Протиставлення дійсності та ідеалу в поезії Ш. БодлераI. Бодлер – романтик життя (бунтівний дух поезії Бодлера протиставляється порожньому царству буржуазної Франції; буржуа для поета не класова, а духовна категорія; прагнення оновити світ спричинило до участі поета у революції 1848 року).
II. Збірка “Квіти зла” – це духовні пошуки сучасної людини:
1. Протиставлення “моря засмічених улиць міських” (“моря, де сяйва багато”; буденність життя і пошуки ідеального світу – чи у світі дитинства (“мій раю земний, кохання дитяче”), чи у далеких екзотичних країнах (“Mossta et

errabunde”).
2. Подорож людства до безодні (дійсність – це “одвічного гріха видовище нудне”, народ, “закоханий у панівний батіг”, “простерті ниць” релігії, “наркозне зілля”; як висновок: “цей світ… – оазиси жахів серед пустель нудьги” (“Подорож”).
3. Символіка образу птаха (зранений, величний лебідь, “що утік із клітки” і мріє “про чисту гладь ставів” (“Лебідь”); повітряний мандрівник-альбатрос, “що серед хмар летить, мов блискавка в імлі” (“Альбатрос”); схожий на цих велетнів-“птахів поет може жити лише “серед хмар”, але вимушений існувати в “юрбі
несамовитій”, “мов у тюрмі”).
4. Ідея неможливості досягти ідеалу на землі (звідси – розчарування, відчай, меланхолія, тотальний нігілізм; призначення поета – вирощувати зі зла квіти, Прекрасне; то не Бог, а Сатана стає у нагоді для цієї справи; страждання і велич поета врятовують світ).
III. Збірка “Квіти зла” – пізні квіти романтизму у творчості Бодлера (але, на відміну від поетів-романтиків, природа у Бодлера – теж ворог людині: дійсне натхнення поет знаходить у витворах мистецтва і людської праці).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір на тему дружба не послуга.
Ви зараз читаєте: Протиставлення дійсності та ідеалу в поезії Ш. Бодлера