“ПЛУГ” – Літературне угруповання“ПЛУГ”

Ініціатором створення і головою “Плугу” був С. Пилипенко, його активними членами – А. Головко, А. Панів, І. Сенченко, Г. Епік, О. Копиленко, Д. Гуменна, П. Панч, І. Шевченко, В. Гжиць – кий, П. Усенко та інші.

Із квітня 1922 р. “плужани” ухвалили “Платформу ідеологічну і художню”, де наголошували, що “революційно-селянська творчість плужан має бути скерована насамперед на організацію свідомості широких селянських мас і сільської інтелігенції в дусі пролетарської революції”.

Позитивним в діяльності “Плуга”

було те, що він орієнтував письменників на глибинний і драматичний матеріал життя українського села, суттєво доповнюючи таким чином однобічно – індустріальну і часом наївно-“пролетарську” орієнтацію інших літературних організацій, допомагав знайти своє місце в літературі обдарованій селянській молоді.

Негативним у діяльності організації було те, що “плужани” намагались обмежити й регламентувати “революційним просвітництвом” підхід письменника до тлумачення та обробки матеріалу, свідомо надавали творам максимальної простоти й доступності форми, брали курс на масовість літератури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Пігмаліон 3 дія скорочено.
Ви зараз читаєте: “ПЛУГ” – Літературне угруповання