Твір на тему: Чемпіонат перетворив місто (роздуми про чемпіонат у публіцистичному стилі)Улюблене місце відпочинку в Харкові нашої родини – затишний сквер поряд із Пролетарським майданом. Поруч тече річка Лопань. Для жителів сухопутного міста ця річка особливо приваблива. Нам дуже подобався підвісний місток, який починався біля виходу зі скверу і єднав центр Харкова зі старовинними кварталами ще дореволюційної забудови. Ми полюбляли стояти в центрі цього містка, і коли повз нас проходили люди, місток розгойдувався і підкидував нас, і створювалося враження, ніби ми на теплоході: знизу вода, а в ній – темні силуети плотвичок,

окуньків. Але деякий час ми не приходили сюди – всією родиною відпочивали на морі. А коли наприкінці серпня повернулися до Харкова, то не впізнали ані улюбленого скверу, ані заповідного містка. Міська влада реконструювала сквер, і він почав нагадувати куточок Санкт-Петербурга або якогось європейського міста – все гарно: чудові лавочки, світильники. А на зміну підвісному прийшов сучасний ажурний міст. Як ми дізналися від людей, що, як і ми, прогулювалися тут і захоплювалися побаченим, такі дива відбулися завдяки підготовці Харкова до футбольного чемпіонату Євро-2012. До того ж змінилася й сама набережна уздовж річки Лопань. На багато кілометрів протягся розкішний парапет з металу художнього кування і граніту, поруч – добротно асфальтовані пішохідні доріжки, і всюди вздовж річки лавочки. Стомишся – присядеш відпочити і почнеш милуватися чарівною природою і творінням рук людських.
Як стало відомо з газет, під час підготовки до чемпіонату з’явилися сотні робочих місць, ростуть нові споруди. Ось, наприклад, нещодавно стали до ладу нове приміщення аеропорту і термінал. Тепер Харків має змогу приймати літаки з будь-якої країни світу. Адже до нас приїдуть уболівальники з усіх континентів. А як обійтись без доріг світового класу? Вони вже будуються, а це також нові робочі місця. Споруджуються готелі, реконструюються лікувальні заклади, підприємства торгівлі. Вже цього року до Харкова прийдуть нові тролейбуси. Вони також перевозитимуть гостей європейського турніру. А ще від європейського чемпіонату виграє молодь. Харкову потрібні волонтери, які допомагатимуть іноземним гостям міста почуватися на Слобожанщині як вдома. Але для цього потрібно добре володіти іноземними мовами.
Мені здається, що Євро-2012 мені і моїм одноліткам допоможе зрозуміти, чому присвятити своє подальше життя. Мене захоплюють будівники, які буквально роблять місто казковим. Хіба не казка наш новий (старий) диво-стадіон “Металіст”! До речі, із завершенням його реконструкції створено десятки додаткових робочих місць. Обслуговуючий персонал потрібен і в нові готелі, і на транспорті, на інших підприємствах, які створюються під час підготовки до чемпіонату.
Якщо підбити підсумок, я можу сказати, що чекаю від майбутнього чемпіонату не тільки перетворень в самому місті. Має стати красивою сама людина: коли її оточує краса, вона не може бути черства душею. Щоб відповідати новому місту, треба підвищити свій культурний та духовний рівень, щоб гості Харкова сказали: “Так, тут живуть справжні європейці”.
Я впевнена, що підготовка до Євро-2012 суттєво наблизить Україну до вступу в Європейський Союз. Про нас краще дізнаються за кордоном, а це означає, що у місто надходитимуть більше інвестицій, стане затребуваною в Європі продукція харківських підприємств. І головне – Євро-2012 дасть поштовх до розвитку не тільки футболу в Україні, але й інших видів спорту. Адже кому не хочеться провести у Харкові європейський легкоатлетичний чемпіонат або змагання з водних видів спорту? А в плаванні нам є чим пишатися. Достатньо згадати ім’я Яни Клочкової.
До речі, офіційно відомо, що за кілька років після Євро-2012 Харків прийматиме чемпіонат з баскетболу.
Чого ще чекаю я від Євро-2012? Чекаю видовищного красивого футболу. Хочеться, щоб українська збірна перемогла. А ми, футбольні уболівальники, зробимо все, щоб гідно підтримати наших гравців.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5.00 out of 5)
В симоненко задивляюсь у твої зіниці.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Чемпіонат перетворив місто (роздуми про чемпіонат у публіцистичному стилі)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.