Семиденниця зі святим падре Піо_3

Духовним дітям св. Франциска,

Сівачам євангельського милосердя й любові

– Орденові Отців Капуцинів, присвячено.

ПІСЛЯ смерті падре Піо, його вшанування ще більше поширилось в світі, а особливо серед “Груп молитви”, які він створив ще за свого життя. А після його беатифікацїї, яка відбулася 2-го травня 1999 року, молитовна практика у “Групах молитви” набула форм різних набоженств, передбачених Церковним Правом і Традицією.

Ця маленька книжечка, що її пропонуємо Вам, шановні читачі, є ще однією “цеглинкою” у фундамент

духовної будівлі цього святого капуцина – його “Груп молитви”.

У “Семиденниці” або “Тижневій молитві зі св. падре Піо” пропонується робити розважання (медитацію) на кожний день про найважливіші аспекти християнського життя. В основу цих розважань покладемо фрагменти з писемної спадщини падре Піо, а також його відому молитву “О, мій Ісусе, Ти сказав…”, яку він щоденно мовив за тих людей, які просили його молитися за них.

Після кожного “Дня розважань” корисно відмовити “Єктенію до Серця Христового”, одну з чотирьох частин традиційної “Вервиці” або “Вервицю

до Пресвятої Трійці”. Молитви останньої вервиці, які мовлять на маленьких зернятках, називають “чернечими”, “стрілистими” або “окличними”. Такі або подібні молитви проказували ще стародавні монахи, коли їм потрібно було долати пішки великі відстані.

На кожний крок подорожуючого ченця припадало одно або два слова “окличної” молитви. Ці слова і кроки монахи синхронізували зі своїм диханням: так вони творили “молитву серця”, що постійно линула до Всевишнього. Наприклад, молитва “Господи Боже, у Трійці єдиний, поклоняюсь Тобі” є шеститактною, тобто на шість кроків.

А молитви “Серце^ристове, неосяжна Любове, проставлене будь сьогодні й завжди” і “Євхаристійний Ісусе, Джерело життєдайне, любов’ю всепрощення нас огорни” – восьмитактними.

Відомо, що падре Піо не лише мав здатність до біолокації (миттєво переміщатися духом у просторі й опинятися в потрібному йому місці), але і безпосередньо контактував із потойбічним світом, з Небесами. Отож, одного дня під час молитви йому явився засмучений Ісус, зодягнений у лахміття. Він – сказав падре Піо багатьох єпископів, священиків, монахів і монахинь, що були зайняті приватними. світськими справами. “Відступники!” – вигукнув Господь, вказуючи на них. І пояснив, що чимало осіб, які начебто присвятили Йому своє життя, насправді занедбують дані обітниці, неналежно вшановують Його у Пресвятій Євхаристії, а навіть і принижують це Таїнство.

Відтоді падре Піо ще гарячіше закликав співбратів-капуцинів та своїх духовних синів і дочок з “Груп молитви” ревно молитися й вшановувати нашого Господа у Пресвятій Євхаристії. В руці падре Піо завжди була вервиця, зернятка якої він перебирав годинами, вдень і вночі. Падре Піо постійно наголошував, що після Літургії, яку завжди ставив на перше місце, саме молитва на вервиці та інші форми набоженств до Господа, Богородиці, ангелів і святих, а також розважання про життя Ісуса Христа є ефективним засобом для духовної формації людини.

Після смерті падре Піо, в келії померлого знайшли приватну “програму” його щоденної молитви, написану ще у 1910 році, яку подаємо нижче.

ДУХОВНІ ВПРАВИ СВ. ПАДРЕ ПІО

(На кожний день)

– не менше, ніж чотири години робити розважання про життя нашого Господа, про Його Різдво, страждання й смерть;

– проказувати “Єктеніїо до Серця Христового”;

– проказувати щонайменше п’ять різних вервиць;

– проказувати такі “Дев’ятниці”: до Пресвятого Серця Ісусового, до Богородиці Помпейської, до св. Йосифа, до архангела Михаїла, до св. Франциска, до св. Антонія, до св. Рити, до св.

Терези від Дитятка Ісуса.

Окрім того, у період Великого посту падре Піо щоночі о четвертій годині прочитував “Хресну Дорогу”, а вже потім – о п’ятій ранку, йшов служити Святу Літургію.

Очевидно, що не кожна посвячена Богові особа зуміє навіть фізично повністю наслідувати молитовну програму падре Піо, а тим паче миряни. Проте, в міру своїх можливостей, бодай її частину може виконувати кожний практикуючий християнин. Святі угодники Божі наголошували, що: “Господь нагороджує не за перемогу, бо знає нашу духовну неміч, а за участь у боротьбі”.

ВЕРВИЦЯ ДО ПРЕСВЯТОЇ ТРІЙЦІ

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (3 р.)

На першому великому зернятку:

Вірую…

На трьох маленьких зернятках:

1. Слава Господу Отцю, що нас сотворив: нині, повсякчас і на віки вічні.

Господи Боже, у Трійці єдиний, слава Тобі.

2. Слава Господу Сину, що нас відкупив: нині, повсякчас і на віки вічні.

Господи Боже, у Трійці єдиний, слава Тобі.

3. Слава Господу Святому Духу, що нас просвітив та у вірі святій утвердив: нині, повсякчас і на віки вічні.

Господи Боже, у Трійці єдиний, слава Тобі.

На великих зернятках:

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу: нині, повсякчас і на віки вічні.

Отче наш…

Богородице Діво…

На маленьких зернятках

1: Господи Боже, у Трійці єдиний, поклоняюсь Тобі.

2: Серце Христове, неосяжна Любове, прославлене будь сьогодні й завжди.

3: Євхаристійний Ісусе, Джерело життєдайне, любов’ю всепрощення нас огорни.

4: Господи Боже, у Трійці єдиний, поклоняюсь Тобі.

5: Серце Христове, неосяжна Любове, прославлене будь сьогодні й завжди.

6: Євхаристійний Ісусе, Джерело життєдайне, любов’ю всепрощення нас огорни.

7: Господи Боже, у Трійці єдиний, поклоняюсь Тобі.

8: Серце Христове, неосяжна Любове, прославлене будь сьогодні й завжди.

9: Євхаристійний Ісусе, Джерело життєдайне, любов’ю всепрощення нас огорни.

10: Господи Боже, у Трійці єдиний, поклоняюсь Тобі.

Закінчення:

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу: нині, повсякчас і на віки вічні.

Отче наш…

Богородице Діво…

Молитва

Предобрий Ісусе! Просвіти нас світлом Твоєї Любові і знищ спонукання до зла в наших серцях. У боротьбі духовній приходь нам завжди на поміч та спрямовуй життєвий наш шлях до Твого Небесного Царства.

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (3 р.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Задивляюсь у твои зиници.
Ви зараз читаєте: Семиденниця зі святим падре Піо_3
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.