Історія написання кіноповісті “Зачарована Десна”Над кіноповістю ” Зачарована Десна ” О. Довженко почав працювати, як свідчать записи в чорнових матеріалах, 5 квітня 1942 р. У листі до матері та сестри від 9 листопада 1946 р. письменник сповістить: “Пишу одну повість про діда і батька, матір і про все, одне слово, сосницьке життя, що коли я був маленьким, мамо, у Вас щасливим, коли дід ще казав мені: “Цить, Сашко, не плач, поїдем на сінокіс, да накосимо сіна, да наберемо ягід, да наловимо риби, да наваримо каші”. Про всяке таке-от старовиння, що щезло вже, минуло давно і ніколи не вернеться, як

не вертаються літа ще хочу написати. Чомусь я часто, коли не щодня, згадую про вас, моя рідна старенька мамо. Очевидно тому, що й сам уже сивий, і день мій вечоріє вже, і хоч не гнеться ще спина, і ходжу ще рівно, я, як дід Семен, зглядуватись став назад, почав визирати в холодне (чужеє) вікно: а чи не пливуть до мене в гості молоді літа весняною водою на дубах? Ні, не пливуть”.

У щоденнику 7 грудня 1945 р. з’являється запис про бажання створити таку картину – книжку, яка б “принесла людям успіху, відпочинок, добру пораду і розуміння жити”.

ЗО березня 1948 р. письменник уже чітко заявляє про свій намір написати

докладно й абсолютно одверто, як труд цілого фактичного життя, з великими екскурсами в біографію, у дитинство, у родину, у природу, пригадати всі чинники, які створювали й визначали смак, тонкість сприймання. Проте ” Зачарована Десна ” з’явилася лише в 1955 р., за рік до його смерті.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Символізм бодлера.
Ви зараз читаєте: Історія написання кіноповісті “Зачарована Десна”