Поетика краси природи у творчості Б.-І. АнтоничаОсобливість лірики Б.-І. Антонича полягає в тому, що він не лише оспівує красу і велич природи. Він, як і його ліричний герой, не відділяє себе від природи. Він є учасником усього, що відбувається у природі:

Росте Антонич, і росте трава,

І зеленіють кучеряві вільхи.

Цікаві порівняння, які ніби народжуються талантом автора. Тут і скляний дзбан (глечик) неба, і зорі-кулі в рушниці неба, і зозуля, яка розкльовує місяць. Іноді це просто заворожує. Читаємо поетичний твір, і раптом погоджуємося з несподіваними порівняннями. Як це поетові спадають

на думку такі образи! Справді на літньому небі можна побачити стрімкий політ метеорита – неначе хтось невидимий вистрілив з рушниці. Глянеш на темні плями на повному місяці – і, мимоволі ніби сам бачиш, що, можливо, це його зозуля подзьобала… Мабуть, Антонич був щасливою людиною, бо так почувати себе в тісній єдності з матінкою-природою може лише по-справжньому щаслива людина.

Саме від повноти щастя Антонич постає у своїх віршах романтиком і життєлюбом:

Запрягши сонце до теліги,

Назустріч виїду весні. Окриленим, хрещатим снігом

Співають в квітні юні дні.

Вже сама назва цього вірша – “Назустріч”

вказує на провідну думку твору: треба сміливо йти назустріч долі, вміти бачити навколо красу, заряджатися силою і енергією.

Нічого непоміченого автором не залишається в навколишній природі. Тут і ластівки, що стрімко літають, ніби розписують небо своїми хвостами-стрілами. Тут і діти, які ростуть швидко, як кущ малини. Тут так багато тонких спостережень, що мимоволі починаєш дивитися на навколишній світ по-новому.

Кожен вірш Антонича – неповторний. Здається, що немає меж його образності:

Ріка зміяста з дном співучим,

Хвилясто хльостають вітри,

І день ховає місяць в кручу,

Мов у кишеню гріш старий.

Прочитаєш такі рядки, і хочеться мерщій на природу, на власні очі побачити все, про що пише автор. Заодно перевірити себе, чи здатен ти на подібні порівняння. Навряд чи здатен. А от спробувати стати гармонійною і щасливою людиною зможе кожен. Варто лише захотіти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Сичинение светлана преданье русской старины.
Ви зараз читаєте: Поетика краси природи у творчості Б.-І. Антонича