Не перемотуйте треків

Усе наше спільне життя (якщо можна так казати) нагадувало музику. То була одна з тих пісень, де немає слів. І не тому, що хтось робить акцент на музиці, а тому, що сказати було нічого. Проте, часом слова не такі вже й важливі. Куди більше плаче душа від того, як солодко хтось водить смичком по струнах, як торкається білих клавіш, до яких торкатись дозволено лише йому. Клавіші здригаються і звідкись беруть звуки, що здатні вилікувати від байдужості. Мелодії чергуються. Рука на роялі виконує свою монотонну роботу. Слухач втомлюється і втрачає цікавість.

І коли він вже майже вийшов із залу, то хтось дає волю скрипці. Її звуки пронизують і роздягають кожен шматок чужої душі. Слухач усміхається і повертається у своє крісло. Скрипка стихає і знову чути рояль.

У нас також був рояль, за яким ховались від людей. Один із нас ховався від самотності, другий – від себе самого. Ми рідко помічали чорні клавіші. У темряві очі їх не бачили. Тому й здавалось так довго, що у рояля лише білі клавіші. Часом чулись звуки скрипки. Саме вони повертали нас до реальності і стримували сльози. Вони були, мов грім серед ясного неба, коли все йшло так солодко. Інколи думала, що то кінець

симфонії, але знову чувся рояль – концерт триває.

Проте, якою б чудодійною не була та музика, усе має свій кінець. Рано чи пізно музикант втомиться і зі злості зламає свій смичок, розтрощить рояль і заплаче. На його місце прийде інший. Слухач захоплено чекатиме перших нот. А коли почує, то розчарується: він чує ту ж симфонію, просто у виконанні іншого. У ній не змінилось нічого. І через вісім нот він почує скрипку. А потім знову рояль. А потім і той музика зламає свої інструменти.

Слухач вийде з залу, не розуміючи, що за роялем одна й та ж людина. Просто маски у неї різні…

Певно, легше вимкнути пісню після того, як прослухав раз чи двічі, бо нічого нового у ній не з’явиться. А так, у тебе до неї будуть найтепліші почуття і найсолодші спогади. Ти ще довго грітимеш в думках ті красиві звуки.

Не перемотуйте всоте. диск зітреться.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Стислий переказ біографія юрія винничука.
Ви зараз читаєте: Не перемотуйте треків
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.