Дев’ятниця до Святого Антонія

НАБОЖНІСТЬ НА 9 ВІВТОРКІВ НА ЧЕСТЬ СВ. АНТОНІЯ ПАДЕВСЬКОГО

Улюбленою набожністю є “дев’ятниця” багатьох почитателів на честь імені св. Антонія Падевського, яку відмовляють всі вірні. Назва “дев’ятниці” походить ще з апостольських часів, коли люди у важливих справах чи потребах життя сходилися на молитву, яку повторювали 9 разів. Початок дев’ятниці вівторкового набожес-тва на честь св. Антонія Падевського походить з наступного.

У 1917 році одна пані із заможного роду італійського міста Бонії не мала дітей. Вона довго

через це терпіла образи чоловіка, який дуже хотів мати потомство своєї крові. Згадана жінка зі сльозами на очах просила Господа Бога, Матінку Божу та св. Антонія Падевського про благословення материнства, щоб ощасливити себе та чоловіка. Пані довго відвідувала святі храми і місця, складала великі пожертви, підкорюючись молитвам побожних жінок.

Вона давала щиру милостиню бідним для того, щоб вони молилися в її наміренні. Подобалося, мабуть, Господу Богу така досвідчена глибока покора і терпеливість побожної невісти, яка пізніше дізналася про чуда, які Бог посилає через св. Антонія Падевського. Жінка з великою

вірою звернулася до святого милосердя.

Одного разу, коли невіста після довгої молитви перед вівтарем св. Антонія поверталася додому, замучена душевною хворобою, лягла на ліжко і заснула. У сні їй з’явився св. Антоній у тій же постаті, яким знаходився на вівтарі костелу отців Францішканів у Бонії й доручив невісті, нехай вона відмовляє впродовж 9-ти вівторків набожність на пам’ять 9-ти місяців, протягом яких Діва Марія носила в лоні свого Сина. Попросив, щоб вона щовівторка приступала до святої сповіді, при якій має розказати всі гріхи, які вчинила протягом всього життя та нехай ці дні проведе у молитві та пості.

Послушна невіста виконала все, як велів св. Антоній, а на додаток купила за звичаєм ліхтарики на вівтар св. Антонія Падевського, які світилися під час Служби Божої, яку жінка замовила і чесно оплатила. Пізніше, через рік, після дев’ятиденної вівторкової набожності, жінка стала щасливою матір’ю дитини, яку випросила через св, Антонія у Всевишнього.

З вдячності за цю отгоИману від Бога ласку, вона подарувала дорогоцінну лампу перед вівтарем св. Антонія ПадевСького. Вістка про це чудо швидко розлетілась всією Італією, аж дійшла до найвіддаленіших сіл. З того часу люди з різних куточків почали відмовляти дев’ятницю на честь св.

Антонія Падевського. Кожного вівторка люди у різний спосіб вшановували честь святого і ця традиція збереглася – дев’ятивівторкова набожність перед святом св. Антонія Падевського, яке щорічно відзначають 13 червня.

У цей день у всіх католицьких святинях Чину Братів Менших відправляється Служба Божа перед вівтарем св. Антонія Падевського, а весь народ бере масову участь у тій улюбленій набожності. Папа Лев XIII в день 13 червня 1902 року оголосив всім вірним християнським Католикам, хто є членом товариства почитателів імені св.

Антонія Падевського, якщо вони протягом 9-ти вівторків за допомогою побожних розважань помоляться на честь св. Антонія, то отримають 100 днів відпУстУ д пошти підиуі і отримають тоді, коли в останній вівторок приймуть св. Причастя та висповідаються, відвідають каплицю чи церкву та помоляться в наміренні св. о. Папи Римського: 5 разів – Отче наш;5 разів – Богородице Діво;6 разів – Вірую.

ДЕВ’ЯТНИЦЯ ДО СВ. АНТОНІЯ З ПАДУЇ НА ДЕВ’ЯТЬ ВІВТОРКІВ ВСТУПНА МОЛИТВА

Вклоняємось Тобі, святий Антонію, славний наш заступнику. Покірно Тебе просимо, щоб Ти споглянув на нас з висоти своєї слави та прийшов нам на допомогу. Ти допомагаєш усім, хто просить про Твоє заступництво та благає про опіку. Не відкидай наших довірливих прохань та допомагай нам в наших турботах та клопотах. Твої шанувальники знають дієве заступництво святого з Падуї у пошуку загублених речей, охороні від злодіїв, опіці над подорожуючими, несенні полегшення в терпінні страждаючим, убогим та заклопотаним.

З довірою благаємо, зроби, щоб завдяки Твоїй опіці ми завжди мали міцну віру, працювали над Поправою життя та примноженням освячуючої благодаті. Доручи нас Пресвятій Діві Марії, Матері Божій, якій Ти завдячуєш особливу допомогу в праці для спасіння людей. Ти знаєш, які ми слабкі та убогі, добре знаєш, яке зло звідусіль оточує нас і як сильно потребуємо Твоєї допомоги. Просимо Тебе, святий Антонію, щоб Ти нам в житті допомагав і скеровував нас до доброго Бога.

Підтримуй всіх, хто звертається до Тебе в своїх потребах та турботах. Нехай усі відчувають Твою опіку та досвідчують Твоєї допомоги, поклоняючись Богу Отцю і Сину, і Святому Духові. АміньДоручення прохань та подяк Богу за заступництвом святого Антонія… Перший вівторок

О Святий Антонію! Ти, народжений у достатках, у шляхетному домі, почувши Божий заклик, зневажив і відкинув земні багатства. Щиро благаю, випроси для мене в Бога ласку наслідувати Тебе і не прив’язуватись до марнот цього світу. Випроси для мене ласку вірності Божому натхненню, яке щоденно закликає мене до покути.

АміньОтче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія Другий Вівторок О преславний Святий Антонію, якого Церква нагородила почесним титулом “мученика прагнення”, випроси у Бога для мене ласку відкинути будь-яке самолюбство, щоб прагнути лише похвали Найвищого, сповнення його святої волі та спасіння своєї душі.

Випроси для мене ласку радісно, з любов’ю і смиренням приймати усі накази Божого Провидіння. Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія Третій Вівторок О Святий Антонію!

Ти безжально умертвляв власне тіло, ставши мучеником покути. Я благаю Тебе, святий і милосердний мій Опікуне, випроси для мене у Бога ласку правдивого навернення та влий Духа покути у моє серце. Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю…

Літанія до св. Антонія Четвертий Вівторок О Святий Антонію! Ти є прикладом святої покори. Віднині прагну змінити своє попереднє життя й стати Твоїм ревним послідовником. Випроси для мене ласку полюбити покору й зненавидіти диявольську гордість.

Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія П’ятий Вівторок О великий Святий чудотворцю!

Захоплююся Твоїм великим даром проголошення Божого Слова, яке наповнювало серця вірних великою любов’ю до Бога та ближніх. Мене ж палить сором за кожну пропущену Службу Божу і неуважність на ній, за те, що мало читаю Святе Письмо. О заступнику, випроси ласку Святого Духа, щоб я, читаючи Святе Письмо, розумів його, та щоб кожна Свята Літургія наближала мене до Бога. Амінь Отче наш…

Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія Шостий день

О Святий Антонію! Твоя вірність Божій Волі є закликом до виконання святих намірів Божого Провидіння. Хвороби й страждання, що їх Бог посилає для добра моєї душі, сприймаю як випробування. О Святий заступнику! Навчи мене з покорою приймати хвороби і життєві труднощі.

Зміцни мою віру і випроси ласку витерпіти усе, що Господь на мене допустить. Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія Сьомий Вівторок О Святий Антонію, пречудесна перлино чистоти!

Як далеко мені до вершин Твоєї святості. Ти, сповнений полум’яним запалом рятувати душі, був пострахом для пекла. Розумію, що гріх, цей найстрашніший ворог моєї душі, погубить мене навіки, якщо Ти, Святий Антонію, не випросиш для мене ласку ненависті до гріха і відвернення інших від нього.

Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св.

Антонія Восьмий Вівторок О Святий Антонію! Мої вчинки так сильно відрізняються від Твоїх! Часто керуюся лише своїми почуттями. Прагну виправитися, але не знаходжу достатньо сили, щоб змінити своє життя.

Тому гаряче благаю Тебе, мій Святий покровителю, змилуйся над моїм безсиллям і випроси у Бога ласку, щоб я завжди контролював свої почуття і керувався розумом і вірою. Амінь Отче наш… Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св.

Антонія Дев’ятий Вівторок О Святий Антонію! Роздумуючи про Твою благословенну смерть, я прагну щасливо завершити своє земне життя з найсвятішими іменами Ісуса й Марії на устах, прагну втішатися з тобою радістю небесною. Святий мій доброчинцю й покровителю, прийми цю дев’ятницю, що на Твою честь відмовлена. Люблю Тебе всім серцем і вірю, що випросиш для мене у Бога світло й силу жити праведно, по-християнськи, осягнути славу небесну й втішатися з Тобою навіки. Амінь Отче наш…

Богородице Діво…Слава Отцю… Літанія до св. Антонія

Дев’ятниця до святого Антонія Падевського

Прохання Просім св. Антонія того лікаря, того уздоровителя заблудших в грісі, щоби Він нас Своєю опікою, своїм заступництвом охоронив від нещасть чи небезпек нам знаних і незнаних, звичайних і надзвичайних. Просім Його, щоби Він вважав на заблудших, на калік душевних і тілесних, що Він, той наш лікар, той чудовий Патрон в годині смерти уздоровив нас на умі і на душі, щоб ми могли спасти свої душі, просячи Його про нинішню ласку (тут скажи про що просиш) про яку просимо в теперішній час. Отче наш… Богородице Діво…

Слава і нині…

ПІСНЯ СВ. БОНАВЕНТУРИ(Антифон)

О, Благословенний язику, що Господа безнастанно славив Ти і других до Славославія учив Ти тепер явно оказалося, як великими є заслуги Твої перед Богом, що Тебе украсив до таких високих призначень. Священик: Говори за нами до Господа благословенний язику. Люди: Нехай укажеться, що Ти є знаряддям Духа Святого.

МолитваМолимося, просимо Тебе Господи, навідай нас в нашім домі, поблагослови нас всіх і за причинами Св. Антонія зділай, щоби всяка зрада наших ворогів, як і всяке зло прогнане було від нас. Тобі славу засилаємо Отцю і Сину і Св.

Духу і нині присно і во віки віков. Амінь

МолитваГідний слави між святими, Падевський Антоніє! Величаємо Ангельське Твоє життя. Величаємо Херувимську Твою любов, як Чудотворцю, славу Твою голосимо правдивий Ангельський любителю Дитятка Ісуса в піснях Тебе прославляємо.

КВІТКА СВ. АНТОНІЮ ПАДЕВСЬКОМУ1. Як чудеса шукаєш, до Антонія іди, просьби і терпіння у стіп його склади.

Приспів:Утихає море і дияволи втікають, умерлі наново до життя вертають.

2. За його причинами встають з ліжка хворі, з закованих рук і ніг спадають окови Приспів: Утихає море…

3. Члени тіла у калік уздоровлені бувають Вертаються згуби, котрі віру мають Приспів: Утихає море…

4. Потішить поможе, в потребах шле дарунок, і в кожнім нещастю спішить на рятунок. Приспів: Утихає море…

5. Дізнає рятунку, кожний, хто його просить, надзвичайно його чуда з Падевчиками голосить. Приспів: Утихає море…

6. Слава Отцю, і Сину, і Духу Святому, за провід даний Антонію Падевському. Приспів: Утихає море…

Священик: Господу помолімся. Люди: Господи, помилуй. Безнастанно молися за нами, св. Антонію, щоби ми були послідовниками Господа Ісуса, поклавши всі свої надії на Нього.

Молімося: Нехай вставляється за нами, о Боже Святий, Вславлений Визнавець, чудотворець Падевський, що безчисленними дарами, незрозумілими чудами і славою Його прославив, і у любові своїй Його утвердив через Господа нашого Ісуса Христа. Бо Йому є повні слави всі небеса: Амінь. Амінь.

Амінь.

МолитваГосподи Ісусе Христе, предобрий Отче, я прошу Тебе в ім’я радості, котру отримала Твоя улюблена Мати, котрій Ти явився в славі в ніч Твого Воскресіння, просвіти мене дарами Святого Духа, аби я був достойний усе життя, кожен день і кожну годину виконувати Його Святу волю. Ти живеш і царюєш з Богом-Отцем і Святим Духом на віки вічні. Амінь

Молімося: Просимо Тебе, Господи, нехай Твоєму народу допоможе побожна та безустанна молитва Найдостойнішого Твого шанувальника, святого Антонія, а його заступництво нехай вчинить нас гідними Твоєї благодаті. Через Христа, Господа нашого. Амінь

Подячна молитваСлавний Чудотворче, Отче убогих, який посвятився людям бідним і нещасливим, Ти також і наші прохання захотів занести перед Боже Обличчя, прийми, як вираз нашої вдячності цю покірну молитву і пожертву для убогих. Нехай цей скромний дар буде приємний Богу і стане допомогою для бідних. Святий Антонію, підтримуй нас усіх своїм могутнім заступництвом в наших духовних і земних потребах, впродовж усього життя, а особливо в останні роки і у хвилину нашої смерті. Амінь

Всі молитви читаються кожен день підряд.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Йдуть зимові дні за днями твір.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до Святого Антонія
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.