Острозька колегія – перша вища школа в Україні (за оповіданням “В Острозькій школі”) (3 варіант)

Андрій Якович Чайковський з дитинства цікавився історичним минулим України. В одному уривку з роману “Сагайдачний” він розповідає про першу вищу школу. Князі Острозькі були відомі по всій Україні. Вони дбали про освіту, книгодрукування, мистецтво.

Костянтин Острозький був доброю людиною, мудрим правителем. Він заснував у 1576 році колегію у своєму місті. До колегії приймали не лише дітей багатіїв, а й дітей простих козаків, що мали здібності та бажання вчитись. Дехто з дітей платив невеликі гроші за своє утримання, але більшість хлопців

вчилася за кошти князя.

Хлопці харчувались, жили та вчились у закритій фортеці. Виходили лише під наглядом старших бурсаків або дияконів. А на свята їх забирали “… до своїх домів міщани і сито їх угощали”. “Острозькі міщани величалися своєю школою і дуже любили хлопців”. Набиралися хлопці і воєнної науки: змагались на дерев’яних шаблях, стріляли з лука. Вивчали хлопці багато різних мов.

Усі бурсаки поважали ректора та князя. Вони були вдячні князю за змогу навчатись, за його віру в них. Такі люди, як Костянтин Острозький, усебічно сприяли просвіті українського народу. Ми повинні пам’ятати

про них завжди.

Рівень освіченості українського люду в усі часи був значно вищим, ніж, скажімо, в росіян. Це значить, що система навчання в Україні була значно доступнішою й ефективнішою. Такі діячі, як князь Острозький, розуміли, що без доброї освіти, без розумних людей, обізнаних у різних галузях, існування держави просто неможливе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Проблематика комедії мина мазайло.
Ви зараз читаєте: Острозька колегія – перша вища школа в Україні (за оповіданням “В Острозькій школі”) (3 варіант)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.