Радісні таїнства

“Шостого місяця ангел Гавриїл був посланий Богом у місто в Галилеї, якому ім’я Назарет, до діви, зарученої чоловікові, на ім’я Йосиф, з Давидового дому; ім’я ж діви було Марія. Ввійшовши до неї ангел, сказав їй: “Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками”.

Вона ж стривожилась цим словом і почала роздумувати в собі, що могло значити те привітання.

Ангел їй сказав: “Не бійсь Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім’я Ісус.

Він буде великий і Сином Всевишнього

назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця” 33).

… Тоді Марія сказала: “Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!” (Лука1:38).

Велике Боже і людське таїнство, яке змінило історію всього людства – початок історії нашого спасіння.

ДРУГЕ РАДІСНЕ ТАЇНСТВО

ВІДВИДИНИ ПРЕЧИСТОЮ ДІВОЮ МАРІЄЮ ЄЛИСАВЕТИ

За любов до ближнього

Тими днями Марія, зібравшись, пустилася швидко в дорогу в гірську околицю, в місто Юди. Увійшла вона в дім Захарії і привітала Єлисавету. І як почула

Єлисавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом і викликнула голосом сильним: “Благословенна ти між жінками й благословен Плід лона твого. І звідкіля мені це, що прийшло до мене мати Господа мого? Ось бо, як голос твого привітання залунав у мох вухах, дитина з радости здригнулась у моїм лоні. Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа.”

І мовила Марія: “Величае душа моя Господа і дух агій радіе в Бозі, Спасі моїм, бо він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди. Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе його ім’я.” (Лука 1:39-49).

Від Матінки Божої вчімося служіння нашим ближнім. За її прикладом робім це для Бога зі смиренням, а не для людської похвали. Тоді наші добрі вчинки матимуть вічну вартість та вічну нагороду від Господа Бога.

ТРЕТЄ РАДІСНЕ ТАЇНСТВО

НАРОДЖЕННЯ ІСУСА У ВИФЛИЄМІ

За душевну вбогість

Настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді. (Лк 2, 7)

Тими днями вийшов наказ від кесаря Августа переписати всю землю. Перепис цей, перший, відбувся, коли Сирією правив Киріній. І йшли всі записатися, – кожний у своє місто. Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарету в Юдеї, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, бо він походив з дому й роду Давида, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна. І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді (Лука 2:1-7)

Подивімось з подивом на вбоге Дитятко, на його покірну вбогу Матір та на обручника Йосифа. Вчімося від них посвятити Божу Волю, приймати всі обставини життя, не нарікаючи, коли нам чогось не вистачає.

ЧЕТВЕРТЕ РАДІСНЕ ТАЇНСТВО

СТРІТЕННЯ ІСУСА В ХРАМІ

За чесноту послушності

І як сповнилися дні очищення їхнього, вони, за законом Мойсея, привели його в Єрусалим поставити перед Господом, як написано в Господньому законі: Кожний хлопець первородний буде посвячений Господові

(Лк 2, 22-23)

Як сповнились вісім день коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше, ніж він зачався в лоні. І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели його в Єрусалим поставити його перед Господом, як то написано в Господньому законі: “Кожний хлопець, первородний, буде посвячений Господеві”, – і принесли жертву, як то написано в Господньому законі: “Пару горлиць або двоє голубенят.”

А був в Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон; чоловік той, праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому. Йому було відкрито Святим Духом, що не бачитиме смерті перш, ніж побачить Христа Господа. Він прийшов Духом у храм. І як батьки вносили дитя Ісуса, щоб учинити над ним за законним звичаєм, він узяв його на руки, благословив Бога й мовив: “Нині, Владико, можеш відпустити слугу твого за твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили твоє спасіння, що ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля.” (Лука 2:21-32).

Діва Марія завжди була вірною Своєму Синові. Її Син мав страждати для всього людства, а Мати Його – разом з Ним. Перед Марією поставали страждання, але Вона їх пройшла, не шукаючи легших чи зручніших шляхів, Вона щиро вірила в Нього. У цій вірі Мати Божа є для нас зразком.

Якщо хочете наслідувати Ісуса – будьте готовими до боротьби, до самопожертви, до жертви в єднанні душі з Ісусом.

П’ЯТЕ РАДІСНЕ ТАЇНСТВО

ВІДНАЙДЕННЯ ІСУСА СЕРЕД УЧИТЕЛІВ У ХРАМІ

За чесноту побожності

Батьки його ходили щороку в Єрусалим на свято Пасхи.

І як йому було дванадцять років, вони пішли, як був звичай; на свято.

Коли минули ті дні, і вони поверталися, то хлопчина Ісус зостався у Єрусалимі; Батьки ж його про те не знали. Гадаючи, що він у гурті, вони пройшли день дороги й аж тоді почали його шукати між родичами та знайомими, а, не знайшовши, повернулися в Єрусалим, щоб там його шукати.

Через три дні знайшли його у храмі, як він сидів серед учителів та слухав і запитував їх. Усі ті, що його слухали, чудувались його розумові й відповідям. Побачивши його, вони були здивовані, й сказала йому його мати: “Дитино, чому ти це так зробив нам?

Ось батько твій і я, боліючи, тебе шукали”.

Він же відповів їм: “Чого ж ви мене шукали? Xiбa не знали, що я маю бути при справах Отця мого?”.

Але вони не зрозуміли слова, що він сказав їм. І він пішов з ними й повернувсь у Назарет і був їм слухняний а мати його зберігала всі ці слова у своїм серці.

Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей (Лука 2:41-52).

Скільки ж зусиль треба робити, щоб покоритись у вірі?

Але скільки ж свободи, радості, скільки щастя, досягнень осягнуть ті, які з великою щедрістю і самовідданістю приєднались до Бога і до Його справ.

Тож займаймося перш за все справами нашого Отця і Бога, а Бог наш ніколи не полишить, Він завжди буде з нами!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Лесі українки патріотизм.
Ви зараз читаєте: Радісні таїнства
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.