Дев’ятниця до святого апостола Павла

День перший

Розважання

Виховання Савла – майбутнього апостола Павла

Народився майбутній апостол Павло в знатній родині. Батьки йому дали найкращу на той час освіту. Будучи по національності євреєм він, як і батьки, був римським громадянином, що давало неабиякі переваги над іншими людьми, що населяли Римську імперію. Вихований у фарисейському дусі, сам був фарисеєм. Треба сказати, що фарисеї були ревнителями Мойсеевого закону, зберігали інші заповіді, постили, носили спеціальний одяг, що відрізняв

їх від інших людей, користувалися повагою серед іншого населення своєї країни.

Він був дійсним сином своїх батьків і слідував їхній вірі.

Як бачимо, приклад батьків у вихованні дітей має велике значення. Не потрібно дитину заставляти молитися, виконувати заповіді Божі, коли самі батьки цього не роблять. Дитині не потрібно говорити чи заставляти вірити в Бога.

Потрібно давати їм приклад своїм життям і Богові говорити про своїх дітей, всю свою турботу покласти на Бога і Господь допоможе.

Святий апостоле Павле, допоможи нам виховати наших дітей згідно з заповідями Божими, щоб вони стали дійсними

християнами, практикуючими християнами.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до святого апостола Павла

Святий апостоле і мученику за Христа. Ти, який пізнав Істинного Бога і посланого ним у світ Господа нашого Ісуса Христа вже у зрілому віці, переконався, що Той розіп’ятий, якого соромилися євреї, був дійсним Месією, Спаси-телем світу, допоможи нам і тим людям, які не знають Істинного Бога – Тройці Святої, пізнати Його і стати Його послідовниками.

Ти, який навчав інші народи, серед яких і є наш народ, навчи нас, і допоможи нам слідувати завіту Господа нашого Ісуса Христа, виконувати Його волю на землі, в нашій мандрівці до неба, щоб за нашу поведінку і наше життя тут на землі унаслідувати життя вічне у Царстві небесному.

Амінь

День другий

Розважання

Савл – гонитель християн

Виховання Савла дало свої результати. Вихований у батьківській і дідівській вірі, він був ревнителем передань старших. Сам він Ісуса Христа під час Його земного життя не бачив, але багато про Нього чув. Так як книжники і фарисеї не прийняли науку Ісуса Христа, то звичайно, що не прийняв цієї науки Савл, і як ревнитель Мойсеевого закону, став переслідувати перших християн. Коли побивали першого мученика за Христа Архидиякона Стефана, Савл був при цьому вбивстві і схвалював це каменування.

Але як говорять святі отці, саме завдяки крові Стефана ми маємо святого апостола Павла.

Але поки що Савл – гонитель християн. Бажаючи їх переслідувати всюди, бере в синендріоні спеціальний лист, і їде по християн до Сирії, щоб звідти привести їх, і тут карати. Таким був Савл до свого навернення до християнства.

З цього, дорогі, бачимо, як часто помиляються люди, які не знають Істинного Бога і вірять самі не знають у що.

Святий апостоле Павле, допомагай нам триматися віри в Істинного Бога-Трійцю Святу і ніколи через наші гріхи не відійти від неї.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День третій

Розважання

Навернення Савла

Дихаючи злобою на християн, Савл йшов до Дамаска – столиці Сирії. Раптом по дорозі в Дамаск він побачив велике світло і почув Голос: “Савле, Савле, чого ти гониш мене?” “Хто ти, Господи?” – запитав Савл. “Я той Ісус, я кого ти переслідуєш”. Савл впав на землю і вже не знав, куди йому йти, тому що від світла, яке він побачив, осліп, і ті, що були поруч, попід руки повели його до Дамаска.

Так само, дорогі, буває у людському житті. Господь постійно очікує на нас, але ми за своїми клопотами у повсякденному житті не звертаємо на це уваги. І деколи Богові потрібно в чудесний спосіб навернути нас до Себе, але часто це навернення супроводжується для нас поганими наслідками, хоч приносить спасіння для душі.

Не заставляймо, дорогі, Господа показувати свою силу, а самі прибігаймо до Нього і просімо прощення за свої провини перед Ним.

Святий апостоле Павле, моли Бога за нас грішних.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День четвертий

Розважання

Савл після навернення

Апостол, після чудесного врозум-лення Ісусом Христом, повністю змінив своє ставлення до християн. Сам став християнином і почав проповідувати Ісу-са Розіп’ятого. Але християни спочатку сторонилися його, бо знали, що він – гонитель християн. Учень Христовий Вар-нава привів Савла до апостолів і розповів їм, як він побачив дорогою Господа, і що говорив йому Господь, і як він у Дамаску сміливо проповідував ім’я Ісусове. Після цього Савл три роки пробув у пустелі, де Дух Святий навчив його всього, що проповідував Господь наш Ісус Хри-стос.

Тому часто в своїх посланнях апостол говорить, що не плоть і не кров навчили його віри в Істинного Бога, а Сам Господь Духом Своїм Святим укріпив і настановив його на дорозі правди.

Так само, дорогі, і ми повинні вести своє життя після того, як ми охрестилися і повірили в Істинного Бога, щоб Своїм життям і своєю поведінкою не засмучувати Бога.

Апостол Павло, який прийняв до свого серця Христа, сказав, що “вже не я живу, а живе в мені Христос, і тому бажаю звільнитися від цього тіла і жити з Богом”.

Так само і ми, що в хрещенні стали храмом для Духа Святого, повинні носити у своєму серці Христа і жити так, як Він нам заповідав.

Святий апостоле Павле, допоможи нам стати дійсними храмами Духа Святого і любити Бога, як ти полюбив Його.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День п’ятий

Розважання

Проповідь апостола

Святий апостол по стилю своєї проповіді відрізнявся від інших апостолів. У знаки далася освіта, яку він отримав в юності. Послання його відрізнялися від послань інших апостолів складністю, багато дечого є незрозумілого, що, як говорить апостол Петро, деякі товмачать на свою власну погибель. Святий апостол Павло написав багато послань до різних церков, які він заснував.

До наших днів дійшло чотирнадцять послань, які зберігаються в книгах Нового Завіту. Послання апостола дуже корисні для повсякденного житгя, але є місця, які важко зрозуміти, потрібно з’ясовувати в Церкві, щоб не зашкодити своїй душі.

Святий апостоле Павле, допоможи нам пізнавати Святе Письмо, його розуміти, ним користуватися, його впроваджувати в наше життя, слідувати за ним, як за дороговказом, який веде нас до вічного життя у Царстві Небесному.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День шостий

Розважання

Терпіння святого апостола Павла

Проповідь апостола супроводжувалася для нього багатьма незручностями. Євреї, які не вірили в Ісуса Христа як Сина Божого, можна сказати, йшли по слідах апостола. Тільки-но апостол починав проповідувати в тому чи іншому місті чи селі, як появлятися його противники і підбурювали знатних євреїв тієї місцевості, а ті, в свою чергу, інших людей, що спричиняло не раз гоніння, побиття і вигнання апостола поза межі населеного пункту. Декілька раз він був битий палицями по 40 раз, побивали камінням і думали, що він помер, викидали за місто. Сам він у своєму посланні до коринфян пише: “Навіть донині терпимо голод і спрагу, і наготу, і страждаємо, і поневіряємось, і трудимось, працюючи своїми руками. Лихословлять нас – ми благословляємо, гонять нас – ми терпимо, ганьблять нас – ми благаємо.

Ми як сміття для світу, як порох, що усі топчуть донині.

Так само, дорогі, в сьогоднішні дні поступають з більшістю священиків, які проповідують нам Слово Боже. Вони дають нам духовне, а ми, в свою чергу, повинні підтримувати їх матеріально. Бо це є наш обов’язок – віддавати десятину своїх доходів на храм Божий.

Святий апостоле Павле, врозуми нас і допомагай нам стати дійсними жертводавцями, які подобаються Богові, бо сказано у Святому Письмі: “блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть” і

Ще: “рука того, хто дає, ніколи не буде порожньою”.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День сьомий

Розважання

Арешт апостола Павла

Проповідь Ісуса Розп’ятого апостолом Павлом обурювала юдеїв. Вони затримали його в церкві в Єрусалимі і хотіли його вбити. Ця звістка дійшла до тисяцького і він. взявши воїнів і сотників, рушив на них.

Вони ж, побачивши тисяцького та воїнів, перестали бити Павла.

Павло був арештований тисяцьким і відведений в Кесарію до правителя Фелікса. Цей арешт Павлів продовжувався аж до смерті апостола Павла. Але і під час свого арешту апостол проповідував слово Боже навертаючи все більше і більше людей до віри в Істинного Бога.

Бачимо, що ніякі труднощі, навіть арешт, не змусили апостола перестати проповідувати Євангелію, так само і ми повинні своїм прикладом, особистим життям проповідувати свою віру, прославляти свого Небесного Отця.

Святий апостоле Павле, допомагай нам в цьому. Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День восьмий

Розважання

Подорож під вартою до Риму

Більше двох років апостол Павло перебував під вартою в Кесарії. Вимагаючи суду в самого кесаря апостол був відправлений під охороною до Риму. Подорож до Риму була досить довгою.

Корабель, на якому вони пливли, зазнав катастрофи, зимували на острові, на якому Павло зцілив від недуги батька начальника острова. По дорозі на пристанях апостола зустрічали вірні і розмовляли з ним, допомагали йому. Сторожа прихильно ставилася до апостола і не забороняла спілкуватися з вірними.

В Римі апостол окремо жив з воїном, який був приставлений до нього. Тут у Римі апостол скликам знатних юдеїв і говорив їм про Христа. Одні з них вірили, інші – не вірили.

І жив Павло цілих два роки на своєму утриманні і приймав усіх, хто приходив до нього, проповідуючи Царство Боже і навчаючи про Господа Ісуса Христа з усякою відвагою безборонно.

Святий апостоле Павле, моли Бога за нас грішних. Допомагай і нам так сміливо і терпеливо проповідувати нашого Спасителя, щоб більше людей дізналося про Істинного Бога і посланого Ним Ісуса Христа.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.

День дев’ятий

Розважання

Кінець земної мандрівки

Слово боже не говорить нам про те, чи діждався апостол суду в кесаря (римського імператора). Але передання говорить нам, що за проповідь Ісуса Розп’ятого Сина Божого, апостол Павло зазнав мученицької кончини в 67 році, за імператора Нерона.

Йому, як римському громадянину, відрубали голову. По переданню, свята голова тричі підскочила з землі і на кожному місці, де торкнулася землі, зринуло джерело. Так закінчив своє земне життя святий апостол Павло.

Прославив Господа тут на землі, за що Господь прославив його на небі.

Стараймося і ми, дорогі, так жити, як святий апостол, щоб для нас, як і для нього, Христос був життям, а смерть-знахідкою. Щоби ми трималися своєї віри і ніщо, навіть смерть, не могли заставити нас відректися від неї. “Краще смерть, аніж гріх”, говорять святі отці.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Павла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



План твору новина василь стефаник.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до святого апостола Павла
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.