Голос Ісуса

Іди до приятеля!

Друже!

Вступи на хвилину думкою до твоєї церковці. Там, на великому престолі, в убогій хатині, чекає на тебе Ісус. Із любови до тебе Він дав замкнутись у ній.

– Моєю радістю – говорить Він – є приставати з синами чоловічими. – Його серце повне любови для тебе, Його руки створені, щоб наділити тебе ласками. Він бажає нести поміч у твоїх немочах, скріпляти твої сили у спокусах, розігнати хмари твоєї журби, смутків, вислухати твої просьби, сповняти твої бажання.

“Прийдіть до мене всі знеможені й обтяжені,

а Я заспокою вас”.

Іди ж, любий брате, сестро, до Ісуса! Відвідуй Його, як можеш і кожної днини. Відкрий своє серце перед найліпшим Приятелем!

А щоб Ви, брате, сестро, ще більш охоче до Ісуса навідувалися, то послухайте, як Він вас до Себе запрошує.

Голос Ісуса до душі, що його відвідує

Із маленької хатини-кивота так говорить Ісус до тебе:

Мій Сину! Не треба тобі мати великої науки, щоб мені сподобатися. Досить, коли мене щиро полюбиш.

Два серця, що взаємно любляться, зрозуміють себе завжди.

Говори ж до мене, як до свого найкращого друга: простенько, щиро, не добираючи слів.

Не застерігайся, не бійся Мене, розкрий переді Мною ціле своє серце. І вислухаю Я тебе, хоч би ти говорив самою думкою, самим тільки серцем: Я розумію мову серця. Так довго крився Я під видом хліба, ждав тихий, щоб ти лише прийшов до Мене, щоб створив ти Мені своє серце. Благословенням і розрадою відповідатиму тобі, лиш отвори своє ухо на голос Моєї ласки.

Може не зрозумієш тепер слів Моєї відповіді; так зрозумієш їх опісля, під час праці, спокус, у час, як прийдеться нести хрест твоїх щоденних обов’язків.

Отже, що ж мені скажеш, із чим Мені довіришся?

Чи не поручиш Моєму Серцю,

Чи не віддаш під Мій покров кого із своїх рідних?

Добре, – поручи мені їх сміливо. Я так тішуся, коли людина дбає про своїх рідних, коли для них посвячується.

Скажи Мені, як називаються твої родичі, брати, сестри, діти, твоя рідня, твої друзі? Додай до кожного з цих імен бажання, чого ти для них хотів би. Прохай багато дуже багато.

Мені однаково легко дати багато, як і мало дати.

Поговори зі Мною про зажурених, котрих горе давить і твоє серце, що їм бажав би ти роздати… про хворих, що їх знаєш та відвідуєш… про вбогих, над нуждою яких милосердиться твоє серце… про грішників, яким бажаєш навернення… А може є й такі, що зранили твоє серце, на яких ти гірко образився… Не забудь же про них! І тільки сміливо пригадай Мені ці слова, що всякого вислуховується, хто лише прохає в Моє ім’я.

Може попросиш чого для свого народу, і для цілої України!

Проси для неї свободи й волі, щоб могутній Божий план щодо України сповнився в короткому часі. Щоб наша країна засяяла на цілий світ, щоб з нею рахувалися всі інші держави світу. Молися про відродження нашої святої Церкви в Україні та об’єднання в ній усіх українців.

Проси для неї чесних, добрих, здібних керманичів, щоб вели її на ясний шлях добробуту. Проси, щоб усі сини й доньки українського народу з’єдналися з собою і одним серцем Мене почитали й любили. Проси, щоб українська молодь виростала гарно в невинності, праці й внутрішній силі. Проси, щоб якнайбільше з неї було покликаних до духовного і монашого стану, та щоб у ньому вірно витривали вони. Проси, щоб у всій Україні запанувала любов та згода, щоб у ній зацвіли й розвивалися науки, щоб усі народні верстви, священики й урядовці, робітники й селяни якнайкраще сповняли свої обов’язки.

Проси, щоб цілий український нарід став якнаймилішим Моєму Серцю та видав з-поміж себе якнайбільше великих і святих людей.

Чи не попросиш чого для себе?

Не бійся, проси дібр для тіла й душі: проси у Мене здоров’я, пам’яті, успіху в життю. – Не бажав би ти дару молитви, терпеливости, чесноти?

Я ж можу дати усе й усе даю: нехай лише послужить це Моє добро до кращого освячення душ, що їх Я так люблю! Чого ж бажаєш нині, дитино? А може напишеш довгий список ласк і дарів, щоб їх ти бажав би? Добре, зроби це, прийди тут і прочитай Мені, чого бажаєш. Мені однаково легко дати багато, як і мало.

Лише жадай багато.

Чи не звіришся мені з того, що тобі так дуже лежить на серці?

Оце розкажи мені щиро про свою найбільшу хибу:

До якої міри ти ще змисловий, гордий, п устий, самолюбний, холодний, лінивий, неслухняний? Жалуйся переді Мною на себе. А опісля проси Мене допомогти побороти свою пристрасть, повстати з гріха, поправити минулі прогріхи.

Бідненька дитино! Не паленій переді Мною: знай – тепер у небі зі Мною багато Святих, що так як і ти грішили. Дитино люба! Вповай сильніше: могли вони, то й ти зможеш.

Святі молилися гаряче до Мене, перемагали себе, вірили в Мене. Я помагав їм, вони ж поборювали пристрасті, хоч помалу, – та певно. Роби ж це, що вони робили давніше, а дійдеш туди, де вони тепер перебувають – до неба.

Скажи Мені, чи бажаєш чого гаряче цілим серцем?

Розкажи Мені докладно, чого хоче твоя душа, що задумав ти собі потайки в серці, що постановив зробити? Знай; і в мене Серце, як і в вас. (Йов. 12,3). І Мене обходить те, що ворушить Твоїм серцем.

Я бажав би, щоб те все було тобі на користь. Я знаю краще як ти, що саме вийде тобі на добро. Проси Мене, щоб Я покермував бажаннями твого серця; поручи Мені викинути з них усе лихе, сповнити їх на твоє добро.

Проси, щоб Я дозволив сповнитися тому, що вийде в користь тобі, твоїм рідним, твоїм ближнім.

Вияви Мені, чи не зранив хто твого серця?

Розкажи Мені, Мій сину, всі свої невзгоди, смутки, розкажи з усією докладністю; дозволь Мені взяти їх собі на Серце, зменшити твій тягар. Вияви найперше, яка це причина твого гніву? Хто зранив у тобі почуття людського достоїнства, хто тобою згордував, хто понизив тебе?

Чужий це вчинив чи може свій, такий, що від нього ти цього ніколи й не сподівався чи інший? Розкажи Мені все те – і прости своєму довжникові. Коли любиш Мене, скажи: прощаю; повтори це слово прощення, що сказав Я його на хресті. Обіцяй Мені, що не говоритимеш ніколи перед людьми того, що сказав Мені про свого довжника.

Обіцяй Мені затаїти це навіть перед собою самим, забути зовсім провину. Я ж благословитиму тебе, впокою твоє розбурхане серце. Дам тобі більш осолоди з Моєї ласки, ніж мав ти досади з кривди, що тобі вчинено.

Не затаюй перед і Мною і того,

Чи не маєш якого страху в серці?

Може не смієш виявити його перед людьми, так вияви його тут переді Мною. Скажи Мені все, чого лякаєшся. Я ж можу всьому зарадити. Скажи Мені й ті безсовісні, немудрі сумніви, що їх ти сам перед собою соромишся, а проте як вони тобі докучають! А там: вір сильно Моєму Провидінню.

Я стережу тебе. Я бачу все і про все дбаю. Кермую людськими серцями, кермую великими й малими ділами цього світу і повертаю їх на тривке, вічне добро. А тебе хочу Я мати в гурті вибраних діток.

Віддай Моєму Серцю серця всіх, що ворожо до тебе відносяться. Зложи Мені на Серце всіх, що готові для тебе змінитися у своїх почуваннях, а вкінці: віддай Мені і твоє серце. Серце в Мене не спить (Пісн.

5:2), будь спокійний!

Чи не поділишся зі Мною якою радістю?

Чому не виявиш Мені свого щастя, вдоволення? Велике воно чи мале, сподіване, чи ні, – коли тільки чисте, невинне, не нарушило нічим чесноти, так знай: це Я тобі його дав. Був це гостинець Мого Серця. Чому ж не признав би ти цього, чому б не подякував Мені за це?

Скажи щирим серцем “Дякую Тобі, Господи!”. Я ж могтиму приділити своїй вдячній дитині ще кращих нових потіх.

Чи не обіцяєш тепер чого, чи не відновиш іще раз якої постанови,

Щоби перевести її опісля в життя!

Я проникаю тайни твого серця, читаю в ньому, як в створеній книзі. Ти знаєш про це, знаєш, що Мене не звести. Ти знаєш також, які зробити постанови для поступу твоєї душі.

Моє серце бажає вірности від твого серця, хоче, щоб ти справді постановив це для добра своєї душі.

Як же воно є з тією постановою оминати нагоду до гріха; покинути спонуку до злого? Не читати більше книжок, що розбурхують твої пристрасті; не приставати більше з особою, якої приявність і “побратимство” нищить спокій твоєї душі?

Як виконав ти постанови простити обиду, поступати дружньо з тими, що образили тебе? Як із наміром виконати занедбаний обов’язок? – Віднови, повтори Мені ще раз ті свої добрі постанови. Я так люблю їх слухати. І вір: поблагословлю тобі їх виконати.

А для Мене, чи не маєш нічого?

Як відходитимеш, скажи, що Мене любиш, що бажаєш бути зі Мною в небі. Пожертвуй Мені своє серце. Я так його бажаю.

Сину дай мені своє серце!

І цим закінчи: Іди… вернися до твоїх трудів, Мій сину. Іди до своєї хати, а Я ждатиму тебе там зі своєю ласкою. Поможу тобі нести хрест твого обов’язку; і навчу тебе бути терпеливим, пильним, слухняним, лагідним і покірного серця. Люби Мене і Пречисту Діву Марію, твою і Мою Матір.

А завтра вернися тут до Мене, жертвуй Мені знову своє серце, ще чистіше, ще гарячіше для Мене. Я ж приготую для тебе нові ласки і збагачу тебе новими добродійствами.

Слово до тих, що читають це набожество

Дорогий християнине, дорога християнко! Тепер бачиш, якою любов’ю горить Найсвятіше Серце Ісуса до тебе, як бажає тебе обдарувати всяким добром і зробити тебе щасливим у часі і у вічності на цій землиці і на віки в небі. Нехай же і твоє серце не буде зимне й ліниве.

Бери в руку це набожество, читай слово за словом, що говорить Ісус, що питає і чого бажає та відповідай щиро на Його питання. Бери це набожество і тоді, коли йдеш до церкви. Там у кивоті чекає на тебе Ісус. А коли так частенько будеш з Ісусом говорити, то прийдуть із Його рук для тебе великі дари. Ісус твій найліпший і найвірніший приятель. Але і без цього набожества часом через день відізвися хоч серцем до Ісуса.

Заговори до свого Приятеля твоїм словом, або таким, як ті молитви, що тут подано.

А хочеш Ісуса ще ліпше пізнати й полюбити, то замов собі часопис “Світло”, що його видають ОО. Василіяни. Хочеш відплатитись Ісусові за Його велику любов, впишися до Апостольства Молитви чи якого іншого релігійного товариства, потвердженого церковною владою, та стань ревним апостолом Христа своїм словом, прикладом і жертвою.

Сину, доню, дай Ісусові своє серце! А Христос його зробить щасливим тепер і навіки.

ДУХОВНЕ СВ. ПРИЧАСТЯ

Духовне Св. Причастя, що його дуже поручає Тридентський Собор, полягає в тому, щоб розбудити в собі гаряче бажання приняти Ісуса Христа, приявного в дійснім Св. Причастю і в духовній злуці з Христом через акт любови й віддання свого серця Ісусовому Серцю.

Духовне Причастя є дуже миле Ісусові та, приносить великі ласки душі.

Ісуса в духовнім Св. Причасті можемо приймати завжди й усюди, скільки разів лише забажаємо на день, і не потрібно бути натще як до дійсного Св. Причастя, також не треба на нього дозволу від сповідника.

Однак треба мати сумління вільне від тяжкого гріха, очистивши його через сповідь, або бодай через совершенний жаль із любови до Бога, та приготовити свою душу відповідними почуваннями любови й гарячого бажання прийняти до свого серця Ісуса приявного у Найсв. Тайні Євхаристії.

Найсолодший Ісусе! Я вірю, що Ти приявний у Пресвятій Тайні Євхаристії з тілом і душею, із Божеством і чоловіцтвом. Складаю Тобі поклін чести й звеличання. Хочу й гаряче бажаю Тебе одного над усе любити.

До Тебе зітхаю і за Тобою тужу, бо Ти моя одинока радість, щастя, життя й усе в усьому. Хоч тепер не можу Тебе прийняти дійсно, Ісусе, однак прийди духовним способом до мого серця. Замешкай у ньому та наповни його своїми прещирими ласками. Віддаю Тобі моє серце й усі сили моєї душі й тіла.

Те все совершенно віддаю Тобі так, як я це Тобі віддав(ла) тоді, коли Ти прийшов до мого серця дійсним способом. Тож нехай буду злучений(а) з Тобою на завжди. Вчини, щоб ані хвилиночки я не міг(огла) без Тебе жити.

Прийди, мій Ісусе, прийди, мій любий Ісусе, до моєї душі духовним способом. Прийди і погаси мою спрагу, прийди і освяти мою душу. Я приймаю Тебе до мого серця, а Ти Ісусе не допусти, щоб я коли-небудь віддалився(лася) від Тебе.

Амінь

По духовнім Св. Причастю змов:

Отче наш…

Богородице Діво…

Вірую…

Пресолодке Серце Ісуса, вчини, щоб я любив Тебе щораз більше й більше. (Відпуст 300 днів).

ПОЖЕРТВУВАННЯ СЕБЕ ІСУСОВОМУ СЕРЦЮ

Мій предорогий Ісусе! Ти з любови до мене віддав Себе мені на хресті й у Пресв. Тайні Євхаристії.

З любови й вдячности до Тебе всеціло посвячую себе Тобі на завжди.

Ісусе, наймиліший Приятелю моєї душі! Прийми моє серце, душу й тіло, всі мої думки, слова й діла, все чим я є й усе, що маю, та дай, щоб я все й усюди поступав згідно з Твоєю волею і з Твоїм уподобанням. Бережи мене перед різними сітями диявола й лихих людей, допоможи мені сумлінно виповняти всі обов’язки мого стану та жити все в освячаючій ласці, в ній умерти, а по смерти з Тобою на віки жити в небі.

Амінь.

Ісусе, я Твій, а Ти мій!

МОЛИТВИ З ВІДПУСТАМИ

Мій Ісусе, милосердя! (300 днів відпусту)

Пресолодкий Ісусе, не будь мені Суддею, а Спасителем! (300 днів)

Ісусе, Боже мій, люблю Тебе над усе! (300 днів)

Пресолодке Ісусове Серце, вчини, щоб я любив Тебе щораз більше та більше! (300 днів відпусту)

Ісусове Серце, на Тебе здаюся! (300 днів відпусту)

Все для Тебе, Найсвятіше Ісусове Серце! (300 днів відпусту)

Солодке Ісусове Серце, будь моєю любов’ю! (300 днів відпусту)

Нехай діється і превозноситься по вік найсправедливіша воля Божа в усім! (300 днів відпусту) Найсвятіше Ісусове Серце, помилуй нас! (500 днів відпусту)

ОБІТНИЦІ ХРИСТОВОГО СЕРЦЯ

1. Великі й щедрі ласки виллю на тих, що почитатимуть моє Пресвяте Серце.

2. Дам їм усяку поміч, потрібну до сповнення обов’язків їхнього стану.

3. Кріпитиму їх у праці і поблагословлю їхні заміри й почини.

4. Потішу їх у терпіннях.

5. Моє Серце стане їм пристанню за життя, особливо ж у годині смерти.

6. Роз’єднаним родинам поверну згоду, а й захороню тих, що находитимуться в якій-будь прикрості.

7. Щедро благословитиму те місце, де буде вміщений і почитаний образ Мого Серця.

8. Моє Серце обдарить щедрими ласками Любови тих, що в празник Мого Серця приступлять до Св. Причастя і тих, що наклонять до того других.

9. Подам ласку кінцевого покаяння всім тим, що в дев’ятьох перших у місяці безпереривно по собі наступаючих п’ятницях приймуть винагороджаюче Св. Причастя; вони не помруть без Св. Тайн.

10. Не допущу загинути навіки тому, хто посвятиться Моєму Серцю.

11. Щедро нагороджу тих, що по своїх силах будуть поширювати почитания Мого Пресвятого Серця.

12. Тим, хто трудяться над спасінням душ, подам ласку м’ягчити і найбільш закаменілих грішників.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Грабовський швачка.
Ви зараз читаєте: Голос Ісуса
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.