Дев’ятниця до святого апостола Петра

День перший

Розважання

Симон – рибалка

Уявімо, дорогі, ті далекі часи, в яких жив звичайний собі рибалка Симон, як про нього говориться в Євангелії, син Ионин. Які то були прекрасні часи. Не було ні фабрик, ні заводів, електростанцій, автомобілів, хімії різної, мінеральних добрив і тому подібних речей, які в сьогоднішні дні забруднюють повітря, землю, воду і, як висновок, скорочують наше життя. В річках, озерах, морях була чиста, прозора вода, не забруднена нафтою і різними відходами. Водоймища кишіли рибою,

споживання якої йшло на користь людині.

Рибалки жили за рахунок цієї риби, самі кормилися, продавали, міняли, і так проходило їхнє одноманітне життя.

Одним із таких рибалок був Симон – майбутній апостол Петро. Під час ловлі риби було багато часу і він постійно роздумував про Месію, який повинен прийти і спасти рід людський від гріха, прокляття і вічної духовної смерті, яка панувала після гріхопадіння наших прародичів у Раю над родом людським.

Думка про Бога, про Месію не давала йому спокою ні вдень, ні вночі. Він працював і молився, молився і працював, і так проходило його життя.

“Праця і молитва

– ті речі, які подобаються Богові. Праця рук благословенна Богом ще в Раю. В поті лиця твого будеш трудитися і здобувати хліб свій, поки не повернешся у землю, з якої і узятий був”- сказав Господь до першої Людини.

Тільки праця рук своїх приносить людині радість. Спекуляція – купи-продай – гріх. Життя за рахунок свого брата у Христі – гріх.

Наживатися за рахунок брата свого у Христі – гріх. Обманювати і самому наживатися на цьому обмані – гріх, і це все не принесе користі людині – хвороби, смерть родичів, різні біди і нещастя очікують на людину, що займається спекуляцією. Іде товар за товар. Хто займається спекуляцією – старайтеся вийти з цього “бізнесу”, якщо не можете раптово, то поступово.

Апостоли жили з праці рук своїх і ця праця приносила їм радість і добробут.

Отже, фізична або розумова праця, поєднана з молитвою, приносить успіх і радість людині в цьому земному житті.

Святий апостоле Петре, допоможи нам відчути радість у молитві і праці. Навчи нас молитися і трудитися у славу Божу, щоб за тимчасове земне життя ми заслужили собі радість у житті вічному.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до святого апостола Петра

Святий апостоле і друже Христів! Звертаюсь до тебе з цією молитвою і прошу твого заступництва за мене перед Творцем нашим і Його Єдинородним Сином і Духом Святим за ті всі прогрішення, які я вчинив(ла) в цьому земному житті: вільні і невільні, свідомі чи несвідомі. Ти, який носив таке саме бренне тіло як і ми, знаєш слабкість людської природи, її неміч, нестійкість, сором’язливість, боягузтво, зраду, прогрішення.

Ти, що сам відчув на собі, який страшний гріх (коли тричі відрікся від Христа), які душевні муки приносить він, і знаєш радість розкаяння за нього, допоможи нам звільнитися від наших провин перед Господом. Допоможи нам позбавитися того сорому перед сповіддю, який відчуває кожна людина, допоможи очиститися від гріхів, щоб ми разом з тобою, коли прийде наш час, прославляли Отця і Сина і Святого Духа у Царстві небесному.

Амінь

Цю молитву читати кожного дня протягом дев’яти днів після розважання.

День другий

Розважання

Знайомство з Учителем

У Симона (майбутнього апостола Петра) був брат Андрій, який, у свою чергу, був учнем Івана Хрестителя. На березі річки Йордан Андрій почув слова Івана Хрестителя, що відносилися до Ісуса Христа – “Се Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу”. Андрій і ще один учень пішли слідом за Христом і стали Його учнями.

Прийшовши додому Андрій сказав своєму братові Симонові: “Ми знайшли Месію, що означає – Христос”, – і привів його до Ісуса. Ісус подивився на нього, назвав його по імені і сказав: “Від нині ти будеш зватися Кифа-Петро, що означає скеля-камінь”.

Ставши учнем Ісуса Христа, апостол так полюбив свого учителя, що готовий був життя віддати за Нього, що він і зробив (зазнав мученицької смерті). Відданість Богові, довіра Йому – ось що потрібно людині-християнинові в цьому земному житті і чого так бракує в теперішній час. Вірити в Бога – це довіряти Йому. Так само, як дитина довіряє своїм батькам. Коли вони (батьки) тримають дитину за руку, то вона знає, що вони приведуть її туди, куди потрібно, і дитині не страшно йти з ними будь-куди.

Так само і християнин, живучи згідно і заповідями Божими, немовби тримається за руку свого Небесного Отця і знає, що Господь різними шляхами, може навіть тими, якими ми б не хотіли йти, приведе нас туди, чого око не бачило і вухо не чуло, і про що людина подумати не може, що Господь приготовив для тих, що молять Його.

Святий апостоле Петре, допоможи нам довіряти Богові, йти стежками заповідей Його, позбутися гріхів і полюбити Його так, як ти Його полюбив.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День третій

Розважання

Петрове визнання

Подорожуючи з Христом по селах і містах Ізраїльських, Петро бачив, які знамена і чудеса творив Ісус. Разом з іншими учнями, та й усіма тими, хто був очевидцем Христових чудес, дивувався і ще більше переконувався в тому, що Ісус дійсно є Месія, посланий Богом для спасіння роду людського. Коли Христос запитав своїх учнів: “За кого вважає наш народ Сина Людського?”, вони ж відповіли: “Одні – за Івана Хрестителя, другі – за Іллю, інші – за Єремію або одного з пророків”.

Він каже до них: “А ви за кого Мене маєте?” А Симон-Петро відповів: “Ти – Христос, Син Бога Живого!” Сказав йому Ісус: “Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі виявили це, але мій Отець Небесний. І кажу я тобі, що ти Скеля, і на цій скелі я побудую Церкву Мою, і сили адові не переможуть її. І ключі від Царства Небесного дам тобі, і що ти зв’яжеш на землі – буде зв’язано на небі, а що розв’яжеш на землі – буде розв’язане те на небі”.

Петрове визнання служить прикладом для нас. Так само повинні ми Господа визнавати всюди, своїм прикладом, поведінкою показувати, що ми є християни, триматися своєї віри, віри батьків і дідів, які в свою чергу унаслідували її від святих апостолів, а ті, як ми бачимо, від Христа.

Апостол Павло сказав: “Ми вас навчили всього того, що чули від Христа, і навіть, коли б ангели з неба зійшли і навчали вас чогось іншого, не вірте їм.

Святий апостоле Петре, допомагай нам бути ревними послідовниками Господа нашого Ісуса Христа, визнати Його і прославляти тут на землі, щоб Він нас, коли прийде наш час, прославив перед ангелами і Своїм Небесним Отцем.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День четвертий

Розважання

Петро – учень Христовий

Відгукнувшись на поклик Ісуса Христа, Симон послідував за Ним. Це були щасливі три роки його земного життя. В усьому він покладався на свого Вчителя, довіряв Йому, любив і поважав Його.

Залишив свою сім’ю, дітей – став учнем Христовим. Він переживав за Христа, коли почув Його слова про те, що Христос має постраждати в Єрусалимі, і каже: “Господи, нехай не станеться це з тобою”. “Відійди від Мене, Сатано, бо Мені потрібно виконати всю правду Божу”, – сказав Петрові Христос. Знав, що Сатана спокушає Петра, щоб не йти до Єрусалиму.

Покинувши все своє майно, рідних і близьких, апостоли йшли в Єрусалим з Христом, щоб із Ним навіть постраждати.

Одного разу Петро запитав Ісуса: “От усе ми покинули, та й пішли за Тобою слідом”. Ісус відказав: “По правді кажу вам: немає такого, щоб дім полишив чи братів, чи сестер, або матір чи батька, або діти чи поле ради Мене та ради Євангелія, і не одержав би в сто разів більше понад, цього часу, серед переслідувань – домів і братів, і сестер, і матерів, і дітей, і поля, а в віці наступному – вічне життя. І багато хто з перших стануть останніми, а останні – першими”.

Отже, з цих слів бачимо, що очікує християнина за те, що він йде слідом за Христом, несе свій земний хрест. На першому місці в християнина завжди повинен бути Бог, на другому – сім’я, на третьому – робота чи здобуття на прожиття.

Коли ми завжди будемо бачити перед собою Бога, будемо жити так, як Він нам заповідає, то будемо знаходитися під Його опікою і знати все, що з нами стається, стається по Його святій волі і йде нам на користь, це спасіння нашої душі.

Святий апостоле Петре, допомагай нам слідувати за Христом, нести Хрест свого земного життя так, як Ти його проніс.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День п’ятий

Розважання

Петро – захисник Христа

Наближався той день і година, задля чого і прийшов Господь наш Ісус Христос на землю. Христос дає останні настанови, наказує приготовити вечерю. На тайній вечері Ісус миє ноги своїм учням – показує смирення і як повинні вони поступати в житті, отже і ми. Петро впирається, але після слів Христових дозволяє Йому мити ноги.

На тайній вечері після слів Христових про те, що один з учнів зрадить Його, Петро через апостола Івана запитує в Христа: “Хто саме той учень?” А учнем тим виявився Юда Іскаріот, який за тридцять срібняків зрадив Христа. Після вечері Господь в числі трьох учнів взяв Петра з Собою в Гефсиманський сад, щоб помолитися. В цьому саду після молитви прийшли вояки арештувати Учителя.

Петро стає на захист свого улюбленого Наставника, витягує ніж і відрізає вухо одного із слуг. Готовий з мечем захищати Вчителя. Та Господь сказав йому: “Поклади меч у піхви, бо хто візьме меч, від меча і загине.

Готовність Петра боронити Вчителя заохочує і нас з вами боронити свого Господа в нашому земному житті. Скільки єресей, лжевчень проповідників, сектантів появилося в сьогоднішні дні.

Вони своїми словами розпинають Христа, відводять людей від істинної віри, вони першими приймуть Антихриста, який має прийти в кінці світу, за Месію. Будьмо готові, як і апостол Петро, захистити свого Господа від наклепів неправдивого вчення, від насмішок, від кощунства над святими для християн особами і речами.

Святий апостоле Петре, допоможи нам вистояти у вірі в Правдивого Бога і захищати Його і свою віру до самої смерті.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День шостий

Розважання

Гріх і покаяння

Духовне життя досить складне. Життя християнина подібне до того, як альпініст забирається на високу гору. Буває так, що він підіймається на гору без великих зривів і не падає вниз.

Але буває і так, що часто падає, але піднімається і знову продовжує свій шлях, бо інакше не досягне вершини. Такою вершиною християнина є Царство Боже, яке силою береться і, хто прикладає зусилля, потрапить до нього.

Для апостола Петра таким зривом з гори, що веде до Царства Божого, було те, що він тричі зрікся свого Учителя, сказавши, що не знає Його. Але чистосердечним було його вставання з долини, тобто розкаяння в своєму грісі, і Господь простив його. Господь готовий простити найбільшого грішника, тільки щоб він розкаявся, піднявся з долини гріха і піднімався на гору.

Господь простив би і зрадника Юду, але той не хотів припасти до Христа і просити прощення.

Будемо пам’ятати, дорогі, який би ви гріх не вчинили, не бійтеся, не соромтеся відкрити його на сповіді, і Господь простить. Гріх – це падіння з вершини, покаяння – це вставання з гріха, з землі. Треба знову починати підніматися, інакше ми не досягнемо вершини – життя вічного в Царстві Небесному.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День сьомий

Розважання

Отримання Духа Святого

Після Хресної смерті Господа нашого Ісуса Христа апостоли були немов би ті вівці, від яких відійшов пастух. Були перелякані, не знали що мають робити, куди йти, як жити.

Після свого славного Воскресіння з мертвих Господь з’явився своїм учням і наказав нікуди не відлучатися з Єрусалиму, очікувати Утішителя, який має навчити їх, що мають дальше робити. Давши останні настанови Господь піднявся на небо і через десять днів після Воскресіння на апостолів зійшов Дух Святий у вигляді вогняних язиків, Який укріпив їх і дав знання мов, за допомогою яких вони мали проповідувати Євангеліє по цілому світі.

Після сходження Духа Святого на апостолів одразу бачимо різницю в їхній поведінці. Вони стали сміливими, мужніми, готовими віддати життя своє за свого Учителя і Господа.

Такого самого Духа Святого ми з вами отримали в тайні Миропомазання під час свого Хрещення. Дух Святий нас проводить, просвічує і освячує, і зберігає на дорозі правди, звичайно, якщо ми не виганяємо Його з себе своїми гріхами.

Будемо просити Господа і Бога, щоб він через наші провини не забирав від нас Духа Святого, а повернув нам радість спасіння і Духом могутнім укріпив нас.

Святий апостоле Петре, моли Бога за нас грішних.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День восьмий

Розважання

Проповідь Євангелія

Отримавши Духа Святого апостоли пішли по цілому світі проповідувати ту науку, яку отримали від свого Учителя. Для кожного апостола згідно жеребкування були свої країни, де він мав проповідувати. Для апостола Петра це були країни, в яких жили євреї. Він був апостолом для обрізаних. Тяжко було заінтересувати людей, заставити їх повірити в те, що розіп’ятий Ісус являється Сином Божим – Спасителем світу.

Але, з допомогою Божою, число вірних росло і Церква Христова поширювалася по світу.

Апостоли не жаліли своїх сил, і навіть свого життя задля того, щоб навернути тих заблудлих овець до отари Небесного Отця.

Такими самими апостолами повинні бути і ми в теперішньому житті. Бо бачимо як багато появляється вовків в овечих шкурах, які намагаються викрасти овець з кошари – з Церкви, тим самим погубити їх для вічного життя. Своїм прикладом, своїм християнським життям бути світлом, яке вказує дорогу до Царства Божого.

“Так нехай просвітиться світло ваше перед людьми, – говорить Господь, – щоб люди бачили ваші добрі справи, прославили Отця нашого, що є на небі”.

Святий апостоле Петре, допомагай нам стати дійсними християнами-світильниками, що вказують дорогу до Небесного Отця.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.

День дев’ятий

Розважання

Мученицька смерть апостола Петра

Майже всі апостоли, а вірніше всі, окрім Івана Богослова, зазнали мученицької кончини. Не минула ця участь і святого апостола Петра. Проповідуючи Євангеліє у Римі – столиці Римської імперії, він бачив, що чекає на тих, які вірять в Ісуса Христа.

В той час якраз почалися гоніння на християн.

Християн спалювали живцем, кидали диким звірям, робили з них смолоскипи, прив’язуючи до дерев І обливаючи смолою, запалювали.

Вірні боялися за апостола Петра, хотіли його охоронити і запропонували перечекати в безпечному місці за Римом. Але коли апостол Петро вийшов за місто, на зустріч йому появився Ісус Христос. Петро запитав: “Куди йдеш, Учителю?” На що Христос відповів: “Іду в Рим, щоб знову постраждати”.

Зрозумів тоді апостол, що ці слова відносяться до нього, повернувся в Рим і віддався в руки палачам.

За проповідь Ісуса Розіп’ятого, його наказали розіп’ята на хресті, але він повважав себе недостойним померти так само, як його Господь, і просив розіп’ята його вниз головою на хресті. Так закінчилося земне життя святого апостола Петра. Прославивши Господа тут на землі, Господь прославив його перед ангелами і своїм Небесним Отцем!

Святий апостоле Петре, укріпляй і нас в цьому земному житті, щоб ми так, як і Ти, прославляти Отця нашого, що є на небі, і заслужили собі життя вічне у Царстві Небесному. Амінь.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Молитва до св. апостола Петра.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Кращі вірші аполлінера.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до святого апостола Петра
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.