Дев’ятниця до Святого Франциска з Асижу

Дев’ятниця

До св. о. Франциска Асизького

Молитва до св. отця Франциска

(О що то за неоціненний скарб бути всього позбавленим і всім володіти! О що то за незмірна слава мати Отця на небесах!. О як це невимовно солодко бути Улюбленцем Святого Духа!.. О що то за безмежне щастя називати братом Того, хто присвятив своє життя вівцям своїм.)

Найулюбленіший Отче… Зоре святости, Франциску Серафимський, спраглий жагою святої вбогості, котрий палаєш любов’ю до Христа, Спасителя нашого, розпали в нас полум’я

того райського вогнища; подихом своїм гарячим роздуй іскри, пригаслі в задубілих серцях нашого покоління. Як могутній у небі, збуди нашу приспану в грісі молодь, щоб піднялась до святої чесноти; влий у її душу огиду й відразу до нікчемних земних благ і запали прагнення вічного щастя у Божому Царстві.

Відкрий для неї численні затишки, щоб у віддаленні від світової круговерті вона присвятилась святій молитві і зрозуміла, яким солодким є Бог, і довчасу відчула невимовну насолоду, що нею вічно насичуються в небі Божі обранці.

Амінь

Зітхання до св. отця Франциска

Мій любий святий отче

Франциску, прошу Тебе через Твою любов до Христа Бога і Найсвятішої Діви Марії, випроси мені живу віру, гарячу любов, терпеливість, покору, погорду до земних речей і щасливу вічність. Амінь

Поздоровлення ран або стигм

Св. отця Франциска

(Святий Йозеф Кляасанті цим часто робленим поздоровленням випросив собі багато ласк у Господа Бога. Навіть сам святий Франциск, являючись йому, приносив з неба допомогу).

Намір

Господи Ісусе Христе! Сину Бога живого, прийми цю молитву мою з незмірною любов’ю, палаючи котрою Ти прагнув усіх тих мук, яких зазнав на Своїм Пренайсвятішім Тілі. Зроби милостиво, щоб ми силою Пренайсвятіших Ран, котрі й після воскресіння Ти зберіг, а після багатьох років і віків в чудесний спосіб на членах вірного Твого св.

Франциска виразив, отримали відпущення гріхів та вічне життя.

Поздоровлення рани правої руки

Св. отця Франциска

(За зразком цього поздоровлення, тими ж виразами віддається честь і іншим ранам святого отця Франциска, мовлячи: рані лівої руки, рані правої ноги, рані лівої ноги, рані боку Твого.)

Серафимський отче Франциску! Я, негідний грішник, від усього свого серця вітаю і з якнайбільшою шаною цілую рану правої Твоєї руки, вираженої Господом Ісусом. В ім’я цієї дорогої пам’ятки небес благаю, щоб, надолужуючи мою холодність, Ти поздоровив Пренайдорожчу Рану Тіла Господа Ісуса з такою силою почуттів, з якою Ти її поздоровляв і пошановував, живучи на землі.

Тут же ж виєднай мені, святий отче, ту ласку, щоб я добрі вчинки виконував, а занедбаю надолужував.

Отче наш…

Богородице Діво…

В кінці додай: Нехай благословиться Ім’я Найсолодшого Господа Ісуса, нехай благословиться найславніша, Непорочно Зачата Діва Марія, котра Його породила і з Ним страждучим разом страждала. Нехай благословиться святий отець Франциск з усім ликом Святих в небі.

Амінь

Молитва до святого отця Франциска

Земний Серафиме, небесним вогнем горіючий, святий Франциску, великий вірний і послідовник Ісуса, найбільший любителю справжнього убозтва та святої покори, котрий покинув власного батька, маєток убогим роздав, і, обираючи собі Бога за батька, так сильно до Нього серцем прилинув, що від Нього Тебе ані гнів власного батька, ані жодна противність і зваба світу від’єднати не могли. Через твоє найбільше прагнення привертати до Бога й рятувати людські душі, задля якого Ти висушив Своє тіло грубим одягом та мізерною їжею, через ту Твою любов до Бога, котрою Ти горів як Серафим, насичувався нею і полюбив розп’ятого Христа так, що Тобі на знак Твоєї до Себе та Своєї до Тебе любові, п’ять стигм Своєї муки виразив на Твоєму тілі, прошу Тебе покірно, о святий отче! Навчи і мене тієї досконалості і зволь мені бути особливим покровителем у всіх потребах, а найбільше у потребі вічного спасіння; випроси мені хоч краплину Твоєї любові до розп’ятого Христа, випроси чесноту покори та наслідування Твого убозтва.

Виєднай мені й інші Божі ласки, якими Тебе обдаровано, і завдяки яким яснієш всілякими чеснотами; виєднай і те, щоб живучи тут, я здужав бути Твоїм слугою, після смерті міг стати учасником винагороди й прослави Твоєї в небі навіки.

Амінь

Поздоровлення святого отця Франциска

Вітаємо Тебе, св. Франциску, найлюбіший отче, повний любові й убозтва, Господь на горі Оливній з Тобою; благословенні Рани Твої і благословенний єдиний предмет любові серця Твого серафимського – Син Бога Живого, Найсолодший Ісус!

О покірний Франциску, Патріарху убогих, заступайся за нас, хоч і негідними дітьми Твоїми зараз, а особливо в годині нашої смерті.

Амінь

Молитва про допомогу до святого отця Франциска

Святий Франциску, найлюбіший і найдорожчий отче! Прошу Тебе через найсвятіші ознаки муки Спасителя, котрі Ти заслужив носити на своєму тілі, допоможи мені панувати над моїми п’ятьма чуттями, на славу Божу і спасіння моєї душі; дай мені, пізнати і полюбити справжнього духа порядку, зразком якого Ти був; випроси мені у Господа Бога скруху й побожність, віру, надію й любов, терпеливість, чистоту душі і тіла, святу розважливість у словах і вчинках, і витривалість у всьому доброму, щоб по закінченні свого короткого життя промігся потрапити до неба і втішався з Тобою винагородою Твоїх заслуг. Нехай це станеться за заступництвом Твоїм і Непорочної Діви Найсвятішої Марії через її Сина і мого Спасителя Ісуса Христа.

Амінь

Вірш святого Бонавентури про святого отця Франциска

О Мученику прагненням,

З яким запалом Духа

Над Ісусом ллєш сльози,

Франциску, серцем млієш,

Читаючи муки, катування,

Плачеш, стогнеш, невимовно,

Отже, в постаті Серафима

Спостерігаєш Божого Сина,

Як на хресті розп’ятого,

І забираєш Його рани,

Завдані Йому зі злості,

Тобі з Твоєї до Нього любові,

Поглянь, Отче, на нас милостиво,

В житті і в останню хвилю,

Колись виснажений постом,

Сьогодні улюблений В небі.

Антифон

О Патріарху убогих, св. о. Франциску, Своїми просьбами помножуй синів в любові Христа, котрих зраненими руками стискаючи, як вмираючий Якуб, благословив єси.

Помолімся.

Господи Ісусе Христе, котрий, коли світ вже ставав холодним, для запалення сердець людських вогнем Твоєї любові на тілі благословенного Отця нашого Франциска, святі відбитки Твоєї муки відновив, котрий живеш і царюєш навіки віків, просимо Тебе покірно, дай нам, щоб ми задля Його заслуг і прохань свій хрест терпляче і охоче несли і гідні плоди покути чинили. Амінь.

Помолімся.

Боже, Ти виявив благословенному Франциску численними способами невичерпні таємниці Хреста. Дай нам можливість наслідувати приклад Його побожності, роздумуванням Хреста Господнього.

Амінь

Другий день

Пісня…

Молитва

О мій Боже! Чиє серце не розчулиться від вигляду убозтва, котре з любові до нас Ти витерпів з пречистою Твоєю Матір’ю Марією? Думка про це була головним предметом роздумів св. о. Франциска і найсильнішою спонукою до сліз. Заледве він побачив досконалість чесноти, котра Тебе оточувала, мій Ісусе, і котру Ти особливо благословити хочеш, як одразу ж прив’язався до неї з таким запалом, що без неї не мав і хвилини спочинку.

О Господи, зроби, щоб, зваживши ці речі, я відрікся від прив’язаності до всього земного, так щоб справді міг сказати з отцем серафимським моїм: “Бог мій і все моє”. Св. о. Франциску! Отримай для мене хоч одну крапельку тих солодощів, котрі Ти в убозтві черпав; зроби, щоб від цієї хвилини дивився на них просвітлений духовним світлом і щоб зазнавав особливого потягу до вбогого життя, яке провели на землі Ісус, Марія, Йосиф і Ти, св.

Отче!

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Третій день

Пісня…

Молитва

О солодкий спасителю мій, Ісусе, як незмірно відрізняються вчинки Твого слуги Франциска від моїх. Він, будучи Ангелом чистоти, ціле своє життя проводив в неустанних умертвленнях і строгій покуті, а я після стількох таких важких гріхів, ще пещу і бережу те тіло, лякаючись навіть самого слова покута! О мій Боже, нехай хоч приклад Твого життя, котре було неустанним мучеництвом, з того заціпеніння мене збудить і нехай принаймні раз я почну вести життя гідне сина св. Франциска.

О великий покутнику, отче Франциску! В останні хвилини життя Ти перепрошував своє тіло за те, що так його поневіряв, мучив, не дозволяй, щоб я через надмір чуттєвості уникаючи умертвлень, шкодував після смерті про те, що занадто пестив своє тіло, поневіряючи душею і готуючи її до вічного мучеництва.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Четвертий день

Пісня…

Молитва

О мій Спасителю! Коли ж почну я так само тішитися болями й терпіннями, як тішуся, коли Ти посилаєш мені солодощі і потіхи! Щоб дійти до такого рівня досконалості, мені треба постійно пам’ятати про Твою муку і мати сильну допомогу Духа Святого. Зволь, о Господи, уділити мені цього неоціненного дару, а також дай мені сильне і неперервне згодження з Твоєю Найсвятішою Волею. Складаю Тобі подяку, о Господи, за всі терпіння, які мені до цієї хвилі Ти надсилав і котрими надалі у своєму милосерді наділити мене захочеш!

Я справді бажаю покутувати в цьому житті за мої численні та тяжи гріхи! Не відмовляй мені цієї ласки, о конаючий на хресті Спасителю мій, о найсолодший Ісусе. Нехай мене підтримує Твоя терпеливість. Cв о. Франциску, просочи мій розум і серце тією правдою, котрої Ти навчив своїх ченців: що досконала радість і справжня слава слуг Божих передусім залежить від добровільного терпіння задля Божої любові

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

П’ятий день

Пісня…

Молитва

О мій Боже, слушно і дуже влучно благословенний Бонавентура порівняв св. о. Франциска з вугіллям, розпеченого вогнем Твоєї любові. Всі створіння були для нього ніби щаблями, якими він підносився до Тебе, і ніби важіль, що просуває його до Твоєї святої любові. Для мене навпаки: створіння Твої є для мене, на жаль, спокусою і нагодою, через яку я можу образити Твій Маєстат. Пробач мені, Господи, моє лукавство і уділи мені бодай крихітну іскорку зі святого променя, котрим палав Твій слуга Франциск, щоб я, йдучи за його прикладом, цілковито посвятився Твоїй Божественній любові та збайдужів до всього, що не є Тобою!

О св. Серафиме і Отче моєї душі, зволь виєднати мені ласку в Господа не дбати ні про що, а тільки про славу Його і нічого в світі не лякатись, а тільки боятись образити мого Бога.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Шостий день

Пісня…

Молитва

О мій Ісусе! Складаю Тобі подяку за всі доброчинства, котрі через св. о. Франциска Ти зволив зіслати на світ. Не відмовляй мені ласки потрібної для наслідування ревності св. Франциска; нехай від цієї хвилини посиленно стараюсь про порятунок людських душ та піднесення нещасливого ближнього з убозтва та жебрацтва, якщо ж не здужаю його підтримати, нехай хоча б милостива молитва підтримає душу, коли для тіла нічого не зможу зробити, щоб через це я показав себе справжнім сином Серафимського отця мого.

Св. о. Франциску, виєднай мені ласку бачити у стражденному ближньому не лише брата, але й самого Спасителя; бо тоді запалений Божою любов’ю, стану послідовником Твоїх героїчних вчинків і самопосвяти.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Сьомий день

Пісня…

Молитва

Св. Франциск черпав незлічені скарби побожності з усіх таїнств віри, а церковні урочистості були для нього джерелом невичерпних Божих ласк. Я грішний думаю, що вже багато зробив, бо в урочистий день, знаходячись у церкві, часто байдуже і з недбальством виконую свої обов’язки. Ах! Господи, зволь дати мені живу віру і гарячу любов св. Франциска, щоб ті джерела святих ласк не були для мене закритими й порожніми.

Ти ж, мій св. о. Франциску, досконалий взоре побожності, зволь виєднати мені ласку стати справжнім послідовником Найвищого Бога і славити Його не тільки словами, але також вчинками і серцем та цілим своїм єством навіки.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Восьмий день

Пісня…

Молитва

О Спасителю мій! Хто ж може гідно прославити Тебе за Твої дивні діла? Адже ж Ти учинив те велике чудо не лише для самого о. Франциска, оскільки ж і мені грішному та всім Твоїм вірним вільно з нього користати. Ти хотів, щоб стигми слуги Твого, пригадуючи нам Твої рани, спонукували нас до любови і вдячности за неоціненні доброчинства Твоєї муки.

Будь же благословенний навіки! Через заслуги св. о. Франциска благаю Тебе, Господи, дай мені ласку, щоб я жив для Тебе самого, для Тебе, котрий смертю Своєю зволив нас обдарувати вічним життям. О св. Отче мій!

Зволь допомогти мені, щоб, цілуючи святі Твої стигми, ясно зрозумів таємничі слова, котрі у мені відлунюють: “Люби Бога Свого, котрий через надмір своєї любові зволив терпіти і вмерти за тебе”.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Дев’ятий день

Пісня…

Молитва

Коли св. Франциск відчув наближення кінця свого життя, тоді він з найбільшою радістю покликав своїх ченців, щоб з ним разом віддали Тобі честь, мій Боже. Дозволь уділити мені безцінної ласки, щоб я з такою ж радістю привітав хвилю, котра, перервавши нитку життя мого, закінчить цю тимчасову подорож! А що смерть звичайно є такою ж, яким було і життя, дай мені, о Боже, силу й витривалість у служінні Твоєму, щоб я чистим життям заслужив собі щасливу смерть. Св. мій Отче, чудесна Твоя смерть наповнює мене гарячим прагненням спасіння.

Ах! Якже щасливо вмирає той, хто жив Твоїм життям! Який я був би щасливий жити й вмирати, як Ти, отче моєї душі!

Могутньою Своєю підтримкою поможи мені отримати ласку, щоб я повністю змінив своє мерзенне й недбале життя, яким жив дотепер, і розпочав працювати над своїм спасінням, і заслужив заснути в Господі смертю праведників.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Коротке пояснення: Святий Франциск Асизький, або Франциск з Асизу (він же Франциск Серафимський (лат. Seraphikus)) – італійський католицький святий, який вирізнявся чеснотами убозтва, простоти, покори та скромності, досягнув високого ступеня досконалості та святості життя. Святого Франциска вважають засновником аж трьох монаших чинів, перш за все – францисканців.

Дев’ятниця

До св. Франциска Серафимського

Вступна молитва

(на кожний день дев’ятниці)

Всемогутній, вічний Боже, який через Єдинородного Сина Свого освітив наші душі світлом Євангелії та вивів на дорогу життя, покірно Тебе просимо, дай нам задля заслуги св. Франциска, найдосконалішого послідовника та прихильника Ісуса Христа, щоб ми, готуючись до прослави цього святого Патріарха, глибоко пройнялися євангельським духом, і цим були нагороджені вислуханням наших просьб, що їх покірно складаємо до Твоїх ніг.

Амінь

Кінцева молитва

(на кожний день дев’ятниці)

Святий Франциску, вітаємо Тебе,

Батьківщина світлом своїм кличе Тебе,

Тебе як свого Отця вшановують три чини,

Дзеркалом чеснот вважають сини.

Ти – дорога закону, взірець звичаїв;

Веди з неволі тіла своїх дітей,

До втрачених країв Батьківщини,

Коли нам зірка спасення світить,

Молися за нас св. отче Франциску,

Щоб ми стали гідними обітниць Христових.

Перший день

Господи Ісусе Христе, Ти живеш і царюєш навіки віків, Тобі належать слова: “Якщо не покутуватимете, то всі гуртом загинете”, благаємо Тебе уділи нам тієї мужності й великодушності, з якою наш св. отець Франциск покинув світське життя та ступив на шлях євангельської досконалості, дай нам, щоб ми, визнавши наші помилки, спокутували їх із справжньою скрухою та мужнім серцем розпочали нове життя.

Амінь

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти замерзлому світові, щоб запалити його на ново до любові, показав знаки Своєї Муки відкуплення на тілі св. отця Франциска, дай нам, щоб ми Знамено Твого Хреста гідно носили перед світом і заслужили називатись Твоїми істинними учнями.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Другий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Не збирайте собі скарбів на землі, де міль та іржа нищить, а злодії викопують і крадуть, а збирайте собі скарби в небі”; дай нам оту прекрасну любов до вбогості, що нею прославився у Твоїй Церкві св. отець Франциск, щоб ми усім серцем шукали єдиного Царства Божого та його справедливості, вірячи, що все інше нам додасться.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Третій день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Прославляю Тебе, Господи неба і землі, що втаїв Ти оце від премудрих і розумних та відкрив його немовлятам”. Дай нам ту покору розуму й серця, якою променів наш Серафимський отець Франциск, щоб ми могли бути зарахованими до тих немовлят, яким Бог об’являє Свої істини та обдаровує ласкою.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Четвертий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Якщо не станете, як діти, не ввійдете до Царства Небесного”. Дай нам ту насолоду й простоту, що нею св. отець Франциск підкорив світ, щоб і ми могли провадити людей до Бога.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

П’ятий день Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Хто хоче йти за мною, нехай зречеться самого себе, візьме свій щоденний хрест і наслідує Мене”. Дай нам, щоб ми, задивляючись на взір св. отця Франциска, позначеного стигмами Твоєї Муки, охоче двигали наш щоденний хрест і доступили плодів Твого спасенного Страждання.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Шостий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Любіть ворогів ваших, робіть добро тим, котрі вас переслідують”. Дай нам ту ласку, щоб ми, наслідуючи св. отця Франциска, який охопив своєю любов’ю навіть найбільших грішників, ніколи не живили в серці відрази до нікого, а всіх любили вчинком і правдою.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Сьомий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться”. Дай нам, щоб ми добро та мир, що їх св. отець Франциск проповідував збуреному світу, завжди зберігали в наших серцях й давали вашим ближнім, і так заслужили імені істинних дітей Божих.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Восьмий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Просіть і дасться вам, шукайте і знайдете, стукайте й відчиниться вам”. Дай нам покірну витривалість в молитві, щоб ми на зразок св. отця Франциска у наших потребах найперше вдавалися до Бога і осягнули спасенного результату нашого моління.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава… і нині…

Дев’ятий день

Господи Ісусе Христе, який живеш і царюєш навіки віків! Ти сказав: “Хто мене полюбить, збереже мої слова, і Отець мій полюбить його, і прийдемо до нього, і замешкаємо в нього”. Уділи нам тої серафимської любові, що нею палало серце св. отця Франциска, щоб ми через жар наших почуттів і досконалість наших вчинків могли дійти до з’єднання з Богом уже тут на землі, а потім у небі.

Амінь

Боже, який задля заслуг святого отця Франциска збагачуєш Свою Церкву новою родиною, уділи нам через Христа Бога нашого ласки, зневажати земні добра і скерувати наші прагнення до небесних скарбів.

Амінь

Коротке пояснення: Вірні, які протягом 9-ти днів або місяця відмовлятимуть будь-які молитви на честь св. отця Франциска, отримають 3 роки відпусту за кожен день дев’ятниці, повний відпуст на звичайних умовах по її закінченню.

Апостольська Столиця. 20 береаня 1932 p.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір по оповіданню федько халамидник.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до Святого Франциска з Асижу
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.