Молитви в часі дня

Молитва Оптинських Старців

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день!

Дай мені цілковито віддатися на волю Твою святу.

На всяк час дня цього в усьому настав мене і підтримай мене, Господи.

Хоч які б я дістав[-ла] звістки, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все свята воля Твоя.

В усіх ділах моїх і словах керуй думками моїми і почуттями.

В усіх непередбачених випадках не дай мені забути, що все Ти посилаєш.

Навчи мене просто і мудро ставитися до всіх людей,

нікого не ображаючи, ні засмучуючи.

Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня.

Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити.

Амінь

Молитва перед споживанням їжі

Перед їжею читай “Отче наш…”, потім:

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, Ти поблагословив страви Учням Своїм, поблагослови ж і нам поживу цю, бо і ми в Тебе віруємо, надіємось на Тебе, Тобі молимось і’ Тебе прославляємо на віки вічні. Амінь.

Молитва після споживання їжі

Дякуємо Тобі, Христе Боже наш, що Ти наситив нас Твоїми земними дарами, не позбав нас і небесного

Твого Царства, але як посеред учнів Твоїх прийшов Ти, Спасе, мир даруючи їм, прийди до нас І спаси нас. Амінь.

Молитва перед початком всякого доброго діла

Спасителю Ісусе Христе, єдинородний Сину предвічного Вітця! Ти сказав, що без Тебе й Твоєї помочі не можемо нічого вдіяти. І правдиві Твої слова, Господи! Тому молю Твою доброту й ласкавість: допоможи мені, Ісусе це діло, що починаю, зачати й довершити на славу Пресвятої Тройці † Вітця і † Сина і † Святого Духа.

Амінь.

Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені жадати всім серцем тільки того, що потребує від мене Твоя свята воля. У всякому ділі дай мені силу шукати перш за все сповнення святих Твоїх заповітів.

Настав мене на Твою праведну путь і навчи у всякій роботі не сходити з неї. Сотвори життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу виконувати Твої святі заповіді.

На всіх стежках життя мого підтримай мої слабкі сили, оборони від лукавої спокуси і благослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіма ділами життя мого я прославляв святе Твоє ім’я, Бога Великого, для нас людей Милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків.

Амінь

Молитва по закінченню всякого доброго діла

Не мені, Господи, а святому імені Твойому нехай буде слава й честь за діло, яко Ти допоміг мені щасливо довершити. Амінь

Всемогутній Боже, Милосердний Отче! Я знаю, що недостойний (недостойна) приносити Тобі мою подяку. Ти не потребуєш нічого від мене, знаючи мою нікчемність, мою убогість перед Тобою.

Але Ти дав мені ласкаво заповідь приносити Тобі славословення і подяку мого вдячного серця.

Великий Боже, Милосердний Отче! Яку, достойну величності Твоєї, подяку можу покласти Тобі я, убогий І нікчемний грішник (убога і нікчемна грішниця)? Все ж, віруючи в Твою милість до мене, грішного (грішної), в Твою всепрощаючу любов, я приношу Тобі во ім’я Сина Твого, нашого Спасителя і Визволителя, жертву хвали, жертву славослів’я мого відданого Тобі і вдячного серця.

Ти благословляєш мене у кожній хвилині мого життя. Ти скеровуєш мене на все добре, чисте і святе. Ти підтримуєш мене І ведеш мене по дорозі Твоїй, Ти приводиш мене терпеливо до вічного щастя в Твоєму Небесному Царстві, прощаючи з любов’ю мої провини.

Нехай же слава, честь і, поклоніння Тобі, Богу Вічному, ніколи не замовкнуть в серці моїм, нехай воно славить Тебе, Бога Милосердного, в Тройці Святій Єдиного, Отця, і Сина, і Святого духа нині, і повсякчас, І на віки вічні.

Амінь

Молитва християнської родини

Всесильний і всемилостивий Господи Боже! Твоїй всемогутній опіці вручаємо наш дім і все, що маємо. Благослови, Боже, всім нам, як ти благословив пресвятій родині в Назареті.

Найсвятіший Спасителю наш, Ісусе Христе!

Благаємо тебе задля любови твоєї, що склонила тебе стати чоловіком і вмерти на хресті за всіх нас, благослови нашій родині та всьому домові. Заступи нас, Ісусе, від диявольських підступів і від людської злоби. Захисти нас від громів, тучі, вогню, повені та інших нещасть.

Дай нам, Господи, щоб ми всі кріпко держалися святої віри, у терпіннях і смутках не втрачали надії на тебе і з дня на день росли в любові твоїй, у взаємній любові між собою.

А коли прийде час смерти, не допусти, Ісусе, щоб хто-небудь із нас зійшов з цього світу без святих таїнств.

Маріє, Мати милосердя! Веди нас материнською рукою на цій долині сліз І поручай нас Синові твоєму, щоб ми вдостоїлися його благословення в цьому житті, а в майбутньому – вінця нев’янущої слави.

Святий Йосифе, опікуне нашого Спасителя і його пречистої Матері, вставляйся за нами, благослови і борони нас.

Святий архангеле Михаїле, заступай нас перед злобою пекельного змія.

Святий Гавриїле, дай нам завжди пізнавати божу волю.

Святий Рафаїле, хорони нас від недуг і небезпек життя.

Святі ангели хоронителі, перестерігайте нас завжди і не дозвольте, щоб ми зійшли з дороги спасення. Усі святі заступники наші, будьте нам опікунами і моліть Бога за нас.

Амінь

Молитва св. Іоана Золотоустого на всяку годину дня і ночі (24 молитви, по кількості годин дня і ночі)

1. Господи, не позбав мене небесних Твоїх благ.

2. Господи, врятуй мене від вічних мук.

3. Господи, якщо розумом чи думкою, словом чи ділом згрішив (згрішила) я – прости мені.

4. Господи, врятуй мене від несвідомості, забуття, – легкодушності, закам’янілої нечутливості.

5. Господи, визволь мене від усякої спокуси.

6. Господи, просвіти моє серце, злою пожадливістю затуманене.

7. Господи, як людина я згрішив (згрішила), але Ти ж як Бог Милосердний помилуй мене, бачачи неміч душі моєї.

8. Господи, пошли благодать Твою на допомогу мені, щоб прославив (прославила) я ім’я Твоє Святе.

9. Господи Ісусе Христе, запиши мене, раба Твого (рабу Твою), до кінця віку мого в книзі життя й добрий кінець мені подай.

10.Господи Боже мій, якщо нічого доброго не вчинив (не вчинила) я перед Тобою, то з милосердя Твого подай мені добрий початок положити.

11. Господи, окропи мене і серце моє росою благодаті Твоєї.

12. Господи неба і землі, згадай мене, окаянного (окаянну) і нечестивого (нечестиву) раба Твого (рабу Твою), у Царстві Твоїм.

1. Господи, в розкаянні прийми мене.

2. Господи, не покинь мене напризволяще.

З. Господи, не дай мені впасти в напасть.

4. Господи, дай мені думку добру.

5. Господи, дай мені сльози каяття, пам’ять про смерть та упокорення.

6. Господи, дай мені твердий намір покаятись у гріхах моїх.

7. Господи, дай мені покору, , чистоту тіла мого та послух.

8. Господи, дай мені терпеливість, великодушність і лагідність.

9. Господи, посади в серце моє корінь всього доброго і страх перед Тобою.

10. Господи, сподоби мене любити Тебе усією душею моєю, усім розумом моїм і виконувати в усьому волю Твою.

11. Господи, охорони мене від лихих людей, нечистого духа і злих пристрастей, і від усякого іншого нечестивого діла.

12. Господи, Ти знаєш, що робиш, нехай же з милосердя Твого воля твоя буде і на мені грішному (грішній), бо Ти Благословенний сси навіки.

Амінь

Молитва про духа покори

До тебе, мій Творче і Господи, звертаюся з покірним благанням рятунку в небезпечній спокусі гордости, бо тільки ти можеш мене врятувати від небезпеки цього гріха, і ти обіцяв свою святу ласку кожному, хто тебе в ім’я твого єдинород-ного Сина Ісуса Христа про неї буде просити.

Ти об’явив нам, що гордість була першим гріхом, який увійшов у світ і спричинив стільки лиха між людьми та безнастанно його спричинює.

Даруй мені, Господи, ласку покори, щоб я належав до тих, що люблять правду і справедливість. Дай мені пізнати себе самого (саму), щоб я не виносив (виносила) себе понад інших, а бачив (бачила) завжди власну неміч і маловартність. Навчи мене, мій найдорожчий Спасителю, цієї найбільшої мудрости, яку ти проповідав словом і ділом та якої ти хотів навчити твоїх святих апостолів, коли сам понизив себе аж до умивання їм ніг і хресної смерти.

Дай мені зрозуміти твою святу правду, що “хто хоче бути першим, нехай буде слугою всіх”.

Покажи мені, найсолодший Ісусе, високу ціну чесноти покори, і розбуди в моєму серці гарячу любов до неї, бо ти сказав, що “Бог гордим противиться, а покірним дає благодать”. Ісусе, лагідний і покірного серця, дай мені серце, подібне до серця твого.

Амінь

Молитва за перемогу над спокусами

Господи Милосердний! Ти сотворив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв тебе і вірно тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в пресвятій тайні Євхаристії я приймаю найсвятіше тіло і кров твого єдинородного Сина Ісуса Христа.

Дай мені, Господи, силу, щоб я міг (могла) мужньо й успішно поборювати спокуси злого духа та всі мої низькі пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед жадобою земної слави і дочасного майна, не дай доступу ненависті й зависті, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай силу побороти їх.

Дозволь, щоб я через щоденні перемоги віддав (віддала) усі сили мого духа і тіла тобі на службу.

Скріпи, Господи, твоєю святою ласкою мою слабосильну людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував (освячувала) себе, а колись у майбутньому житті прийми мене до твоєї небесної слави разом з усіма святими і тими, що вірно служили тобі.

Згадай, Пречиста Діво Маріє і Мати моя небесна, що я віддався тобі в опіку і до тебе хочу належати. Рятуй мене в усіх спокусах

Амінь

Молитва в спокусах Томи Кемпійського

Предобрий Ісусе! Просвіти мене внутрішнім світлом і усунь всяку темноту з мого серця. Відверни від мене всякі розсіяння й усі покуси, що мене обпадають. Будь мені завжди на помочі в боротьбі зі злими духами, допоможи мені поконати всі пожади.

Ти сам, Ісусе, запануй над моїм серцем, щоб так міг(-ла) я спокійно вихваляти Тебе чистою своістю. Прикажи вітрам і бурям, що розбурзують моє серце, нехай затихнуть; розкажи морю мого серця й настане великий спокій.

Зішли Своє світло й свою правду на землю мого серця, бо коли Ти, Боже, не просвітиш її, то пуста буде і неплідна. Злий Свою ласку з небесної висоти, зішли небесну росу й покріпи моє серце: спусти воду побожности, нехай відсвіжить засохлу землю мого серця, щоб принесла найкращі й найрясніші плоди.

Моб душу, привалену тягарем гріхів, піднеси до небесних речей. Дай, щоб я бажав(-ла) лише того, що Тобі подобається; щоб я засмакував(-ла) собі в небесному щасті, а гидив(-ла) ся всякими грішними речами. Потягни мене до Себе Господи, відірви від усього минулого, бо ніяка сотворена річ не всилі потішити мене й заспокоїти мого серця.

Злучи мене зі Собою нерозривним вузлом правдивої любови, бо Ти сам один вистанеш для того, що Тебе любить, а без Тебе все буде нічим.

Амінь

Молитва у терпінні

Всемогутній Боже! Ти не тільки сотворив небо, землю і все, що в світі є, але твоє провидіння опікується всім сотворінням, і ніщо в світі не діється без твоєї волі чи твого допусту. Ти, Господи, знаєш мій біль і моє терпіння, бо в твоїй мудрості й любові хочеш через нього зробити мене подібним до твого Сина Ісуса.

Отче небесний! Благаю тебе в покорі мого серця, задля заслуг твого єдинородного Сина Ісуса Христа і за його прикладом: Не як я хочу, а як ти бажаєш, так нехай станеться. Нехай буде воля твоя! Я з повним підчиненням твоїй святій волі приймаю всі ті терпіння та допусти, що їх мені зсилаєш, лучу їх з усіма терпіннями і страстями Спасителя нашого Ісуса і жертвую їх тобі на більшу твою славу та повторюю за твоїм праведним слугою Йовом: “Нехай буде благословенне ім’я Господа мого!” Пошли мені, Господи, твою ласку видержати в надії й терпеливості так довго, доки це тобі подобається.

Прийми це моє терпіння як покуту за мої гріхи, нехай воно очистить мою душу і влегшить мені дорогу до неба.

Найсолодший Ісусе, допоможи мені нести мій хрест. Навчи мене, як маю наслідувати тебе і з тобою разом терпіти. Ти сказав: “Прийдіть до мене, всі струджені й обтяжені, і я впокою вас”. Ісусе, потіш мене.

Навчи мене, Ісусе, в кожній хвилині мого життя бачити божу волю і вірно виконувати її.

Ісусе, кріпи мене в моєму терпінні.

Мати Божа, виєднай мені у твого Сина ласку терпеливости.

Амінь

Молитва за терпеливість у прикростях

Боже, і найліпший мій Опікуне в усіх прикростях житя! Молю Тебе: скріпи мої немічні сили, щоб я не впав(-ла) під тягарем, що давить моє серце. Боже мій! Приведи мені на гадку розп’ятого Ісуса й учини, щоб я терпеливо зносив хрести, що їх Ти, мій Боже, зволив на мене зіслати.

Нехай, Господи, прикрості життя навчать мене заслужити собі на нев’янучий вінець небесної слави; вчини це Твоєю святою ласкою, мій Боже. Амінь

Молитва св. Августина в нещастю

Будь мені милосерний, Боже, задля безмірної Твоєї доброти й умилосердися наді мною грішним(ою)! За свої то провини терплю справедливу кару, мій Боже, раз-у-раз падаючи в неправість і беззаконня. Чиж буду ще нарікати на Твою караючу руку? Ти Боже, безконечно справедливий і всі Твої діла є справедливі. Ти, Боже, найвища справедливість, і нема в Тобі неправди.

Ти, Боже, допускаєш на нас нещастя не через строгість, а задля справедливости. Все походить від Тебе, Боже, і ніщо не діється припадково. Не суди мене, Боже, по мірі моїх гріхів, а по безконечному Твойому милосердю. Дай мені, Господи, ласку, щоб я терпеливо, з підданням зносив нещастя, якими мене караєш. Умилосердися наді мною, Боже, і дай щоб, я ніколи не перестав(-ла) Тебе славити!

Пішли мені, Боже, всі потрібні ласки й поміч. Будь мені милосерний, Боже, Ти, що жиєш і царюєш у безконечні віки.

Амінь

Короткі молитви на всякий випадок

Слава БОГОВІ.

Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Господи, благослови.

Господи, помилуй.

Подай, Господи.

Господи, спаси і охорони.

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас. Амінь

Боже, будь милостивий до мене грішного (грішної).

Пом’яни про мене, Господи, коли прийдеш Ти у царство Твоє.

Пресвята Тройце, Боже наш, слава Тобі. Надія моя – Отець, пристановище моє – Син, захист мій – Дух Святий. Тройце Свята, слава Тобі.

Всю надію мою на Тебе покладаю, Мати Божа, збережи мене під захистом Твоїм.

Пресвята Богородице, спаси нас.

Святий (ім’я святого, до якого звертаєшся) і всі святі, моліть Бога за нас.

Молитва допомоги

(якщо не знаєш, як поступити в даній ситуації)

Господи, я є людиною грішною і не розумію, як зараз потрібно мені поступити, але Ти, Милостивий, підкажи мені. Амінь

Молитва на всяку потребу

Владико Вседержителю, лікарю душ і тілес, ти, що смиряєш і возносиш, караєш і знову зціляєш, брата нашого (сестру нашу), [ім’я], немічного (немічну), посіти милістю твоєю, простри руку твою, повну зцілення й ліку, і зціли його (її), піднісши з постелі і немочі. Заборони духові немочі, віддали від нього (неї) всяку язву, всяку болість, усяку рану, всяку гарячку і трясцю; і, якщо є в ньому (ній) прогрішення або беззаконня, ослаб, відпусти, прости – твого ради чоловіколюбія. Так, Господи, пощади створіння твоє у Христі Ісусі, Господі нашім, що з ним благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Амінь

Молитва подяки

Господи святий, Отче всемогутній, предвічний Боже, від якого походить усякий дар і всяке добро! Дякую тобі за твої добродійства, що їх багато вилляв єси на мене, грішного й недостойного (грішну й недостойну), та сердечно молюся тобі: Так як тепер милостиво вислухав ти мої молитви і виявив на мені свою доброту, так і назавжди виповняй добрі прохання мої і виявляй на мені багату милість твою. Бо ти щедрий і чоловіколюбивий Бог, і тобі славу возсилаю, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь

Молитва на всяке прошення

Поглянь, Владико Чоловіколюбче, милостивим твоїм оком на мене, і вислухай мої молитви, що їх з вірою приношу, бо сам ти сказав: “Усе, що молячись просите, віруйте, що одержите, і буде вам”, і ще: “Просіть, і буде вам дано”.

Тому і я, хоч і недостойний (недостойна), надіючись на милість твою, прошу: Дай благодать твою мені, прости мені мої гріхи, крий мене від усяких ворогів, видимих і невидимих, охорони від усякої напасти, біди і смутку, охорони від хвороби і всяких болів, та дай мені здоров’я і мирне життя, щоб славив я ім’я твоє святе, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків/

Амінь

Мій Боже, дякую тобі за те, що даєш, за те, що віднімаєш. “Нехай буде воля твоя”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Сочиненте га тему учимся гоьовить салат.
Ви зараз читаєте: Молитви в часі дня
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.