Молитви покаяння

Митарева молитва

Боже, милостивий будь мені, грішному(ній).

Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.

Без числа нагрішив(ла) я, Господи, прости мені.

В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь (тричі).

Покаянна молитва

Полегши, відпусти, Боже, гріхи наші – вільні й невільні, що в слові і ділі, свідомі і несвідомі, що в думці та помислах, що вдень і вночі заподіяні – все нам прости, бо Ти Благий і Чоловіколюбець.

Амінь

Молитва до Ангела Охоронця

Ангеле Христовий, охоронителю мій святий і

покровителю душі і тіла мого! Все мені прости, чим я згрішив сьогодні, і від усякої спокуси супротивника визволи мене, щоб я ніяким гріхом не прогнівив Бога мого, але молися за мене, грішного і недостойного раба Твого, щоб стати мені достойним благості й милості Всесвятої Тройці, і Матері Господа мого Ісуса Хрисга, і всіх святих.

Амінь

Молитва до Ангела Охоронця

Ангеле Христовий, охоронителю мій святий і заступниче душі й тіла мого, все мені прости, скільки нагрішив я, і від усякого лукавства противного мені ворога визволи мене, щоб ніяким гріхом не прогнівив я Бога свого. Але молися за мене,

грішного й недостойного раба, щоб стати мені достойним ласки та милосердя Всесвятої Тройці і Матері Господа мого Ісуса Христа, і всіх святих.

Амінь

Молитва до Ангела Охоронця

Ангеле Божий, охоронителю мій святий, на збереження мені з неба від Бога даний, щиро благаю тебе: просвіти мене і від усього злого охорони, на добре діло настав і на путь спасіння направ.

Амінь

Молитва до Пресвятої Богородиці

Преславна Вседіво, Мати Христа Бога, принеси мою молитву Синові Своєму й Богові нашому, щоб спас Він Тобою душу мою!

Всю надію свою на Тебе покладаю, Мати Божа, захисти мене під Покровою Своєю!

Молитва до Пресвятої Богородиці Благого Царя Блага Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Свого й Бога нашого вилий на знеможену душу мою і своїми молитвами настав мене на добрі діла, нехай останок часу життя свого чеснотно перейду і Тобою Раю досягну, Богородице Діво.

Молитва святого Єфрема Сиріна

(Під час Великого посту читаємо цю покаянну і молитву з поклонами).

Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, безнадійності, владолюбства і пустослів’я не дай мені. (земний поклін)

Духа чистоти, смиренності, терпеливості і любові даруй мені, рабу Твоєму. (земний поклін)

Так, Господи, Царю! Дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь. (Земний поклін)

(Після цього дванадцять малих поклонів, промовляючи:)

Боже, очисти мене грішного. (І знову молитва святого Єфрема і один земний поклін).

Покаянні молитви із закону Андрія Критського

1. Іди, окаянна душе моя, зі своїм тілом: сповідайся Творцеві твоєму і принеси Богові в розкаянні сльози.

2. Отче! Змалку переступаю Твої заповіді і в гріхах та лінощах проминуло життя моє. Тому взиваю до Тебе: поможи мені Своєю милістю хоч тепер підвестись із моїх гріхів.

3. Подай мені, Спасе, руку, як колись Петрові, і виведи мене, Боже, з гріховної безодні. Милість Свою подай мені молитвами Пречистої Матері, що породила Тебе в чистоті, і всіх святих.

4. Мене, що припав духом перед дверима Твого милосердя, Спасе, не відкинь, як непотрібного раба, у вічну погибель, але перед смертю ще даруй, Чоловіколюбче, прощення моїх гріхів.

5. Агнче Божий, що зняв гріхи з усіх людей! Зніми і з мене великий тягар моїх гріхів і, як милосердний, даруй мейі сльози покаяння.

6. Ти, Судде й Серцевидче мій, що маєш знову прийти з ангелами судити весь світ, споглянь милостивим оком на мене. І хоч я більше згрішив, ніж усяка інша людина, не відкинь, а помилуй мене, Господи.

Молитви за прощення забутих гріхів

1. Владико Господи, оскільки й забути мої гріхи – то є зло, Тобі, Єдиному Серцевидцеві, молюся, Ти прости мені все за Твоїм Чоловіколюбством, бо тим-то і являється велич слави Твоєї, що ти не відплачуєш грішникам за гріхи їхні, бо Ти Препрославлений навіки.

Амінь

2. Господи, даруй мені дух смиренності, щоб кротким бути до ближніх моїх і стриманим від гніву. Даруй мені дух смиренномудрості, щоб не думати про себе високо і не величатися.

Амінь

Молитва покаяння

Владико Христе Боже, що страстями Своїми пристрастi мої зцiлив i ранами Своїми мої рани вилiкував! Подай менi, що перед Тобою багато нагрiшив, сльози розчулення; дай змогу моєму тiлу насолоджуватися пахощами Животворчого Тiла Твого, а душу мою усолоди Твоєю Чеснóю Кров’ю вiд тiєї гiркоти, котрою мене напував супротивник; пiднеси мiй розум до Тебе, бо прилип до землi, i виведи мене з ями погибелi; бо не маю покаяння, не маю душевного жалю за грiхи, не маю сльози втiшної, що приводить дiтей Твоїх до їх наслiддя. Затьмарив я розум життєвими пристрастями i, як хворий, не можу споглянути на Тебе у хворобi, не можу зiгрiтися сльозами любови до тебе. Але, Владико Господи Iсусе Христе, Скарбе добра, подай менi всецiле покаяння i серце, любов’ю наповнене, щоб шукало Тебе, подай менi благодать Твою й вiднови в менi риси Твого образу.

Я покинув Тебе, але Ти не покидай мене; вийди на пошук мене, виведи мене на пасовища Твої та прилучи мене до овець óбраної Твоєї отари, насити мене з ними поживою Божественних Твоїх Таїн, молитвами Пречистої Твоєї Матерi i всiх святих Твоїх.

Амiнь

Молитва доручення наших гріхів Ісусові

Господи Ісусе, я хочу зараз лягти розпростертий перед найбільшим доказом Твоєї любові до мене – Твоїм визволительним Хрестом. Я визнаю всі свої гріхи, які обтяжували Твоє Тіло, чинячи, щоб Твоя Кров вилилась прощенням на них.

Розкаяний, я підношу їх зараз до Тебе. О Ісусе, я прошу Тебе: пробач мені за все зло, яке є у моєму серці; за кожен слід ненависті, заздрості, ненажерства, утиску, наклепу, брехні, егоїзму, гордості, марнославства, поганих звичок і роздратування, лінивства, скупості, чуттєвості, самовпевненості, нетерпеливості… Я також розкаююсь у невірності Тобі, за часи, коли я шукав вирішення своїх проблем у місцях, – де не визнавали відверто Тебе як одного правдивого Бога, Господа і Спасителя.

Господи, я визнаю всю свою слабкість і прошу Тебе зараз: дай мені силу Свого Святого Духа, щоб я більше ніколи не згрішив знову.

Ісусе. помилуй мене!

Дисую Тобі, Господи, за Твоє пробачення. Дякуюую Тобі за Твою безкінечну любов. ДякуюТобі за Твого Святого Духа.

Амінь

Покаяний псалом

Псалом 51 (50)

Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї, з великого милосердя Твого зітри мої провини.

Обмий мене повнотою від вини моєї, і від гріха мого очисти мене.

Бо провини мої я знаю, і гріх мій є завжди переді мною.

Проти Тебе самого я згрішив(ла) та перед Тобою вчинив(ла) зло, то й правий Тм в словах Твоїх і переможеш, коли будеш судити.

Це бо я в беззаконнях я зачатий(а), і в гріхах породила мене мати моя.

Ти любиш правду в серці і в глибині душі мудрості мене навчаєш..

Окропи мене іссопом – і стану чистий(а); обмий мене – й біліший(а) стану від снігу.

Дай мені відчути радість і веселість, щоб зраділи кості, які ти сокрушив.

Відверни лице Твоє від гріхів моїх, і зітри усі мої провини.

Серце чисте створи в мені, Боже, і дух потужний віднови в нутрі моєму.

Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відбирай від мене.

Поверни мені радість спасіння Твого й духом владичним зміцни мене.

Вкажу беззаконним дороги Твої, щоб грішники до Тебе навернулися.

Визволи мене від кровопролиття, Боже, Боже спасіння мого, щоб язик мій радісно прославив справедливість Твою.

Господи, губи мої відкрий, щоб уста мої сповістили хвалу Тобі.

Бо якби Ти жертви захотів, дав би я. Та жертвоприношення не миле Тобі.

Жертва Богові – дух сокрушений, Серцем засмучений і смиренним Бог не погордить.

Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай відбудуються стіни єрусалимські.

Тоді приймеш прихильно законні жертви, приношення і всепалення; тоді покладуть на вівтар Твій тельців.

Молитва про прощення

Небесний Отче, я шкодую за свої гріхи, за те, як я жив, за все недобре, що я вчинив. Я сповідаюсь Тобі з усіх моїх гріхів, відомих і невідомих, з усього, ким я був, що робив і говорив. Я прошу Тебе пробачити всі мої гріхи.

Я зараз хочу пробачити також усіх тих, хто образив мене і грішив проти мене…….(назви їхні імєна).

Господи Ісусе, омий мене у Своїй Крові і змилуйся наді мною!

Згідно з Твоїм Словом, мої губи проголошують, що Ти є Господом, і з глибини свого серця вірю, що Бог Отець воскресив Тебе з мертвих і що Ти живеш, щоб ніколи більше не помирати (пор. Рим. 10:9).

Пеоед Тобою я приймаю ласку Хрещення і визнаю Тебе як свого єдиного Спасителя і Господа.

Відтепер я хочу жити, любити і служити Тобі всі дні свого життя. У силі Твого імені, Ісусе.

Амінь

Псалом покаяння і надії

Псалом 130(129)

З глибини взиваю, Господи, до тебе. О Господи, почуй мій голос! Хай твої вуха будуть уважні до голосу благання мого!

Коли ти, Господи, зважатимеш на провини, – о Господи, хто встоїться? Та в тебе є прощення, щоб мали страх перед тобою. Жду на Господа, душа моя жде, і я надіюся на його слово. Душа моя чекає на Господа більш, ніж сторожа на ранок.

Надійсь, Ізраїлю, на Господа, бо в Бога є милість, і відкуплення велике в нього. Він викупив Ізраїля з усіх його злочинів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Прислів'я що посієш те й пожнеш.
Ви зараз читаєте: Молитви покаяння
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.