Руська трійця та значення її діяльності для розвитку української літературиРуська трійця та значення її діяльності для розвитку української літератури

I. Виникнення “Руської трійці”. (“Руська трійця” – це нелегальний література ний гурток, організований 1834 р. у Львівській духовній семінарії.)

II. Просвітницька діяльність учасників “Руської трійці”.

1. Творчість Маркіяна Шашкевича. (М. Шашкевич – тонкий лірик, автор малих віршованих форм. У поезіях “О Наливайку” та “Хмельницького обступлення Львова” автор доводить, що неволя народу не вічна, проти неї слід боротися. Оповіданням “Олеся” Шашкевич поклав початок темі змалювання опришків в українській літературі.)

2. Діяльність Івана Вагилевича та Якова Головацького. (1833 року було укладено рукописну збірку “Син Русі”, підготовлено до друку фольклорно-літературну збірку “Зоря”. Члени гуртка вивчали історію України, збирали фольклор, досліджували печери в Карпатах.)

3. Значення видання “Русалки Дністрової”. (Вихід альманаху “Русалка Дністровая” започаткував літературне й загальнокультурне відродження Західної України. “Русалка

Дністровая” підносила дух народу, зміцнювала віру, кликала до єднання українців.)

4. Перекладацька діяльність І. Вагилевича. (1836 р. 1. Вагилевич вперше переклав українською мовою “Слово о полку Ігоревім”.)

III. Діяльність “Руської трійці” в оцінці видатних людей. (Діяльність “Руської трійці”, на думку академіка О. Білецького, була першою спробою народу Західної України заявити про своє існування, про свою національну гідність. Із симпатією і теплом писав про цей гурток І. Франко, а Дмитро Павличко такими словами завершив розповідь про заслуги “Руської трійці”:

І випливає наша мова

Русалкою з глибин Дністра!)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5.00 out of 5)
Душу я у вишиванку вкладаю.
Ви зараз читаєте: Руська трійця та значення її діяльності для розвитку української літератури
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.