Образи фантастичних істот у казці В. Короліва-Старого “Потерчата”

Василь Королів-Старий написав для дітей багато творів, У збірці “Нечиста сила” він зобразив домовиків і мавок, русалок і потерчат. І змалював їх не як злих сил, а як дружніх людині. Вони не шкодять, не заважають людям, а навпаки – допомагають їм, визволяють у скрутний час.

У казці “Потерчата” зустрічаємося з домовиком. Це фантастична істота, яка захищає добробут людей, допомагає в побуті. Домовик приходить на допомогу І дядьку Оверку, витягує його з болота, вказує правильний шлях додому.

Потерчата – це вид нечистої сили,

яка шкодить людям. Та в казці Василя Короліва-Старого потерчата теж хочуть допомогти п’яному дякові. Вони запалюють маленькі ліхтарики, щоб “показати Оверкові справжній шлях, у тім недобрім місці, Інакше він – п’яненький – міг дуже легко оступитися з дороги й загрузнути в болоті”. І все ж потерчата – нечиста сила, яку люди бояться. Тому від їхнього бажання допомогти могла статися трагедія: дядько йшов не за ними, а хотів утекти від них, потрапив на болото і впав у підмерзлу воду. Вчасна поява домовика врятувала його.

Отже, добро в образі домовика здобуває перемогу над злом, над нечистою силою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Жінкі на війні україна в огні.
Ви зараз читаєте: Образи фантастичних істот у казці В. Короліва-Старого “Потерчата”
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.