Тарас Бульба – народний герой (за однойменною повістю М. Гоголя)

Тарас Бульба – головний герой однойменної повісті М. Гоголя. Це запорізький полковник, що втілив у собі кращі риси українського козацтва. Відомий російський критик писав: “Що таке Тарас Бульба? Герой, представник життя цілого народу, цілого політичного суспільства у відому епоху життя”.
Тарас Бульба – мужній та відважний воїн, який уславив себе у багатьох боях. “Немає у нас нікого, що рівний йому в доблесті”. Найсвятіша для нього справа – оборона віри та вітчизни. Цьому він присвятив усе життя, в такому ж дусі виховував і

синів. Часто він був до них надто суворий, не показував глибоко прихованої батьківської любові. Але потайки милувався Остапом (“О! та це буде з часом добрий полковник!”). І про Андрія думав: “І це добрий – враг би не взяв його! – вояка! Не Остап, але добрий, добрий також вояка!” Коли ж Андрій зрадив козаків заради прекрасної полячки, батько власноручно його вбив. Неймовірними зусиллями Тарас Бульба пробирається до Варшави і підтримує Остапа в його останню найтяжчу хвилину.
Відважним, досвідченим командиром виявляє себе Тарас, коли його обрали наказним отаманом. Найперше для нього – вірність
вірі, вітчизні і громаді. Це видно не тільки з його знаменитої промови про товариство і бойове братство, а і вчинків. І в останню свою хвилину він намагається допомогти товаришам.
Тарас Бульба – безкомпромісний, нещадний до ворогів, бо глибоко прийняв до серця кривди народні (ксьондзи у свої таратайки “… запрягають уже не коней, а просто православних християн”, а “гетьман, засмажений у мідному бику, лежить у Варшаві”).
Отже, Тарас Бульба – народний герой, що втілив у собі кращі риси запорізького козацтва, силу і волелюбність українського народу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Мої роздуми над повістю шинель.
Ви зараз читаєте: Тарас Бульба – народний герой (за однойменною повістю М. Гоголя)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.