Дев’ятниця до Пресвятого Серця Ісуса Христа

Апостоли Мого Серця Ісус: “І як колись казав іншим апостолам Мого Найсвятішого Серця, так і тобі говорю: “Люби це Серце, як так мало улюблене. Оживи набожество до Мого Насвятішого Серця і скажи їм, що всі, Хто практикує це набожество, отримають освячцвальні ласки не тільки для намих себе, Але також і для всіх своїх рідних”. День перший

Серце Ісуса найкращим Приятелем

Найсвятіше Серце Ісуса найкращого Приятеля!

Кому з більшою охотою та довірою можу довірити мої турботи, страждання і потреби, якщо

не Тобі, який обдаровуєш мене в житті стількома доказами безмежної любові?

Господи, адже Ти сам сказав: “Прийдіть до Мене всі обтяжені і Я облегшу вас”.

Я часто блукав(ла), покладаючи надію в людській приязні, а переконуючись багаторазово, що до її недовговічності, я зазнавав(ла) розчарування. Прости мені невірності, якими я так Тебе ображав(ла)! Відтоді тільки Тобі буду довіряти, до Тебе буду звертатися в кожній потребі, Тобі говорити про всі турботи і болі, тільки Тебе буду просити про підтримку, допомогу і опіку.

Ти сам, о Ісусе, будеш моїм найдорожчим приятелем.

Отже до Тебе з довірою звертаюсь

сьогодні в потребі, благаючи про допомогу і порятунок.

Амінь

Літанія до Пресвятого Серця Господа Ісуса

Антифон до Пресвятого Серця Господа Ісуса

До Твого Серця прибігаємо, Ісусе, Божий Спасителю! Не погордуй нашими гріхами, о Господи Святий, але від усякого зла спаси нас.

Боже ласкавий і милостивий! О Ісусе добрий, солодкий Спасителю, Посереднику Божий, єдине сховище наше!

В Твоєму Серці обмий нас, до Серця Твого притули нас, в Твоєму Серці збережи нас на віки.

О добрий Ісусе, солодкий Спасителю, Божий Посереднику, єдине сховище наше.

Амінь

День другий

Серце Ісуса найкращим Братом

О Ісусе! Приймаючи людську природу Ти став нашим Братом, повним любові та доброти.

Твоє Братерське Серце підняло нас до гідності дітей Божих і дало обітницю спадщини небесного Царства. Крім цього Ти обдарував нас численними дарами і ласками, а ми про ці добродійства так часто забуваємо!…

Прости, о Ісусе, велику невдячність, за котру щиро перепрошую Твоє Найсвятіше Серце; не відштовхуй мене, будь мені Братом в кожну хвилину життя, а особливо зараз, коли так дуже потребую Твоєї поради, утіхи та підтримки.

З найбільшою довірою і покорою наближаюся до Твого Найсвятішого Серця довіряючи, що тільки Воно мене зрозуміє, освятить і дасть допомогу, якої так дуже очікую.

Амінь

День третій

Серце Ісуса найкращим Вчителем

Серце Ісуса, Серце найкращого Учителя!

Поклоняюсь Тобі та віддаю найглибшу пошану.

Маю свідомість, що я своїми гріхами образив і засмутив Твоє Божественне Серце. Жаліючи, припадаю до Твоїх ніг і визнаю мої провини.

У щирості скрушеного і покірного серця, благаю про прощення та помилування над блудним сином. Маю надію, що якщо Ти мене терпеливо зносив, коли я грішив, милосердно очікуючи мого навернення, то і зараз, коли щиро жалію, не відкинеш мене.

Обіцяю, що буду намагатися, щоб ніколи більше не повторилися мої гріхи і благаю про сили, щоб витривати в доброму.

Вислухай також гарячу молитву про благодать, про яку в цій дев’ятниці покірно прошу.

Амінь

День четвертий

Серце Ісуса найбільшим Добродійником

Не має у світі більшого добродійника від Тебе, мій Боже; бо Тобі завдячуємо дар сотворіння. Прекрасний світ з його багатствами, все, що нас оточує, Ти сотворив для нас.

Після первородного гріха людини, Ти пролив для нього свою Дорогоцінну Кров, щоб через свої страждання і смерть відкупити усіх людей.

Ти приховав себе під видом хліба, щоб кормити наші душі у дорозі до вічності та об’явив своє Серце, яке так дуже нас полюбило…

Хто зможе описати, о добрий Ісусе, Твої незлічені ласки, і хто вміє належним чином подякувати за них?

Як вмію, так хочу Тебе завжди прославляти за все, о Боже Серце, а зараз благаю Тебе про ласку…

Амінь

День п’ятий

Серце Ісуса найкращою Довіреною Особою

В важких хвилинах, в постійних сумнівах, які так часто з’являються у житті, нам потрібна особа, якій можна довіритись.

Перед людьми не можна відкривати таємниць серця, тому що через егоїзм і пошуки власної користі, вони часто розчаровують.

Адже кому безпечніше можна довіритись, як ні Тобі, о Найсвятіше Серце Ісуса, котре нас любиш і завжди бажаєш нам добра?

Тому теж до Тебе звертаюся з великим довір’ям та обираю за єдину Довірену Особу.

Відтоді тільки Тобі буду виявляти свої печалі, турботи й проблеми, тільки Тебе буду просити про раду, утіху та допомогу, тому що хочу залишитись вірним Тобі.

Також сьогодні довіряю Тобі, о Боже Серце, мої проблеми, надіючись, що буду вислуханий.

Амінь

День шостий

Серце Ісуса найкращим Лікарем

Різноманітні хвороби мучать мою душу, о Найсолодше Серце Ісуса.

Мені потрібний лікар, який вилікував би рани завдані її гріхом.

Обираю Тебе, о Найдорожче Серце, за Лікаря, тому що ніхто з земних лікарів не може мені допомогти.

Відкриваю Тобі всі хвороби, а також слабкості душі і тіла та благаю з покорою, зціли мене!

Не відмовляй мені Боже Всемогутній. Не відкидай цього прохання, тому що Ти повен милосердя. Благаю, помилуй мене!

Ісусе, котрий пройшов через світ, роблячи добро, поглянь ласкаво і зціли мене грішного; я, натомість, за Твою доброту і змилування, через усе моє життя та вічність прославляти буду Твоє безмежне милосердя.

Амінь

День сьомий

Серце Ісуса найпевнішим Захисником

О Ісусе, Тобі відомі всі загрози, які загрожують нашому поколінню. Безбожність і невіра насильно входять в людські душі.

Часто Твої прихильники відходять від Тебе, стаючись ворогами. Примножуються гріхи і злочини, невіруючі намагаються розбити християнську сім’ю, відтягнути від Бога молодь, заволодіти увесь світ.

Слуги сатани з ненавистю атакують св. Церкву, щоб її знищити.

Але Ти, о Ісусе, котрий сказав: “На цій скелі збудую мою Церкву і пекельні ворота її не подолають” вчиниш, що з цієї боротьби вийде переможно.

Однак зараз загрожують нам звідусіль небезпеки, тому простягаю до Тебе благальні руки і кличу: “Спаси нас, Господи, тому що гинемо!” .

Прийди на допомогу і вислухай мої прохання, які щодня до Тебе заношу під час цієї дев’ятниці.

Амінь

День восьмий

Серце Ісуса найсолодшим Спасителем

Господи Ісусе, як дорого коштувало Тебе моє спасіння!

Ти мусив покинути небо, щоб народитися у вбогих яслах… Ти прийняв людське тіло, засудивши його на страждання… В страшній муці на хресті Ти розіп’яв люблячі руки, щоб мене спасти.

Зараз принижуєш себе приховуючи під видом Хліба і наражаєшся на зневажання і святотацто, щоб мене зміцнити на дорозі до неба, повній боротьби, спокус і небезпек.

Дякую Тобі, Найсолодший Спасителю, за Твою безкінечну любов!

Дякую Тобі за все, що Ти вчинив і вистраждав, щоб спасти мене.

Допоможи, щоб я з Твоєю допомогою, з покорою відповів Божим наміром і став гідним вічної радості на небесах.

Уділи мені також ласки, про яку в цій дев’ятниці гаряче Тебе прошу.

Амінь

День дев’ятий

Серце Ісуса єдиним Царем

О Ісусе, в своїй покорі Ти не допустив, щоб ізраїльський народ оголосив Тебе царем.

Ти хотів жити на землі в цілковитому приниженні та оголенні.

Однак Ти, о Ісусе, Цар усього Всесвіту і Володар над володарями, звідти – як найвищому Володарю, приналежить Тобі честь і слава. Гаряче прагну, щоб усі народи і усі люди визнали Тебе як єдиного Царя і Господа а також, щоб Твоє Царство сягало по край землі, а її мешканці визнали себе Твоїми вірними.

Тому теж благаю Тебе; нехай прийде Царство Твоєї справедливості, істини, любові.

Царюй, о Ісусе, народам і людом, царюй в усіх суспільствах, родинах, школах і серцях.

Царюй вшехвладно і в моєму серці; в повністю віддаю та присвячую його Тобі. Також вислухай ласкаво моє прохання, яке з довір’ям до Тебе заношу протягом цієї дев’ятниці.

Амінь

Про Почесну Варту

Архібратство – що це таке?

Таке питання напевно ставить собі не одна людина. Чи це якийсь пережиток минулого, а чи щось, що варто пізнати? Оціни сам.

Початки Архібратства сягають ХІХ століття, званого століттям Серця Ісуса. У французькому місті Бург-ан-Брес 13 березня 1863 р. постала спільнота, яка вже наступного року була затверджена як Братство, а чотирнадцятьма роками пізніше – як Архібратство Почесної Варти Серця Господа Ісуса. Започаткувала цю Варту сестра-візитка (Ордену Відвідин Пресвятої Діви Марії) – сестра Марія від Пресвятого Серця. Як духовна донька св. Франциска Сальського, вона інтуїтивно відчула, до саме “молебень до Пресвятого Серця може послужити підставою доступної для всіх духовності.

Кожен, відповідно до свого “стану і професії”, як казав св. Засновник, міг би жити цим богослужінням у дусі покути й відшкодування за гріхи, для зростання слави Божої, виконуючи обов’язки свого стану. Тому хто б вирішив вступити до Почесної Варти, той міг би своє щоденне життя провадити в єдності з Христом і Його Євхаристійною Жертвою”.

Суть години присутності

Сестра Марія від Пресвятого Серця прагнула, щоб метою Варти було ширити вшанування, прославлення й відшкодування Божому Серцю за гріхи та зневаги, які скоює світ.

Це належало чинити за взірцем “першої Варти”: Пресвятої Діви Марії, св. Йоана і св. Марії Магдалини, які стояли під хрестом Ісуса на Голготі. Сестра-візитка з Бург-ан-Брес була певна, що не потрібно від членів такої спільноти вимагати

Додаткових духовних вправ – вистачить жертвування щоденних справ упродовж вибраної, привілейованої години, яку кожен собі вибирав відповідно до можливостей свого життя. Через це відбуття Години Варти полягало не на годинній адорації Пресвятих Дарів, а на переживанні упродовж вибраної години всього, що станеться протягом дня, в дусі прославлення й відшкодування Пресвятому Серцю Ісуса. Співпрацюючи з Божою благодаттю, через молитву й ретельне виконання своїх обов’язків члени товариства відповідають любов’ю на любов Божого Серця.

Символічний запис на Годинникові Варти є знаком прийнятого обов’язку освятити вибрану годину, а далі – ціле життя.

Окрім щоденної Години Присутності біля Серця Ісуса, багато членів вибирають собі додаткову годину на так званому Годиннику Милосердя, аби молитися за навернення грішників. Є й такі, хто за гріхи світу жертвує ціле своє життя, з високою душею приймаючи страждання, якими Боже Провидіння їх випробовує. Члени Варти є в усіх частинах світу, тому кожної години дня і ночі вірні шанувальники чувають при Божому Серці, віддаючи Йому честь, любов і відшкодування за гріхи.

Статути

Сучасні Статути Архібратства, заохочуючи до ширення культу Пресвятого Серця як “найбільш бажаної форми справжньої побожності щодо Ісуса Христа”, визначають пов’язані з цим практики.

Крім щоденної Години Присутності, радять вони часте відвідання Пресвятих Дарів і поклоніння в спогляданні (адорацію), а також участь у Євхаристійній Жертві – з прийняттям св. Причастя на відшкодування за гріхи, зокрема в перші п’ятниці місяця та в час євхаристійних богослужінь, що правляться в дусі відшкодування Серцю Спасителя за вчинені

Йому зневаги у Пресвятих Дарах. Новенна дев’яти перших п’ятниць є найпідставовішою формою вшанування Серця Ісуса. Іншим важливим молебнем Варти є Свята Година, яку моляться в четвер перед першою п’ятницею місяця. У червні – місяці, присвяченому загальному вшануванню Божественного Серця, – члени Архібратства беруть участь у червневих молебнях.

Того ж місяця святкується головне патрональне свято – урочистість Пресвятого Серця Господа Ісуса.

Любов до Божественного Серця Ісуса схиляє їх плекати в собі індивідуальну побожність, яка виражається в акті особистого присвячення себе Пресвятому Серцю, відправленні новенни до Пресвятого Серця перед першою п’ятницею кожного місяця, співанні Годинок до Найсвятішого Серця та інтронізації Божественного Серця в сім’ї. Інтенсивне молитовне життя, що провадить до християнської досконалості, знаходить своє вираження в чинній любові до ближнього. Члени Варти не залишаються байдужі до потреб парафії, середовища, в якому живуть, або ж співбратів у спільноті. Як молитовна група, вони є організаторами або співорганізаторами багатьох молебнів та релігійних урочистостей у парафії.

Дуже часто вони виконують різні харитативні послуги для блага парафіяльної спільноти.

Формація

Реалізація цілей і завдань Архібратства можлива завдяки постійній формації його членів.

Щомісячні зустрічі в осередках Почесної Варти під керівництвом священика-опікуна служать формації духовній та інтелектуальній, обговоренню поточних справ і накресленню планів на наступний місяць. Зазвичай саме тоді відбувається жеребкування зеляторських білетів, де містяться вказівки аскетичного життя на цей місяць. Молитовники, реколекції та зустрічі допомагають не тільки справній діяльності організації, а й дозволяють поглиблювати духовне життя її членів.

Святі й блаженні

До Почесної Варти Пресвятого Серця Господа Ісуса належали кілька блаженних, а також святих. Зокрема, це були блаж. Пій ІХ, св. Йоан Боско, св.

Магдалина Софія Барат, св. брат Альберт Хмельовський, св. Хосе Марія Рубіо, блаж. Марія Делюїль-Мартіні, св.

Даніель Комбоні.

Нині в майже 40 країнах усіх континентів світу існують спільноти Варти. Вони сприяють ширенню культу Пресвятого Серця Господа Ісуса – “найдієвішої школи Божої любові, на яку має спиратися Царство Боже в душах, родинах і народах”.

Дев’ятниця до Пресвятого Ісусового Серця

(у будь-якому наміренні)

Перший день

Молитва 1

Великий Боже! Благаю Тебе, задля Пресвятого Серця Твого Сина просвіти мій розум, щоб я розумів, чого вимагаєш від мене. Навчи моє серце з любові до Тебе чинити лише те, що Тобі подобається.

Молимо Тебе, Господи, про ласку навернення для блудних дітей, що Тебе покинули. Дай, щоб вони якнайскоріше повернулись у Твої обійми, не дай їм згинути з біди й голоду.

Будь царем зведених блудною наукою і відпавших від Католицької Церкви; приведи їх до пристані правди і єдності католицької віри, щоб скоро був лиш один пастир та одне стадо.

Будь, нарешті, царем усіх тих, хто не може вирватись з лабіринтів забобонів і поганства, звали вирвати їх з пітьми й довести до світла і Божого царства.

Дай, Господи, Твоїй Церкві тривку свободу, дай усім народам лад і спокій; вчини, щоб від кінця до кінця світу лунав голос: Слава Божественному Серцю, котре дає нам спасіння. Йому честь, і сила, і слава сьогодні, і повсякчас, і навіки вічні.

Амінь

Молитва 2

Ісусе, мій Царю й Боже! Віддаю поклін Твоєму Пресвятому Серцю, яке нас так гаряче любить. Присвячую Твоєму Серцю все, чим я є, й усе що маю: присвячую Йому свою душу, тіло, пам”‘ть, розум, волю, свободу, моє серце та усі почування, страждання і болі, а одночасно й усі мої втіхи та добрі справи, а також мої заслуги – теперішні й майбутні.

Амінь

Молитва З

Найдорожчий Ісусе, такий гідний любові, але так мало люблений! З покорою схиляюсь перед Тобою і жертвую Твоєму Божественному Серцю, проколеному списом і палаючому любов’ю, славу, честь, поклін. Хочу винагородити Тобі за всі зневаги й кривди, що їх Ти зазнаєш у Пресвятій Євхаристії – святій Тайні любові – як від мене, так і від усіх людей.

Хочу також своїми мольбами потішити Твоє Божественне Серце, яке за таку велику любов зазнає стільки невдяки, особливо від мене, що повинен би більше від інших Тебе пізнати й любити.

Від сьогодні, Пресвяте Серце мого Бога, рішуче постановляю не засмучувати Тебе вже ніколи моїми гріхами, лише прошу Тебе, Пресвяте Серце мого Господа, дай мені силу побороти усі труднощі й витримати у доброму до кінця.

Нехай, предобрий Ісусе, моє ім’я залишиться навіки записане у Твоєму Пресвятому Серці. Дай мені знайти в ньому безпечний притулок у кожній миті мого життя, силу у незгодах, потіху в смутку, допомогу й заохочення до поступу в доброму, солодкий відпочинок в годину смерті, а після неї вічну радість.

Амінь

Молитва 4

Господи Ісусе Христе! Вбери мене у чесноти Твого Пресвятого Серця й запали мене Його почуваннями, щоб я заслужив(ла) стати учасником(цею) Твого відкуплення.

Амінь

Ісусе претихий і покірного Серця, зроби моє серце милим Твоєму Серцю!

Розважання

З найбільшим довір’ям приходжу до Тебе, пресолодке батьківське Христове Серце, бо жодний батько, найбільш відданіший своїй родині, не любить так своїх дітей, як Ти нас любиш. До кого ж мені з більшою певністю вдатися у своїх потребах, як не до Тебе, наймиліший Христе, від котрого походить усе добро? Правда, я нераз засмутив(ла) своїми гріхами Твоє любляче Серце, нераз не віддав(ла) Тобі належної шани; насправді, відплачуючи Тобі найчорнішою невдячністю, я заслужив(ла) того, щоб Ти мене відкинув від себе, як виродка.

Та хоч я нещасний(а) забув(ла) про обов’язки супроти Тебе, однак Ти не перестав бути мені опікуном. Тому маю надію, що, як Ти терпів мої прогрішення, з великою добротою чекаючи мого навернення, так тепер не відкинеш мене від Себе. Тому оплакую біля Твоїх стіп свої гріхи і обіцяю, що радше вмру, ніж повернуся до давніх гріхів. Допоможи мені ласкою Своєю, щоб я міг(ла) встояти у своїй постанові.

А якщо те, чого бажаю, згідне з Твоєю Пресвятою Волею, то дай мені ласки… (сказати, чого просиш), яку сподіваюся отримати у безмежній Твоїй доброті.

Молитва після розважання

Великий Боже! Дякую Тобі за просвічення мого розуму й за підштовхування моєї волі до доброго. Прошу Тебе, через Пресвяте Серце Ісуса, утверди в мені те, що Ти вже зробив мені своєю ласкою.

Амінь

Солодке Серце Ісуса, будь моєю любов’ю! (300 днів відпусту)

Другий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Мій найлюбіший Ісусе! Як же зворушує мене думка, що Ти Бог, такий великий, прийняв людську природу й таким чином став нашим братом, щоб тим піднести нас до гідності дітей Божих. Та Твоєму братньому Серцю не досить було піднести нас до такої високої гідності.

Воно бажало ще поділитися з нами небесним царством і допустити нас до всіх прав Своїх. Як я шкодую за те, що був такий невдячний раніше і так мало сам дбав про небесне царство. Прости мені, Господи. Прошу Тебе, задля, заслуг Твого Пресвятого Серця, дай мені ласку наслідувати далі Твій приклад, так щоб Отець Небесний після смерті взяв мене на небо, заради подібності, яку побачить між Тобою і мною, Твоїм братом.

Ще прошу Тебе, Премилосердне Серце, змилосердися над моєю теперішньою нуждою й не відмов мені у допомозі, якої очікую з повною надією на Тебе.

Молитва після розважання…

Третій день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Хто ж міг би сумніватися, мій найлюбіший Ісусе, що не дістане від Тебе того, чого в Тебе просить? Це ж кожний знає, що Твоє Серце є для нас не лише серцем брата, люблячого й прихильного батька, але є також Серцем всемогутнього царя, щедрого та добродійного. Тому я певний(а), що Ти вислухаєш мене. Ти не відкинеш моєї просьби тому, що для Твоєї всемогутності нема нічого важкого, і тому, що Твоє багатство таке велике, що й через найбільші дари воно ніколи не вичерпається.

Хоч давніше, правда, грішив(ла) я багато разів і бунтував(ла)ся проти Тебе, однак не падаю в розпач, бо знаю, що Ти, цар великодушний і безмежно ласкавий; Ти прощаєш грішникові завжди, як лише він покається. Отже, прости мені, укріпи мене. Припадаю до Твоїх стіп і зовсім віддаюся Тобі, бажаючи, щоб на майбутнє Ти сам один царював у моєму серці.

Молитва після розважання…

Четвертий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

До кого маю вдатися в усіх моїх потребах, як не до Тебе, Пресолодке Серце Ісусове! Ти, Ісусе, єдиний справжній приятель наших душ, котрий з такою любов’ю говорить до нас: “Прийдіть до мене, всі втомлені й обтяжені, і я заспокою вас”. На жаль, я так часто помиляв(ла)ся! Часто покладав(ла) свою надію на приязнь сотворінь, хоч нераз переконався у їх непостійності та оманливості. Я повинен(на) був(ла) цілком довіритися Тобі: адже Ти нас так дуже полюбив, що й життя Своє жертвував з любові до нас.

Та коли я раніше робив(ла) Тобі таку кривду, то вже бодай на майбутнє буду стерегтися й прирікаю Тобі, що в моїх усіх потребах, у всіх моїх смутках вдаватимусь до Твого Божественного Серця по світло, опіку й допомогу. Ти завжди будеш моїм приятелем, до Тебе матиму довір’я. Твою любов ціную тепер понад усяку земну приязнь, якої хочу виректися назавжди, якщо через неї мав(ла) би я коли-небудь образити Тебе яким-небудь гріхом.

Молитва після розважання…

П’ятий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Пресвяте Христове Серце! Ти любиш нас більше та гарячіше за будь-яке інше серце. Як же може не любити Тебе моя душа, коли згадує Твою безмежну любов до мене. Мушу, на жаль, визнати, що дотепер аж надто мало відповідав(ла) я безмежній Твоїй любові, що я відвертав(ла)ся від Тебе, віддавався світовій марноті. Покарай моє закам’яніле і невдячне серце!

Пометися, пробиваючи його вогняною стрілою любові, яка горить у Твоєму Божественному Серці! Нехай Твоя свята любов знищить у мені всяку іншу любов, що не є мила Твоєму серцю, щоб таким чином я більше Тобі подобав(ла)ся і через це заслужив(ла) на Твої ласки.

Молитва після розважання…

Шостий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Не досить було для Твого Найлюбішого Серця, пресолодкий Ісусе, що Ти тисячами страждань жертвував Своє життя на хресті, щоб дати нам пізнати невимовну велич безмежної Твоєї любові. Ти хотів ще, крім того, обручитися з моєю душею через предивну злуку з нею. Тому Твоє Серце від безмежної любові в чудесній своїй всемогутності Своїй установило Пресвяту Тайну Євхаристії. У цій Пресвятій Тайні Ти, Ісусе Христе, жертвуєшся за нас кожного дня, залишаєшся назавжди між нами й кожної хвилини, коли бажаємо Тебе прийняти, воплочуєшся неначе в нас і перемінюєш нас у Себе.

О Серце наймилішого Обручника, чому ми так нерадо засідаємо з Тобою до цієї Божественної Трапези, при якій відкриваєш нам джерело безмежних ласк і втіх? Прости мені мою сліпоту, що стільки разів залишав(ла) Тебе і шукав(ла) оманливих і отруйних насолод. Відтепер одинокою моєю насолодою буде залишатись близько коло Тебе у Пресвятій Тайні та приймати Тебе часто до мого бідного серця.

Пресвяте Серце, дай мені вірність і любов обручника(ці), щоб я міг(ла) бодай частково віддячити за Твою любов. Обручи Собі мене назавжди; дай мені ласку (сказати, якої ласки потребуєш); маю повну надію, що Твоє Серце дасть мені її.

Молитва після розважання…

Сьомий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Мої тяжкі гріхи й велика невдяка моя у відповідь на безмежну Твою доброту повинні б відібрати у мене відвагу й віддалити мене від Тебе. Але Твоє Серце, мій Божественний Спасителю, тягне мене до Тебе й додає мені відваги. Знаю, що з безмежної любові Ти хотів стати Спасителем, що задля того Ти зійшов з неба, прийняв наше тіло, вилив Свою Кров найдорожчу й жертвував Своє життя на хресті. Отже, коли я бачу, як багато вчинив Ти для мого спасіння, не боюся вже, що Твоє Серце відкине мене від Себе. Тому вдаюся до цього Серця з найбільшим довір’ям і прошу Тебе, щоб Ти Своїми заслугами упросив мені в Предвічного Отця насамперед відпущення моїх давніх гріхів, ласку щирої й тривкої поправи, а далі – й цю ласку ( тут скажи, якої ласки просиш ), таку необхідну для мене.

Маю надію, що отримаю її задля цих дев’ятиденних розважань, які на Твою честь виконую.

Молитва після розважання…

Восьмий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Безмірна Твоя любов, якою Твоє Серце горить до нас, спричинила, що Ти, Ісусе, віддав Своє життя на хресті, як жертва відкуплення за наші гріхи. Мало того, що Ти витерпів за нас смерть, Ти ще хотів, щоб Твоє Серце, повне любові, було пробито списом, щоб ми могли крізь цю рану заглянути у глибини Твого Серця й краще побачити безмірну й невимовну Твою любов. Ти нам дарував це пробите Серце, і Воно має бути для нас завжди відкрите не лише для того, щоб ми всі знайшли в ньому захист і охорону проти громів Божої справедливості, що їх ми заслужили своїми гріхами, але ще й для того, щоб у цім невичерпнім джерелі милосердя й ласки ми знайшли допомогу у своїх потребах. Чому ж мав(ла) би я обтяжуватися й боятися наблизитись до Тебе?

Чому не можу отримати цей порятунок, чому не маю спішити до цього джерела? О мій наймиліший Ісусе, нехай Твоє Серце простить мені мою злобу, що стільки разів не мав(ла) я довір”я до Тебе. Тому тепер з повним довір”ям вдаюся до цього Божественного Серця, щоб з нього вже не виходити. В ньому знайду все, чого мені треба. Найперше прошу Тебе, прости мені всі мої провини й подай ласку ніколи більше Тебе не ображати, любити Тебе всією душею.

Сподіваюся також, що не відмовиш мені у допомозі, якої в Тебе прошу в теперішній моїй потребі.

Молитва після розважання…

Дев’ятий день

Молитви перед розважанням (4 молитви)

Розважання

Пресолодке Ісусове Серце! Ти стільки для мене зробило, я стільки ласк отримав(ла) від Тебе! Чи ж можу я ще колись сумніватись у Твоїй любові до мене? Справді, немає на світі матері, навіть найчутливішої й цілим серцем прив’язаної до сім’ї, яка більше б любила своє дитя, ніж Ти любиш наші душі. Тому не боюся відмови, чого б я в Тебе не просив(ла).

Та чи знаєш, мій Ісусе, чого боюся? Боюся себе самого(ї), щоб мені не забракло того цілковитого довір’я, яке хвалу Тобі віддає і через яке дістаємо з Твоїх рук усякі ласки. Боюся відібрати Тобі бодай частину почестей, належних Тобі. Пресвяте Серце, дай, щоб я з довір’ям і любов’ю здався уповні на Твою Божу волю.

А тепер, коли знаю, що Ти мене так дуже любиш, прошу Тебе, веди мене так, щоб усе вийшло з якнайбільшою користю для мене – дочасною і вічною.

Амінь

Молитва після розважання…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Мий читири ногий друг.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до Пресвятого Серця Ісуса Христа
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.