Дев’ятниця до святого отця Піо

Дев’ятниця до святого отця Піо про допомогу і випрошення ласк

День перший

Святий отче Піо, Ти переконливо навчав, що Провидіння Боже, “перемішуючи в житті людей і цілих народів радість зі сльозами, провадить до осягнення кінцевої мети, бо за видимою рукою людини завжди скривається рука Божа”.

Прошу Тебе, святий отче, заступися за мене, аби в моїй важкій справі… (назвати її), котру представляю Богові, я прийняв(ла) з довірою Його волю.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День

другий

Святий отче Піо, Ти завжди заохочував малодушних переборювати страх і вважати себе найщасливішими, коли “стануть гідними того, щоб брати участь у муках Бога-Людини”, щоб “вірили, що це не опущення, але велика любов Бога”. Осмілений(на) прикладом Твоєї довіри в Бога, прошу, святий отче, про заступництво в моєму намірі… (назвати його).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День третій

Святий отче Піо, Ти через щоденне несення хреста став достойним імені Симона з Киринеї. Ти вірив, що “Господь у Своєму милосерді подасть руку і обдарує міццю”.

Тож

прошу Тебе, молися за мене в моїх труднощах… (назвати їх) і випроси мені в Ісуса ласку витривання в доброму.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День четвертий

Святий отче Піо, зазнавши по волі Божій великого терпіння, Ти приймав його, як “долю вибраних душ” і “дар, котрий провадить до спасіння”. Тож прошу тебе, заступайся за мене перед Богом, аби міг(ла) з християнською гідністю прийняти свій біль, і випроси для мене ласку… (назвати її).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День п’ятий

Святий отче Піо, Ти через Своє незвичайне злучення з Господом вливав у серця зневірених надію, що “Бог християн – це Бог Преображення”, що з терпіння народжується мир, а в розпачі опущення “пробуджується надія”. Тож святий отче, будь зі мною в моїх пізнаннях… (назвати їх), аби я завжди довіряв(ла) любові Божій.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День шостий

Святий отче Піо, Ти став для нас прикладом послуху у вірі. Ти знав, що “де нема послуху, там нема чесноти, там нема добра і любові; де нема любові, там немає Бога, а без Бога ніхто не піде до Неба”.

Тож, святий отче, будь моїм заступником перед Богом, коли прошу про ласку (назвати її).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День сьомий

Святий, отче Піо, Ти, невтомний насліднику Христа, запевняв усіх, хто з довір’ям проситиме про допомогу, то “отримає від Бога ласку святої витривалості”.

Тож, святий отче, молися за мене, коли благаю Бога про ласку… (назвати її).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День восьмий

Святий отче Піо, під час свого земного життя Ти був взірцем любові до Бога і ближнього, зміцнював у людських серцях переконання, що Бог “не може відкинути щирого прагнення любити Його”.

Тож, святий отче, в ім’я любові, котра переповнювала Твоє життя, виєднай мені в Небі дар… (назвати його), про котрий Тебе з довір’ям прошу.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День дев’ятий

Святий отче Піо, Марія була для Тебе “наймилішою Матір’ю”. Ти прославляв її “найбільш з-посеред усіх сотворінь на Небі та землі”.

Тож, святий отче, через твоє віддання Матінці Божій прошу про допомогу в моїй потребі… (назвати її).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

ДОДАТОК

Молитви

О, як солодко звучить слово “Хрест”! У ньому, в Хресті Ісуса, душі наповнюються світлом і розпалюються любов’ю: завдяки йому виростають у них крила, аби піднятись і літати на них високо. Нехай же для нас цей Хрест стане ложем відпочинку, школою досконалості, найціннішим спадком. Будьмо на сторожі, аби нас ніщо не від’єднало від Хреста Ісуса.

В протилежному випадку, Хрест без Ісуса перетвориться на тягар, який ми не в силі витримати, бо надто великою є наша слабкість.

Нехай же Страждальна Матір виєднає тобі у Свого улюбленого Сина ласку щораз глибшого проникнення в таємниці Христа і напоїть тебе терпінням Ісуса, терпінням, як істинним свідченням любові. Якщо Син Божий страждав і перетерпів такі великі муки з чистою любов’ю, то, без сумніву, Хрест Ісуса стане для нас бажаним, як сама любов (Св. отець Піо).

О Чесний і безцінний Христе! Нехай той, хто часто припадає до твого підніжжя, буде сильним і грізним супроти сил пекла!

Господи Ісусе, замкни мене в Серці Своєму і зволь терпіти з Тобою і для Тебе… Зволь приготуватися моїй душі до Твого заклику!

Господи Ісусе Христе, Ти через Своє Божественне Серце, багате на милосердя, пролив на світ усю любов Свого Сина, як освячувальний жар Духа Святого.

Зволь прийняти мої молитви, працю, радощі та терпіння.

Злучи їх нині зі Своєю Жертвою Хреста, присутньою в Таїнстві Пресвятої Євхаристії, для спасіння світу.

В єдності з цілою Церквою Та Його Матір’ю, Марією, через її посередництво, прошу Тебе в намірах, котрі Святіший Отець поручив нашим молитвам.

Уділи мені, Господи Icyсе, Духа Святого для вірного виконання нині усіх добрих чинів, приготованих для мене через Отця.

Переміни мене і вчини апостолом Твого Серця, щоб я свідчив(ла) в Дусі та Правді, що Бог є Любов’ю.

Амінь

Дев’ятниця для тих, хто працює над собою

День перший

Зростання у вірі

З плином часу у нас повинна зростати віра, а з нею бажання шукати Бога і туга за Богом. Ці наміри досягнуть вершину нашої хвали у Небі у хвилині смерті. Жива віра, сліпа довіра і цілковите пристання серцем до влади, яку встановив Бог над нами, – це, власне, і є світло, котре освічувало кроки Божого люду в пустині.

Це саме те світло, котре постійно світить кожній душі, милій Богу Отцю. (…) Ти побачиш тільки темряву, але це не буде темрява, котра огортає синів загиблих, а та, котра оточує вічне сонце. Будь міцно переконаним і вір, що це сонце світить у твоїй душі (…).

Найпрекраснішим кредом віри є те, котре виривається з твоїх уст у темряві, в посвяченні себе, в терпінні, в найбільшому зусиллі незломної волі до реалізації добра. Це, власне, є те “вірую”, котре, як грім, роздирає темряву твоєї душі; це “вірую”, котре підносить тебе і провадить до Бога.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День другий

Смиренне визнання власної немочі та ницості

Сатана спокушає нас до зневіри в милосердя Бога і хоче утримати в смутку і упадку духа з приводу нашого зла. Навіть після доброї сповіді рідко тішимося Божим прощенням, щоб з тієї радості черпати сили до вдосконалення.

Тим більше не дивуйся своїм слабкостям, але, знаючи, який ти є, соромся своєї невірності Богові. Однак довіряй Йому, ховаючись мирно в обійми Отця Небесного, як дитя на руках своєї матері.

Ми повинні бути невисокої думки про себе, увірувати, що ми – найменші від усіх, і не ставити вище власну вигоду над добром інших.

Якщо ми повинні терпеливо зносити недоліки інших, то ще терпеливіше мусимо переносити самих себе.

У своїх щоденних упадках упокорюйся, упокорюйся, завжди упокорюйся. Коли Господь Ісус побачить, що ти упокорений аж до землі, подасть тобі руку і Сам піклуватиметься про те, щоб піднести тебе аж до Самого Себе.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День третій

Щораз палкіша довірлива молитва

Чим ревніше ми молимося, тим щиріше відкривається наша душа Богові і Його любові. Тоді Він може збуджувати в нас прагнення з’єднатися з Ним, котре надає сенс нашому земному життю, започатковуючи для нас Небо на землі.

Якщо не дано тобі тривати довго на молитві, адорації, то це ще не привід для знеохочення. Допоки носиш у своєму серці Ісуса, вважай себе щасливим.

Якщо не можеш віддатися довшій молитві, взивай Ісуса упродовж цілого дня. Взивай Ісуса також посеред усіх своїх занять, хоча би стогонами смирення в душі, і Він прийде та назавжди з’єднається з твоєю душею через Свою ласку і любов.

Злітай духом до Кивоту, коли фізично не можеш там бути, і дай вихід палким прагненням: говори, благай і обнімай руками Улюбленця людських душ. Чини це сильніше, ніж тоді, коли б ти міг приймати Ісуса в Святому Причасті.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День четвертий

Чистота наміру

Наставник вихованців святий Іван Боско отримав від Бога дар нічних візій, у котрих пізнав важливі справи з життя своїх підопічних і навіть Церкви. Одного разу ангел показав йому велику гору сміття, аж до неба, з причепленою на ній табличкою “Добрі вчинки”. Святий Іван Боско був дуже здивований побаченим.

Але йому пояснили, що це – вчинки, які тільки на вигляд добрі, бо виконані без доброго наміру, любові, лише з егоїзму чи з бажання подобатися людям. Їх не зараховують у Небі, про них можна сказати словами Господа Ісуса: “Хто має, тому дасться; а хто не має, заберуть і те, що йому здається, ніби то має” (Лк. 8:18).

Чувай над собою, звертай особливу увагу на дуже небезпечну ваду – пусту хвалу, котра є черв’яком і міллю для побожної душі. Тим більше треба звертати увагу на цю ваду, чим легше їй відкрити собі дорогу й увійти незауваженою в душу. Будьмо завжди пильні, нехай нам ніколи не здається, що ми забагато боремося з цим непоборним ворогом, котрий завжди перебуває на порозі наших дій.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День п’ятий

Віддання себе під опіку Матері Божої Провідниці

Святий отець Піо постійно звертався до Матері Божої з надзвичайною чуйністю, простотою дитини, чого бракує багатьом з нас. Такою, власне, мовою послуговувався Сам Ісус, Якого ми повинні у всьому наслідувати.

Матінко Пресвята! Вислухай: люблю Тебе більше, ніж усі сотворіння на землі та в Небі… Після Господа Ісуса люблю Тебе найбільше.

Нехай Марія буде Зіркою, котра освятить для тебе стежки і покаже безпечну дорогу до Отця в Небі. Нехай Вона буде тим Якорем, за який ти повинна сильно триматися, особливо під час проби.

Нехай Марія буде єдиним змістом твого життя і нехай провадить тебе до безпечного порту вічного спасіння.

Нехай буде для тебе прекрасним взірцем і натхненням до самовдосконалення в чесноті святої покори.

Одними з останніх слів отця Піо (за два дні до смерті) були слова: “Любіть Марію, нашу Матінку, і робіть усе, щоб Вона була улюбленою. Завжди відмовляйте вервицю, робіть це так часто, як тільки можете. Сатана завжди пробує понівечити цю молитву, лише ніколи цього не зможе.

Це – молитва Того, Котрий є Господом усього і всіх. А Матінка Божа навчила нас цієї молитви, як колись Господь Ісус навчив нас “Отче наш…”

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День шостий

Боротьба з сатаною

Ось що писав отець Піо до свого духовного керівника: “Щодо боротьби духовної, то вона щораз більше посилюється. Часто темрява огортає мій дух – і не бачу нічого іншого, крім темряви, і завжди панує темрява. Не бачу нічого, за винятком диких бестій, які гарцюють навколо мене і погрожують мені, що стану їхньою здобиччю.

Не чую нічого, опріч риків тих бестій, які витворяють таке, що вмираю щохвилини від переляку”.

Великий священик-стигматик не тільки шукав загублених овечок, але виривав їх з пащі вовка ціною власних мук і боротьби, тягар яких часто його пригноблював. Ось ще й чому він може бути для нас учителем і заступником.

(…) Коли душа зближається до Бога, повинна приготуватися на спокуси.

Спокуси супроти віри і чистоти – це товар, котрий жертвує ворог, але його не треба боятися: слід погорджувати ним. Чим довше він кричить, тим виявляє те, що ще не запанував над твоєю волею. Не нервуйся тільки через те, що цей збунтований ангел випробовує тебе.

Нехай твоя воля завжди протистоїть його навіюванням, живи спокійно, бо немає в цьому твоєї вини, лише допуск Бога і користь для твоєї душі.

Коли твоя воля перебуває під впливом спокусника і протистоїть тому, що він їй пропонує, то в цьому не тільки немає твоєї вини, а – чеснота.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День сьомий

Милосердя до ближніх – джерело апостольства

Наступні слова святого отця Піо – милосердного самарянина – дуже промовисті: “Не можу відмовити нікому. Як міг би, коли Господь Бог Сам прагне цього і не відмовляє мені ні в чому, про що прошу (…). Господь Icyс так діє, що глибоко в душі відчуваю, як мило жити і терпіти за ближніх”.

Одна з жінок, що взяли участь у Службі Божій отця Піо згадує: “В якийсь надприродний спосіб я бачила тяжкий хрест на його раменах і не насмілювалася попросити про жодну ласку, позаяк відчувала, що отець Піо буде змушений терпіти ще більше, аби випросити ці ласки для мене”.

Дуже мені прикро, коли чую про твої фізичні терпіння, я молюся до Господа Ісуса неустанно. Коли б захотів зіслати на мене твої терпіння, вони б зросли в чотири рази, одночасно залишаючи тобі цілу заслугу, з ними пов’язану (…). Я був би цілковито щасливий, якби міг стати для тебе киринейчиком.

Доброчинність – незалежно від того, звідки походить, завжди є донькою тієї самої матері чи Провидіння Божого.

Не думай, що крадеш у мене час, бо найліпше використаний час, це той, котрий посвячуємо освяченню душі когось іншого.

Людина може і повинна поширювати хвалу Божу і працювати для спасіння людей, провадячи життя християнське, благаючи неустанно Господа, “щоб прийшло Його Царство, щоб не ввів нас у спокусу і визволив нас від злого”. Це те, що ти також повинен робити, жертвуючи постійно цілого себе Господу в тому намірі.

Роби добро, де тільки можеш, щоб кожний міг сказати: “Це – син Христа”. Переноси нещастя, хвороби, терпіння з любові до Бога і для навернення бідних грішників. Підтримуй слабого, потішай того, хто плаче.

Запам’ятай, що ближче до Бога перебуває злочинець, який встидається того, що поступає погано, ніж людина добропорядна, яка встидається того, що робить щось добре.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День восьмий

Готовність на духовні проби, плодом котрих може бути мир

Господь Ісус заповів усім Своїм учням, що на їхній “дім” спадуть “вітри і бурі”, аби виявилося, на якому фундаменті збудований. Навіть якщо використовує для тих проб злих духів, завжди дає нам досить сил до перемоги; якщо допускає зло, то завжди для якогось добра.

Завжди зберігай радісний спокій у сумлінні, знаючи, що служиш безмежно доброму Богові (…) Уникай смутку, бо вдирається він у серця, котрі прив’язані до речей цього світу. Чому ти повинен непокоїтися про те, чи Господь Ісус хоче запровадити тебе до Небесної Вітчизни через пустиню чи урожайні поля, позаяк через одне і друге доходиться до щасливої вічності? Віддаляй від себе всяку надмірну турботу, котра народжується з випробувань, котрим добрий Бог хоче тебе піддати. Якщо тепер це неможливе, то не думай про це і живи, загалом погоджуючись із Божими намірами.

Терпеливість тим досконаліша, чим менше поєднана з надмірною турботою і неспокоєм. Якщо добрий Бог хоче продовжити годину проби, то не нарікай і лишній раз не запитуй: “Для чого?”

Боротьба, яка випереджує добре діло, котре необхідно виконати, є як антифон, котрий випереджує псалом, який потрібно урочисто відспівати.

Неможливо осягнути спасіння без переходу через бурхливе море, в якому можемо втопитися. Горою святих є Хресна Дорога. Саме з неї переходиться на іншу гору, котра називається Тавор.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День дев’ятий

Замилування вічністю

Земля дана нам виключно як місце заслуги для Неба, а не як “тривале помешкання”. Ми повинні вже тепер перебувати серцем в нашому вічному домі. Однак тим більшою буде наша вічна хвала, чим більшій кількості людей допоможемо увійти до Неба.

Наслідуймо святого отця Піо, який стверджував, що своїх духовних дітей любить більше, ніж свою власну душу. Любить – це означає піклується найбільше про їхню долю у вічності. “Запевняю, що коли Господь мене покличе (до себе), скажу Йому: “Господи, залишаюся біля дверей Неба; увійду через них лише тоді, коли побачу, що входить останній з моїх синів (духовних)”.

Пальма хвали очікує тільки того, хто мужньо бореться аж до кінця. Тож розпочнімо нашу святу боротьбу. Бог буде нам товаришем і увінчає нас вічним тріумфом.

Хто прив’язується до землі, так і залишиться прив’язаним. Ліпше відірватися від неї поступово, аніж відразу, цілковито. Розважаймо постійно про Небо.

(…) У міру того, як минають літа і наближається вічність, потрібно подвоювати увагу і підносити наш дух до Бога, щораз пильніше служачи Йому в тому всьому, до чого зобов’язує нас наш поклик і християнська віра.

О діти мої! Яким прекрасним є Його Обличчя і які солодкі Його очі. Як добре стати біля нього на горі Його хвали.

Там ми повинні помістити усі наші прагнення і почуття.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

Закінчення

Дякуємо Тобі, Господи Ісусе Христе, за такого великого свідка глибокої і незломної віри, яким є для нас святий отець Піо. Дозволь і нам, під опікою Матінки Божої і через його заступництво, здобути перемогу в усіх духовних випробуваннях і боротьбі з силами темряви, не падаючи під тягарем своїх упадків і слабкостей, а лише зростаючи у смиренні.

Щоб ми були замилувані вічною метою нашого життя, намолені, постійно перебували у молитві, зростаючи в чесноті милосердя до ближніх і безкорисливому служінні Тобі, отримали вічний плід наших зусиль, обіцяний мужнім і витривалим. Тобі, що живеш і царюєш навіки вічні.

Амінь

Дев’ятниця до святого отця Піо у безнадійних обставинах

Дорогий Приятелю, розпочинаючи Дев’ятницю до святого отця Піо, пам’ятай, що будь-яке духовне чи тілесне зцілення неможливе без глибокої віри в Боже Провидіння, щоденних християнських практик, дотримання посту, участи в Пресвятій Євхаристії та щоденного побожного проказування молитов, розважання над страстями й терпіннями Ісуса Христа, його ревних заступників у Небі – Пресвятої Богородиці, та святого отця Піо. Нехай будуть вислухані Твої молитви-благання.

Молитва до святого отця Піо про благодать у різних потребах

О Ісусе, наш Спасителю, джерело благодаті й милосердя, Котрий віддав життя за спасіння світу, покірно благаю Тебе, прослав славою Святих у Небі та на землі слугу свого отця Піо, який з ревністю й самовіддано співпрацював у Твоєму стражданні та стільки добра вчинив для людських душ. За його заступництвом прошу Тебе, о Ісусе, додай віри, надії й любови людським душам та зішли благодать, про яку Тебе зі смиренням й відданням Божій волі прошу у цій Дев’ятниці. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

Амінь

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

Святий отець Піо – апостол молитви

Молитва була основною зброєю духовної боротьби отця Піо зі злом. Він часто підкреслював, що молитва є хлібом і життям душі, диханням серця, плідною й тривалою зустріччю з Богом. З дитячих літ майбутній святий був оточений молитвою.

Особливою прихильністю відзначався падре Піо до молитви на вервиці, з неабиякою ревністю поширював він цю набожність до Пресвятої Богородиці, кажучи, що вервиця – це чудесний дарунок Матері Божої людству.

У щирих молитвах отець Піо здобув тисячі ласк Господніх, з допомогою молитви одержав видимі знаки фізичного уподібнення до Ісуса Христа. Муку Господню цей побожний монах переживав і вимолював у часі тривалих безсонних ночей. Папа Павло VI назвав отця Піо людиною молитви і страждання.

Молитва

Святий отче Піо, поклоняюся до Твоїх святих стіп і милосердно прошу: не покидай мене у моїй життєвій боротьбі, не дай впасти під тягарем турбот, що наче важкий хрест, гнуть мене до землі. У хвилі розпачу прибігаю до Тебе і прошу Твого заступництва перед Всевишнім. О святий отче Піо, апостоле молитви, вислухай мої благання і виєднай у Бога те, про що я Тебе зараз прошу (скажи Богові про своє прохання).

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

ДЕНЬ ДРУГИЙ

Падре Піо – опікун терплячих

Отець Піо відчував силу терпінь власною душею і тілом. Важко збагнути, як вдавалося цій людині витримати осуд, приниження, неспокій, замішання. Після отримання стигматів (багато таких людей стали святими), життя падре Піо перетворилось на суцільну безпросвітну каторгу.

З великими зусиллями цей побожний монах зберігав душевний спокій. І був вдячний Богові, що в такийспосіб “робить його гідним хоча трішки терпіти для Його любови і винагородження за великі провини”.

Маючи великий досвід терпіння власного тіла, отець Піо був особливо співчутливим до інших хворих, яких зустрічав у сповідальниці храму, церковних коридорах, на монастирському подвір’ї. Це його слова: “Я взяв би на себе всі страждання людини, яка терпить як на душі, так і на тілі, щоб тільки бачити її зціленою. Віддав би на її користь усі плоди таких страждань, якби мені дозволив Господь”.

Молитва

О святий отче Піо, прибігаю до Тебе через Найсвятіше Серце Ісуса, хочу приносити Богові славу за ласки, Тобі даровані. Впавши на коліна, прошу Тебе покірно, через це Найсвятіше Серце Ісуса, споглянь на мене милосердно, не погорди моїм смиренним проханням (скажи Богові про своє прохання) , щоб моє довір’я не було захитано. Тобі Бог дарував ласки, що своїм могутнім заступництвом приходиш людям з допомогою у безнадійних обставинах.

О прийди Ти мені з поміччю, щоб я міг (могла) милосердя Боже звеличити навіки віків.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

ДЕНЬ ТРЕТІЙ

Святий отець Піо – великий чудотворець

Ще за життя на землі падре Піо був наділений Господом ласкою творити чуда. Вони часто траплялися не лише у храмі біля сповідальниці, у якій годинами відпускав гріхи потребуючим прочанам, але й далеко, на відстані від Сан-Джованні Ротондо. Як це було у випадку з солдатом, якому о. Піо врятував життя.

Але як не згадати про чудесне оздоровлення у 1957 році монаха о. Плачідо Буха.

Та чи не найбільш промовистим і відомим на увесь світ став випадок з малою незрячою дівчинкою Джеммою Ді Джорджі, яка народилася сліпою та ще й без зіниць. Дитина миттєво прозріла після прийняття Святого Причастя з рук Падре Піо 18 червня 1947 року. Це був своєрідний виклик офіційній медичній науці, котра заперечувала можливість прозріти

Дівчинці без зіниць. Через декілька місяців після чуда відомий окуліст з Перуджії др. Карамаззо оглянув дівчинку і визнав дивне прозріння, яке непідвладне медицині. У відповідь не це отець Піо часто говорив: “Це не я, це – Матір Божа!”

Земна кончина отця Піо не полишила наодинці людей зі своїми бідами. Тисячі людей і надалі молитовно звертаються до святця-чудотворця зі своїми благаннями на оздоровлення та з різними потребами. Сповнене терпінь та молитов життя цього монаха-капуцина й надалі дає свої плоди.

Яскравий приклад – чудесне оздоровлення українського історика Йосифа Тичини, про яке ми розповідали у попередньому розділі цієї книжечки.

Молитва

О святий отче Піо, великомученику і цілителю, чудотворче і милосердного Бога наслідуваче! Зглянься наді мною і почуй мене грішного(иці) (ім’я), що до Тебе молюся.

Випроси в Господа, перед яким Ти стоїш з ангелами на небесах, прощення гріхів моїх, зціли мої (моїх рідних) душевні й тілесні недуги і всіх, хто на Тебе уповає.

Прошу Тебе, святий отче Піо, занеси перед престіл Всемогутнього Бога нашу щиру вдячність за Його щедрі благодаті, якими Він зволив нас обдарувати. Йому бо єдиному належить слава, честь і поклін на віки вічні. Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День четвертий

Святий отець Піо – могутній провідник правдивої любові

Падре Піо вважав своїм найбільшим скарбом непохитну любов до Небесного Отця. Виснажувався духовно і фізично, з любови до Бога, рятуючи його дітей від підступів зла. Не втомлювався зізнаватися: “Спалює мене любов до Бога і ближнього.

Бог – завжди у моїх очах і в моєму серці. Ніколи Його не втрачаю з поля мого зору. Захоплююся Його красою, усмішкою, Його неспокійним впливом на мене, милосердям і суворим порядком справедливости”.

Сповна віддаючи себе чернечому і священичому покликанню, падре Піо наполегливо прямує до досконалої любови. Він переконаний, що цей шлях веде через хрест та страждання. З любови до Нього, свідомо бере участь у терпінні Спасителя.

“Якби я міг літати, то хотів би злетіти високо і кричати на весь голос: “Любіть Ісуса, Він достойний любови” , – писав отець Піо до свого духовного провідника.

У “Щоденнику любови” падре Піо знаходимо такі слова доктора Луїджі Гаспарі: “Любов Господня послана нам о. Піо, щоб навчити людей доброї волі”.

Молитва

О святий отче Піо, могутній Провіднику досконалої любови, Ти виявляєш свою любов і милосердя до тих, котрі прибігають до Тебе у життєвих нещастях і турботах! До Тебе заношу свої прохання, щоб мене (моїх ближніх) милостиво порятував, навчив сприймати нашу вбогість без нарікань і заздрощів до багатих. Допоможи нам, о святий отче Піо, з любов’ю осягнути Небесні скарби.

Амінь

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День п’ятий

Святий отець Піо – милосердний заступник убогих

Важко жити убогим. Як кажуть, ні кола, ні двора… Одна надія на Бога та Божих угодників. Таким найдобрішим, найсердечнішим опікуном, який пам’ятав про кожного, хто до нього прийшов, – був отець Піо.

9 січня 1940 року цей святець прийняв рішення спорудити неподалік від монастиря “Дім Полегшення у Терпінні”. Отець Піо не хотів, аби називали цей заклад лікарнею. Бо він пов’язував його призначення з домашнім помешканням, котре могло б полегшувати життя убогих та терплячих.

З цього приводу падре Піо мав чітку думку: “Цей Дім повинен слугувати вбогим хворим”.

І навіть після земної кончини отця Піо, Дім Полегшення не припинив свою діяльність, а збагатив її святістю та аурою милосердя великого святця. Пам’ятаймо про це і просімо заступництва в падре Піо.

Молитва

Святий отче Піо, відкриваю перед Тобою свою душу й серце. Ти бачиш, що мої сили ослабли і остання надія покидає мене, залишаючи на роздоріжжі відчаю. В цій годині смутку та душевного і тілесного болю, прибігаю до Тебе та прошу Твого заступництва перед Небесним Отцем.

О святий отче Піо – опікуне вбогих, не покидай нас. Поспіши на порятунок, вислухай мої благання (скажи Богові про своє прохання) і виєднай у Господа те, про що я Тебе в цій Дев’ятниці прошу.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День шостий

Святий отець Піо – пристановище грішників

Люди через свою слабку волю часто грішать. А за гріхи Господь карає всілякими душевними та тілесними недугами. Робить Небесний Отець це лише тому, аби грішника розкаяти та навернути.

Звертаймося до Всевишнього з молитвами помилування, просімо у Божих угодників заступництва у Небі.

Ще за життя отець Піо був пристановищем грішників. Через сповідальницю і молитви падре Піо все своє священиче життя навертав грішників, єднав їх з Богом. Але його сповідальниця не була машиною для відпущення гріхів, а місцем глибокого пережиття присутності Бога і навернення до Небесного Отця.

Протягом 1911-1913 років церковні зверхники забороняли о. Піо сповідати людей через його хворобливий стан тіла та відсутність богословської освіти. Однак, Господь думав по-іншому. Бажаючих сповідатися в падре Піо було стільки, що доводилося роздавати номерки на кілька днів наперед.

Багато проблем, з якими приїжджали люди з усього світу до Сан-Джованні Ротондо, після сповіді в отця Піо втрачали свою гостроту і актуальність.

Сьогодні біля гробу святого отця Піо, що потопає у квітах, тисячі людей приймають рішення звільнитися від тягаря гріхів й починають життя, миле Богові, завдячуючи про своє навернення небесному Заступнику Падре Піо.

Молитва

О святий отче Піо – визволителю грішників від недуги зла. Не покидай мене серед важких випробувань у гріховному морі. Подай руку порятунку, змилосердися наді мною і випроси у Бога ласки навернення мене і моїх близьких (скажіть їх імена). У Тобі вся моя надія та опора.

Молися за нас, грішних і рятуй нас, а ми повсюду голоситимемо Тобі шану як надійному опікуну тих, хто прагне звільнитися від гріховного життя.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…

День сьомий

Падре Піо – син послуху та вчитель досконалої святості

Усе свідоме життя отця Піо було спрямоване на поєднання з Богом. Аби здобути вічне життя у Небі, цей Божий угодник зрікається всіх принад світу, мужньо зносить і терпить все, що зустрічається йому на шляху до Неба. А випробування, навіть у межах монастирської келії іноді здавались непосильними для земної людини.

Незважаючи на різного роду перепони у священичому служінні навіть на рівні ватиканського єпископства, падре Піо упокорено засвідчує послух Церкві та його монастирським наставникам.

“Я є сином послуху”, – ця фраза часто звучала з уст отця-капуцина. Проголошуючи цю тезу, отець Піо стверджував, що послушний ніколи не помиляється і лише діти послуху можуть подобатися Батькові Неба.

А тому з упокоренням прийняв приписи Церковної влади, коли протягом 1923-1924 років йому було повністю заборонено сходити до монастирської розмовниці, писати листи, показуватися в вікні обителі. Навіть Святу Літургію міг відправляти не в храмі, а лише одиноко в монастирській каплиці.

Але Божий угодник Піо не похитнувся у вірі, не зламався. Свідомий свого посланництва, він йшов дорогою покори й послуху, сіючи добро, розбуджуючи людську свідомість своєю безперервною молитвою.

Молитва

Святий отче Піо, учителю покори та досконалої святості, навчи мене бути послушним(ою) і досконалим(ою) у всьому, відверни від мене образу Господню, просвіти мій затемнений гріхами розум. Змилосердься наді мною і заступися за мене перед Ісусом Христом, випроси для мене потіху й ласку (скажи Богові своє прохання) , про яку гаряче із цілого серця благаю.

Отче наш…

Богородице Діво…

Слава: І нині…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Твір-роздум культурна людина якою я її бачу.
Ви зараз читаєте: Дев’ятниця до святого отця Піо
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.