Притча про новий одяг і бурдюки

До Ісуса підійшли учні Івана Хрестителя (Предтечі). В розмові з ними Ісус Христос алегорично зрівняв Своє земне служіння із служінням Івана Хрестителя.

Ісус розказав їм таку повчальну приповідку: “До старого одягу ніхто не вставляє латки з небіленої тканини, бо ця тканина скуйовдиться і дірка стане ще більша.

Ніхто не наливає молодого вина в старі бурдюки, а то бурдюки розірвуться й тоді: і вино розіллється, і бурдюки пропадуть; вливають молоде, нове вино до нових бурдюків – тоді й одне, й друге буде збережене” (Мт. 9. 16 – 17).

Ці

вислови можна розуміти так. Іван Предтеча, звичайно, був пророком-реформатором. Він навчав людей покаяння, але в рамках традиційного іудаїзму, себто традиційної релігії давнього Ізраїлю.

Ісус Христос не мав наміру латати стару юдейську релігію, стару систему, оскільки ж не латають старий одяг, пришиваючи до нього латки з небіленої, сирої тканини. В такому випадку дірка стане ще більшою.

Ісус не намагався також наливати нове, молоде вино в старі бурдюки, бо старі бурдюки розірвуться і пропадуть, а також витече вино і пропаде.

Земна мета Спасителя і Господа Бога нашого Ісуса Христа принести на землю

принципово нове Вчення – навернути людей на єдино правильний шлях, навернути людей від старого іудаїзму та від язичницьких та інших релігій і забезпечити їм Царство Боже, яке грунтується на Самому Ісусі Христі, на Його праведності, правдивості, на Його Законах – Законах Божих. Ось це і є істина.

А не на законах людських, парламентських і не на фарисейських традиціях будується істинна праведність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему життя тараса шевченка подвиг.
Ви зараз читаєте: Притча про новий одяг і бурдюки
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.