворювань, нещасть і небезпек тілесних та душевних. Випроси, щоб цей благословенний час був для мене часом радості та очікування народження дитяти. Віддаю твоєму заступництву час моїх пологів, лікаря, увесь медичний персонал, щоб вони були сповнені Божої мудрості, терпеливості і любові.

Проси за мене, щоб я прийняла страждання, щоб з них з’явилася радість народження нового життя. Особливо прошу тебе заопікуватися матерями, котрі народили скалічених або хворих дітей. Випроси для них в Бога силу, спокій і радість. Нехай Бог дасть їм Свій погляд на цю ситуацію і відкриє Свої наміри щодо цього дитяти. Нехай вони мають переконливу віру в те, що Бог любить їх, бажає для них всього найкращого.

Ті, хто люблять Бога, заслуговують на добро.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

П’ятий день

Святий Герарде, ти любив дітей і вбачав у них Ісуса. Ввіряю твоїй опіці дитя, що росте в мені. Ти знаєш, які небезпеки чигають на тілесне і душевне здоров’я дітей, які приходять на світ. Ми, тут на землі, не можемо знати і зрозуміти, що діти все успадковують від своїх батьків.

Через тебе ввіряю усе це оздоровчій силі Христа.

Ми самі зранені, тому зранюємо інших, і будемо й надалі їх зранювати.

Спочатку, Ісусе, ввіряємо Тобі час, коли зранили наших дітей. Лише Ти можеш бути найближчий кожній людині і найкраще зрозуміти її. Зціли кожну людину у її найглибшій сутності.

Дай нам, батькам: силу терпляче зносити усі хвороби наших дітей, і прослався у них.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Шостий день

Святий Герарде, ти був вдячний своїй матері за все те добро, в якому вона тебе з любов’ю виховала. Вона брала участь у твоєму житті з самого малечку, вона вплинула і на твоє монаше покликання. Випроси ж мудрість, любов і терпеливість, щоб навчитися такому вмінню: мені Господь посилає дитя, яке я повинна підготувати до життя, навчити молитися і добре сформувати його характер. Допоможи мені присвятити дитяті час, що йому належать, особливо перших три роки, які є основою. Випроси для мене чуйність, щоб могла я відчути його бажання, потреби, щоб могла втішити його, підбадьорити чі покарати.

Допоможи, щоб ми з чоловіком не сперечалися, коли дитя з’явиться на світ, щоб ми разом допомагали йому дійти до мети, яку визначив для нього Бог. Я доручаю тобі матерів, які ухиляються від відповідальності за виховання своїх дітей. Випроси їм мудрість серця і допоможи зрозуміти красу материнства, адже у ній – сенс життя.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Сьомий день

Святий Герарде, твоя святість є доказом того, що і ти, і твоя мати виконували Божу волю. Ти сам знаєш, що життя кожної людини, яким коротким воно б не було, має визначене місце у Божому плані. Охороняй мене, мого чоловіка, усю мою сім’ю, а особливо – наше дитя, яке повинно народитися. Воно стане Божим дитям і буде називати Бога своїм Отцем.

Охрестившись, воно візьме на себе обов’язок бути помічником Всевишнього. Заопікуйся нами, батьками, щоб ми йому допомагали, а не перешкоджали у цьому його покликанні. Випроси Отця, щоб зіслав на нас Духа Святого, який завжди допомагатиме нам виховувати і скеровувати наших дітей.

Випроси для нас покору, щоб ми змогли прийняти Божі плани разом з нашим дитям, навіть коли це не буде узгоджуватися з нашими бажаннями.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Восьмий день

Святий Герарде, ти добре знав, як терпіти злидні, бути вбогим. Ти був чуйний до таких самих убогих, як і ти сам, і міг поділитися з іншими тим дріб’язком, який мав. Випроси нам духа відвертості, щоб ми могли правильно визначати життєві цінності, щоб наше життя не стало постійною гонитвою за посадами і маєтками.

Навчи нас ввіряти Богові свої турботи про матеріальне благо нашої сім’ї. Особливо заопікуйся нами тоді, коли ми відчуватимемо нестатки, щоб такі ситуації не відвернули нас від Бога, а навпаки, щоб ми вірили, що Він може про все потурбуватися. Благослови всю нашу працю і зусилля на благо нашої сім’ї, наших дітей. Випроси нам вдячність серця стосовно всіх наших благодійників.

Віддаємо під твою опіку сім’ї, що живуть в біді, батьки яких не мають роботи або залежні від алкоголю.

Опікуйся і багатими сім’ями, щоб вони були щедрими до тих, які терплять злидні.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Дев’ятий день

Святий Герарде, усе своє життя ти вшановував Діву Марію як свою Небесну Матір. Усі свої кроки ти віддавав її опіці. Вона супроводжувала тебе на всіх твоїх шляхах, щоб ти не робив, Вона завжди була готова допомогти тобі. Не припиняй опікуватися мною як матір’ю. Навколо нас стільки спотворених зразків материнства, що дуже важко визначити, яким повинен бути справжній ідеал.

Допоможи мені усім серцем побачити Марію як ідеал материнства, жінки. Випроси мені таку ласку, покору і віру, яку мала Вона. Допомагай усім матерям вчитися у Марії справжньому материнству.

Нехай твоя і наша Небесна Мати приведе мене, моє дитя і всю мою сім’ю до Свого Сина Ісуса, щоб ми навіки могли радіти на Небесах.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину і Святому Духові…

Молитва

Святий Герарде, великий охоронцю родин, просимо тебе, щоб ти заопікувався усіма батьками, щоб вони віднайшли справжню ласку для життя. Нехай вони виховують своїх дітей в Божій ласці і ведуть їх до пізнання Бога. Просимо тебе за тих, які вбивають ненароджених дітей і тим самим зневажають гідність батьківства та материнства.

Випроси їм дар збагнути, що їхній шлях помилковий, щоб вони знову стали поважати святість християнського сімейного життя.

Боже, наш люблячий Отче, Ти оживляєш увесь світ, благослови і освяти людську любов і життєдайну любов батьків і матерів. Нехай Твоя любов сповнить серця всіх родин, щоб вони могли радіти спокою і щастю, які обіцяв Ти нам у Своєму Синові Ісусові Христові, нашому Господеві.

Амінь


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Маруся чурай твір що спонукає до роздумів.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до Герарда2
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.