Печорін – “молодший брат Онєгіна” (зіставлення образів за творами О. Пушкіна і М. Лермонтова)

I. “Герой нашого часу” М. Ю. Лермонтова – перший реалістичний психологічний роман, написаний прозою (розкриття “історії душі людської” – головне завдання автора; звернення особливої уваги на розкриття складного, суперечливого характеру головного героя роману).
II. Печорін – “молодший брат Онєгіна”.
1. У чому схожість між Печоріним і Онєгіним? (обидва – представники вищого світського товариства; чимало спільного в їхній молодості – спочатку прагнення світських задоволень, потім – розчарування в них, спроба

зайнятися наукою, читанням книг і охолодження до них, така сама нудьга оволоділа ними; типові представники мислячих людей свого часу).
2. Печорін і Онєгін – кожен з них людина свого часу (життя Онєгіна у пору суспільно-політичного пожвавлення – 20-ті роки; Печорін – людина 30-х років, часу розгулу реакції; можливість у Онєгіна піти до декабристів; відсутність такої можливості у Печоріна; нудьга Онєгіна то глибоке страждання Печоріна, обидва їдуть у мандри аби втекти від себе).
3. Природна обдарованість Печоріна (глибокий розум, сильні пристрасті, сталева воля; вірна оцінка людей, критичне ставлення
до себе, здатність глибоко і сильно відчувати).
4. Протиріччя характеру Печоріна (у ставленні до життя: з одного боку – скептик, розчарована людина, а з іншого – у ньому величезна жага до життя, діяльності; боротьба безпристрасності з вимогами почуття, серця і розуму; у ставленні до жінок – бажання домагатися їхнього кохання (ставлення до Віри); найстрашніші суперечності: “неосяжні сили душі” – і дрібні, неварті Печоріна вчинки (він поривається “любити весь світ” – і приносить людям самі лише зло і нещастя)
III. Хто винний у тому, що Печорін перетворився на “розумну непотрібність”? (Печорін – людина 30-х років XIX ст., типовий герой свого часу; “В мені душа зіпсована світом”).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Давня казка - головні герої.
Ви зараз читаєте: Печорін – “молодший брат Онєгіна” (зіставлення образів за творами О. Пушкіна і М. Лермонтова)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.