Славні таїнства

ПЕРШЕ СЛАВНЕ ТАЇНСТВО

ВОСКРЕСІННЯ ІСУСА ХРИСТА

За чесноту віри

А дня першого в тижні прийшли вони рано вранці до гробу, несучи наготовані пахощі,

Та й застали, що камінь від гробу відвалений був. А ввійшовши, вони не знайшли тіла Господа Ісуса.

І сталось, як безрадні були вони в цім, ось два мужі в одежах блискучих з’явились при них. А коли налякались вони й посхиляли обличчя додолу, ті сказали до них: “Чого ви шукаєте Живого між мертвими?” Нема Його тут, бо воскрес! Пригадайте собі, як Він вам

говорив, коли ще перебував в Галілеї.

Він казав: “Сину Людському треба бути виданому до рук грішних людей, і розп’ятому бути, і воскреснути третього дня”.

І згадали вони ті слова Його!

(Лука 24:1-8)

Тоді ангел заговорив до жінок, кажучи: “Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Нема його тут, бо він воскрес, як сказав був. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав.

Та біжіть притьмом, скажіть Його учням, що Він воскрес із мертвих”.

(Матей 28:5-7)

Дякуємо Ісусові за його любов, якою Він відкупив нас з вічного прокляття і відкрив нам доступ до вічного щастя.

Гаряче просім

воскреслого Ісуса, щоб скріпив нашу віру. Разом з тим розбудім віру в наша власне воскресіння в Христі Ісусі.

ДРУГЕ СЛАВНЕ ТАЇНСТВО

ВОЗНЕСІННЯ ІСУСА ХРИСТА

За чесноту надії

А як Ісус благословив їх, віддалився від них і став возноситися на небо. Вони ж, поклонившись йому, вернулися з великою радістю в Єрусалим і перебували весь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога.

(Лука 24:51-53)

Каже Апостол Павло: “До неба веде один шлях, який називається – любов Бога понад усе”.

Тож стараймося здобувати щораз, то більшу любов до Бога. За цю любов і вірність Бог нам дасть осягнути небо. Думка про небо нехай буде нам заохоченням під час нашої земної мандрівки.

ТРЕТЄ СЛАВНЕ ТАЇНСТВО

ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА

За чесноту любові

Аж ось залунав зненацька із неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені, мов вогонь, язики, і сіли на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм говорити.

(Діяння 2:2-4)

У вигляді вогненних язиків Дух Святий зійшов на учнів та на Марію. Апостоли говорили на різних мовах, щоб таким чином проповідувати всім народам, що Ісус Христос є Спасителем світу. Господи, хай Дух Святий буде завжди з нами, щоб ми, як твої учні, не боялися розповідати усім про твою любов та визнавати тебе нашим Богом.

Стараймося і ми ревно почитати Святого Духа, якого ми отримали в святій Тайні Миропомазання. З цього часу наша душа також є храмом Святого Духа. Користаймося з Його дарів і Його ласк.

Не засмучуймо Святого Духа своїм грішним життям. Про допомогу та заступництво Святого Духа просім Марію, повну ласки, повноту святого Духа.

ЧЕТВЕРТЕ СЛАВНЕ ТАЇНСТВО

УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

За щасливу смерть

На безсмертне твоє Успіня, Богородице, Мати Життя, апостоли розсіяні по всьому світу, з’явилися разом і стали коло Пресвятого Твого тіла, і, почесно поховавши його, голосом Гавриїла співаючи, виголошували: “Радуйся, благодатна, Діво, Мати Пречиста, Господь з тобою…”

(Мінея)

Величаймо святий перехід Божої Матері із землі до неба, вимолюючи ласки доброї смерті в Марії.

Нас також чекає хвилина смерті, коли вона прийде, де вона нас зустріне ми не знаємо. Якою вона для нас буде залежить від нас самих, бо яке життя, така і смерть.

Життя згідно із Законом і Волею Божою приготує нам щасливий перехід від смерті до правдивого вічного життя у Бозі.

Будь з нами, Пресвята Богородице, в останній хвилині нашого життя і заведи нас до Господа.

(Догма про Успіння)

“Пренепорочна Діва, збереженна від первородного гріха, після закінчення її життєвого шляху, була взята до небесної слави з душою та тілом, і Господом Богом вінчанна на Царицю всесвіту, щоб найбільш можливо уподібнити Її до свого Сина – Ісуса, переможця гріха і смерті.”

Величаймо святий перехід Божої Матері із землі до неба, вимолюючи ласки доброї смерті в Марії.

Нас також чекає хвилина смерті, коли вона прийде, де вона нас зустріне ми не знаємо. Якою вона для нас буде залежить від нас самих, бо яке життя, така і смерть.

Життя згідно із Законом і Волею Божою приготує нам щасливий перехід від смерті до правдивого вічного життя у Бозі.

Будь з нами, Пресвята Богородице, в останній хвилині нашого життя і заведи нас до Господа.

П’ЯТЕ СЛАВНЕ ТАЇНСТВО

УВІНЧАННЯ В НЕБІ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ

За вічне спасіння

“І знамення велике видно було на небі – жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок…

…Почувся від престола голос великий, що говорив: “От, житло Бога з людьми, і він житиме з ними, вони ж народом його будуть, і сам Бог буде з ними, і витре кожну сльозу з очей їхніх; і смерти не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше, бо все попередне минуло”.

(Одкровеніє Йоана)

Мати Божа є посередницею і мостом в отримання Божої ласки, який єднає наше земне життя з життям небесним, якого бажаємо досягнути після смерті. Марія помічниця християн, якір, за якого тримаємося у важкі хвилини. В небі коронована зірками, чекає нас і кличе до себе.

Тож стараймося більше цінити Божу ласку, ревніше молитись про неї та берегти її.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір моя вулиця.
Ви зараз читаєте: Славні таїнства
Copyright © Українська література 2021. All Rights Reserved.