Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком “Побоїще в Січі” з роману В, Малика “Фірман султана”)Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком “Побоїще в Січі” з роману В, Малика “Фірман султана”)

У 60-70-ті роки XVII століття Україна не знала людини, яка б могла зрівнятися за популярністю з Іваном Сірком. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Загальне визнання, вдячність і любов сучасників дістав Сірко за свою хоробрість, мужність, відвагу, які поєднувалися з безмежною відданістю українському народові.

Ще за життя Івана Сірка про нього ходили легенди, про його подвиги складали думи і пісні. Образ легендарного

отамана змалював і Володимир Малик у романі “Фірман султана”.

Іван Сірко – мужній, відважний і хоробрий воїн. Дізнавшись, що яничари пробралися на Січ, він не розгубився. Автор пише: “І тоді почувся сильний голос кошового Сірка.

– До щабель, браття-молодці! До щабель… “

Сірко – справедливий і великодушний навіть до ворогів. Навіть Гаміда, який у нього стріляв, хотів убити, але у чесному бою: “… Якось гидко рубати беззбройного”. Іван Сірко зважає на думки козаків, прислухається до їхніх порад. Під час сулу над Чорнобаєм каже: “Хай судить тебе товариство!.. Тож

хай ніхто не скаже, що осудив тебе один Сірко! Як скаже товариство, так і буде!” Він дбає про козаків, підтримує їх і допомагає. Кошовий Сірко високо цінує хоробрість, пильність і мужність козацтва. “Кошовий ступив крок наперед, зняв перед товариством шапку: “Честь і слава на віки вічні вам, лицарі непоборні!”

Козаки шанували і любили Сірка, називали його українським Ганнібалом. Прославляючи, висловлювали побажання: “Хочемо і надалі бачити його кошовим!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Основний конфлікт портрет доріана грея.
Ви зараз читаєте: Легендарний кошовий отаман Іван Сірко (за уривком “Побоїще в Січі” з роману В, Малика “Фірман султана”)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.