Поезія А. Міцкевича як вияв кращих традицій романтизму

I. Адам Мщкевич – польський поет, революційний діяч. (Творчість Міцкевича припала на добу Романтизму. Він був серед тих поляків-революціонерів, котрі виступали проти імперської політики Росії і пригноблення Польщі.)
II. Світ романтичних і фантастичних образів у поезії А. Міцкевича.
1. Буря – одна із поширених образів стихій природи у романтичній поезії. (Вірш “Буря” розповідає про шторм, у якому гине корабель – “Ступив на корабель жорстокий геній смерті”. Екіпаж корабля за крок від загибелі, і кожен готується зустріти смерть

по-своєму: хто молиться, хто з товаришами прощається. І лише самотній чужинець, спостерігаючи картину бурі, доходить висновку, що той знайшов щастя у житті, хто друзів має і може ще молитися.)
2. “Бахчисарай” – кримські враження Міцкевича. (Романтичний опис Бахчисарайського палацу. Колись серед цієї краси кипіло життя, людські пристрасті, був гарем. Але все в минулому – руїна, дикий виноград, літає сарана, “повзе холодний гад”. Таке скороминуче людське життя, любов і слава.)
3. Монолог біля гробниці Потоцькоі. (Молода і вродлива графиня наче квітка зів’яла у чужому краю. її спогади і
думки линули до Польщі. Поет жалкує, що і йому доведеться померти далеко від батьківщини – “Хай приязна рука мене хоч поховає!”.)
ІІІ. Творчість А. Міцкевича – найяскравіший вияв польського романтизму. (Неприйняття дійсності, почуття самотності і приреченості особистості, що зайшла у безвихідь, були характерними для творчості польського поета-романтика і поета-бунтаря Адама Міцкевича.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Пізнай самого себе твір.
Ви зараз читаєте: Поезія А. Міцкевича як вияв кращих традицій романтизму
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.