Дев’ятниця до Страдецької Матері Божої Нерушимої Стіни

Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, Присноблаженную і Пренепорочную, і Матір Бога нашого. Чеснішую від Херувимів і незрівнянно Славнішую від Серафимів, що без зотління Бога Слово породила, Сущую Богородицю Тебе величаємо.

Молитва на початку дев’ятниці

О всеблагий і милосердний Отче наш, перед ликом Твоїм і Пресвятої Матері Небесної Нерушимої Стіни стою, пройнятий(а) жалем, і благаю прощення за всі миті життя мого, коли Тебе зневажив(ла) гріхами незліченними, погордивши любов’ю Твоєю Вітцівською. Серцем

сокрушеним і смиренним благаю гріхів моїх прощення, а також прошу: дай мені відвагу й силу для боротьби зо злими нахилами моїми, щоб не втратив(ла) Твоєї ласки освячуючої і Царства Небесного сподобився(лася).

Амінь

День перший

Пресвятая Богородиця Прибіжище тих, що достойно її почитають

Пренепорочная Діва Марія у послусі віри прийняла Божественну волю. Завдяки цій вірі, що в Бога немає нічого неможливого, Христос народився од Діви і приніс нам Євангеліє любови. Ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди (Лк.1:48) такі пророчі слова Марії, натхненої Святим Духом.

Шанобливе,

шляхетне возвеличення подвигу материнства й наслідування премногих чеснот Пресвятої Богородиці провадить нас на дорогу життя в Бозі й до Бога. Тому вчімося в Пресвятої Матері послуху й покори, ревності в молитві, полум’яної любови до Бога, мудрости, надії. Матір Божа перша повірила й через Свою віру відкрила нам Христові багатства.

Щирим серцем почитаймо Царицю Небесную, що послухом віри наблизила наше спасіння.

Молитва

До Тебе, Матінко Божа Страдецькая Нерушима Стіно, в скорботі своїй прибігаю, до Тебе молитву свою возношу, прославляю Тебе, Всеблагая Владичице Неба і землі. Достойна Ти єси почитания щирого й великого за Твоє життя пресвяте і заступництво за тими, що в потребі, як за страстотерпців у печерах монастиря Страдецького. Виблагай у Сина Свого, нашого Господа Ісуса Христа, щоб укріпив віру мою і ближніх моїх, тоді без страху сказати зможу: “Не моя, а Твоя воля, Господи Боже, нехай станеться”. Плачу над переступами моїми й помочі Твоєї прошу (прохання).

Вислухай мене, Матінко Найславнішая, бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День другий

Пресвятая Богородиця Споручителька тих, що істину полюбили

У Кані Галилейській, де Спаситель учинив перше чудо, Матір Божа Своєю присутністю і небайдужістю вберегла молодят і родичів їхніх од неприємностей, явивши нам, як сильно переймається людськими болями. Вона не сказала Ісусові, аби наповнив глеки, а лише мовила Йому, що господарям нічим частувати гостей. Пресвята Богородиця так звернулася до слуг: Що лиш скаже вам, – робіть!, щоби слухали Боже слово, слово Його істини (Йоан 2:1-11).

Тож і станеться по Його слову. Послух слову Ісуса є прийняттям волі Божої, визнанням єдиної істини в Бозі. Пам’ятаймо напімнення Господнє: Я – путь, істина і життя (Йоан 14,6).

Молитва

Царице Премилостивая на чудотворній іконі Страдецькій, величаю славне заступництво Твоє материнськеє за нас, грішних дітей Твоїх. Молитвами Своїми неустанними Ти рятуєш нас із тяжких обставин життєвих, світиш сяєвом благочестя Свого, істинну ціль життя нашого в Христі Господі милостиво являючи. О Мати Найблагішая, навчи душі й уми наші істину Божу любити щиро й світлом сеї істини в житті ближнім нашим присвічувати.

Хай осяває мій путь земний віра в те, що Ти ведеш нас, Провідная Зоре світу, повсякчас моління наші вислуховуючи. Доведи мене й ближніх моїх до Обителі Вишньої. У скорботах дочасних із упованням прошу Тебе, Пресвятая Богородице Страдецькая: Прихили вухо Своє до слізного благання мого (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День третій

Пресвятая Богородиця Помічниця тих, що її величають

Святий Йоан Христитель порухався від радости, бувши в лоні матері своєї Єлизавети, коли почув присутність Марії, присутність Ісуса, укритого в лоні Марії. Він ще не бачив світла сонця, а вже відчував близькість Сонця справедливости й сповнився радістю в Святім Дусі. Радість бо є плодом і даром Духа Святого.

Матір Йоанова, праведна Єлизавета, дає нам приклад величання Матері Божої, слова пророчі мовлячи: Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід лона Твого (Лк 1:42). – Вона втішилася радістю вельми великою. Пречистая Марія ж виявляє Свою жертовну турботу про тих, що в потребі. Бажаючи допомогти Своїй тітоньці в благословенному стані, пробуває в неї місяців зо три й ділить усі труди днів.

Возрадуймося й ми, як святий Йоан Предтеча та його праведна матір Єлизавета, бо в Небі Всемогутню Помічницю маємо.

Молитва

Величаю Тебе, Пресвятая Матінко Божа, що в численних місцях чудотворних, як і на горі Страдецькій, премного ласк на дітей Своїх ізли-ваєш. Діво Вічної Радости, навісти милістю Своєю грішну душу мою, щоби в радості смів(ла) ім’я Боже й Твоє прославляти й призивати на поміч Тебе, скорую Заступницю у бідах і скорботах. Знаю бо, що нікого Ти, Преблагословенная Мати Страдецькая, без помочі не залишила, тож приношу покаяння за гріхи мої і возношу Тобі нині просьбу мою (прохання). Прийми мене й рідних моїх у ковчег Свій, щоб у ньому по морю життя дочасного безпечно пропливши, в Чертогах Вічних Сина Твого оселилися.

Вислухай сю молитву мою, бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День четвертий

Пресвятая Богородиця наша. Заступниця Присноблажеииая

Пречиста Діва Марія народилася від праведних батьків Йоакима та Анни, провадила чесне й Боговгодне життя. Вона турбувалася лише про Божі справи, прославляла Творця в праці й молитві, читала побожні книги. Марія народилася без гріха й не вчинила в житті Своєму жодного гріха.

Від зачаття Свого й до Успения, й у Вічності Пресвятая Богородиця є присноблаженная, щасливая вічно. Сам Христос прославив присноблаженством Свою Матір. Якась жінка піднесла голос зміж народу і сказала до Нього: Щасливе лоно, що Тебе носило, і груди, що Тебе кормили. Господь озвався: Щасливі ті, що слухають Боже слово і зберігають його (Лк. 11:27-28).

Пресвятая Богородиця навіть у найтяжчі хвилини життя зберегла віру й послух волі Божій, даючи нам приклад життя у святості. Ось я Слугиня Господня: нехай зо мною станеться по твоєму слову! ( Лк. 1:38).

Молитва

О Пресвятая Мати Спасителя нашого на чудотворній іконі Страдецькій, плекай життя Боже в душі моїй. Знаєш Сси, Розрадо Вірная, всі муки, терпіння наші й біль од них, Сама бо терпіла від Вифлеему до Голгофти. Тільки Ти можеш наблизити нас у Дусі Святому до Сина Свого, а від Сина до Отця, у Бозі віднайдемо мир істинний.

Будь же нам знаком надії непереможної і потіхи материнської, а по закінченні життя земного випроси в Сина Свого, а нашого Господа Ісуса Христа, щоб прийняв мене й ближніх моїх до Небес Найчистіших во славі Його. Простягни, Всеблагая Мати Страдецькая, Свою руку помічную і вислухай мене (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День п’ятий

Пресвятая Богородиця Пренепорочная Покровителька тих, що чистоту полюбили

Пречистая Діва Марія Боговмістимий храм, єдина Непорочная і перед віками вибрана Матір. Ісая пророкував ще в Старому Завіті: Діва матиме в утробі й народить Сина, і дадуть Йому ім’я Еммануїл, що значить: З нами Бог (Іс. 7:14) Хтось може довго роздумувати: як сталося, що Діва стала Матір’ю і не втратила дівства? – Так само, як силою Божою вийшла вода з цілого й неушкодженого каменя (Вих:17,1-7); як горів і не згоряв кущ (Вих. З:2-3); як Христос по Своєму воскресінні входив до учнів крізь зачинені двері (Йоан 20:19-26). – Бо так Богові подобалося (див. Лк:10,21).

Бог родився беззмінно й невимовно, зберігши Дівство неушкодженим (св. Єфрем Сирійський).

Молитва

Благодатная Діво Маріє Страдецькая, прославляю Тройцю Пресвятую, що непорочністю достойно обдарила Тебе. Почитаю мить зачаття Твого, вільного од гріха. Будь Покровителькою чистоти моєї і ближніх моїх, бережи від осквернення душі й тіла наші, зміцни нас, щоби спокуси перемогти могли.

Бажаю бо в чистоті досконалій служити Господу й Тобі, Квітко Дівицтва. Прошу, щоб саме взивання імени Твого знищувало в мені й у ближніх моїх всі нахили до злого як плоду гріха первородного. Маріє Пренепорочная, Дівицтво Твоє – оздоба прегарная, навчи нас чесноти тої, щоб я і ближні мої цуралися гріха нечистоти.

Почуй, о Мати Страдецькая, голос моління мого і вислухай (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День шостий

Пресвятая Богородиця Матір Бога нашого й наша Матір

Пророк Єзекиїл так приготовляв людей на прийняття Сина Божого: Брама ця буде зачинена, не буде відчинятися. Ніхто не ввійде нею, бо Господь Бог Ізраїля ввійде нею; і вона буде зачинена (Єз. 44:1-2). Преблагословенная Марія є вратами, що ними прийшов до нас Спаситель. Вона також Небесна Брама нашого спасіння, через яку ми прийдемо до Ісуса, – нема бо коротшої дороги до Бога, а тільки через наслідування Пресвятої Діви Марії.

Господь Ісус на хресті віддав весь рід людський в опіку Своїй Матері, вказавши, що Вона наша Мати: так злих, як і добрих, так відкинутих, як і вибраних. Материнство Пресвятої Богородиці є духовне, тобто Боже. І це святе опікунство провадить нас до Бога.

Молитва

О Матінко Божа Нерушима Стіно, що на горі Страдецькій милостиво за дітей Своїх заступилася! Тебе, благ Подателько, Єдину Достойную величаю, Матір Бога і Спасителя нашого. Під покров Твій і заступництво Твоє прибігаю, обтяжений(а) гріхами незліченними.

Споглянь, Пресвятая Богородице, на стражденних і тих, що милосердя Божого благають. Прамати наша Єва стала привідцею гріха. Ти ж, Преблагословенная, гріх цей, змія лукавого, Своєю стопою святою розтоптала.

Пробуди, о Страдецькая Мати ласки, душу мою до покаяння правдивого, щоби міг (могла) я, очистившись і бачивши світло істинне, Тебе достойно наслідувати й просьби своєї сповнення дочекатися (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День сьомий

Пресвятая Богородиця Чеснішая від Херувимів і незрівнянно Славнішая від Серафимів

Ангельські хори, хори чистих духів, сповняють важливе завдання є посередниками між Богом і людьми, посланцями Його, звістунами Його волі. Вони в Вічності оглядають обличчя Бога. Святі Ангели повсякчас чекають на просьбинакази своєї Небесної Владичиці, Пресвятої Діви Марії, щоби вмить їх сповнити. Матір Божа є вища понад усіма ними через особливе покликання, що його від Бога дістала, і через Боговгодне життя Своє, в якому покликання пресвятеє здійснила.

Святий Йоан Золотоустий звертає на це особливу увагу християн, кажучи, що Пречистая Марія зродила таку Дитину, задля Котрої перевищила славою Ангелів… Величаймо її понадангельськую чесність і славність.

Молитва

Пресвятая Богородице Страдецькая, Ангелів Престолоначальнице, молю Тебе: подай мені, за заступництвом хорів Ангельських, ласку пізнання Бога істинного. Наповни душу мою такою любов’ю, щоби в світі став (стала) я полум’ям живим любови Божої. Молися за мене й ближніх моїх з усіма чинами Ангельськими. Пошли мені, о Мати Господа мого, Ангелів Небесних, щоб навчили Тебе наслідувати в служінні Богові й так виблагати в Тебе ласку, яку прошу в цій дев’ятниці (прохання).

Нехай усе буде на славу імени Божого і на Твоє, Пресвятая, почитания неустаннее. Сповни, о Всеблагая Мати Страдецькая, це бажання моє, бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День восьмий

Пресвятая Богородиця Мати, що без зотління Бога Слово породила

Святий Йоан Золотоустий так пояснює вибір Пречистої Діви Марії на Божу Матір і її участь у нашому спасінні: Перейди думкою всі створіння і поглянь: чи є щось рівне або більше, як Свята Богородиця Марія? Обійди землю, досліди море й повітря, переглянь думкою Небо, подумай про всі невидимі сили й скажи: чи є подібне чудо між усіма створіннями?.. Того, що Його все створіння зі страхом і трепетом славило, то Вона єдина дивно почала в Свому лоні. Блаженні через Неї жінки, бо жіночий рід уже більше не є під прокляттям.

Тому скажімо їй: Благословенна Ти між жінками. Ти одна зцілила печаль Єви, Ти одна втерла сльози плачучої. Ти одна принесла викуп світу, Тобі одній була повірена прецінна Перла, Ти одна почала без похоти й родила без болів. Ти одна родила Еммануїла по Його вподобанні.

Серцем і розумом розважмо над словами Святого, щоб дало це добрий плід у житті нашому дочасному й вічному.

Молитва

Пресвятая Богородице на чудотворній іконі Страдецькій, Мати Світла, до Тебе з молитвою приходжу, поклоняюся Твоєму образу предивному, ласками повному. Просвіти розум мій, злими помислами затемнений, од гріхів ізбав тіло осквернене. Від Твого лику святого очей своїх не зводжу й Твоє ім’я благословеннее повсякчас на вустах моїх, Премилостивая Царице Неба й землі. Благодать Свою подай мені, прохаю, і молитвами Своїми настав мене на дорогу світла. Милость бо Твоя, Страдецькая Мати Прещедрая, мов роса цілющая на душу мою.

Вислухай молитву покірную і сповни бажання моє (прохання), бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

День дев’ятий

Пресвятая Богородиця для світу сущая Помічниця

Матір Божа опікується нами, як піклувалася про Свого Сина. Ось Матір твоя, – мовив на хресті Ісус до апостола Иоана, вказуючи на Свою Матір прощальним поглядом (Йо.19:27). Ці слова нашого Господа звернені й до нас.

Вони закликають кожне серце людське возносити достойно славу Матері Божій, прибігати до Неї в скорботах і радощах, призивати її на поміч у всіх немочах і тривогах. Вона подасть нам утішення, захист і

Молитва

Найславнішая Матінко Божа на чудотворній іконі Страдецькій, серця мого Утішителько! Прославляю пречесне ім’я Твоє і співстраждаю із ближніми своїми, що терплять недуги душевнії і тілеснії. Споглянь на мою вбогість гріховную, виведи з темниці злодіянь моїх, підніми з ложа немічних, благослови на працю для слави Божої і добро. Благодарення Тобі вдень і вночі возношу, Страдецькая Мати Вселюблячая, Ти бо під Свій покров святий усіх, що до Тебе припадають, приймаєш і моління дітей Своїх вислуховуєш. Ти Якір Міцний, о Найсвятішая, Тебе триматися бажаю, щоб не здолали мене бурхливі хвилі світу сього.

Знаєш Сси, Пресвята Мати Страдецькая, біди дітей Своїх і визволяєш од них тих, що Сина Твого й Тебе величають. Вислухай молитву, що її до стіп Твоїх приношу (прохання), нехай кріпне віра моя, бо в Тобі єдиную Заступницю маю.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Достойно є воістину…

Слава Отцю…

Молитва по закінченні дев’ятниці

Господи Ісусе Христе! Благодарення серця мого прийми за те, що дав Єси нам за Матір Свою Матір Найсвятішую. Вона численні молитви наші з любов’ю вислуховує і заступається за нас перед поестолом Твоїм Небесним, як учинила це на горі Страдецькій, не давши ворогам перемогти люд невинний.

Пресвятая Богородице Непорушная Стіно! Дійшло до Небес Вишніх ридання мучеників Страдецьких – і зійшла Ти, Мати Скорботная, на гору wю. Плачучи гірко, ворогам сказала Сси: “Не руш, стіна!”.

Відаю я благість Твою і, вповаючи, прошу: захисти мене й ближніх моїх, Покрово Всесильная, від ворогів душі й тіла, знищи стріли лукавого, що на мене й ближніх моїх чатують. Укріпи віру мою, Мати Чудотворная, і Стіною Непорушною будь мені, щоби повсякчас міг (могла) духовно опертися на Тебе й скріпити сили на путі своїй.

О Мати моя на чудотворній іконі Страдецькій, подяку Тобі возсилаю за вислухання слізних благань моїх, що до Тебе приношу в потребах дочасних і вічних. Ти – Та, що молиться, – не опускаєш мене без помочі Своєї, навіть попри гріхи й вади мої. Материнською рукою Своєю витягуєш мене із беззаконня численного і провадиш до Сина Свого, Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

З надією на милосердіє Боже припадаю перед Тобою, Всехвальная Мати Страдецькая, і з вірою прошу: Молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід визволи нас, єдина Чистая і Благословенная.

Амінь


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Відгук в публіцистичному стилі про кінофільм рокролана.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до Страдецької Матері Божої Нерушимої Стіни
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.