Твір на тему: Георгіївська церкваКожного, хто потрапляє на подвір’я музею-заповідника “Козацькі могили”, вражає і зачаровує споруда Георгіївської церкви. Ця церква була побудована в стилі українського бароко, поширеному на Україні в XVII-XVIII ст. Фасад у вигляді великої, заповненої іконостасом арки, звужується двома хвилястими ступінцями вверх, оздоблений бароковими волютами і завершений невеликою банею та хрестом. Вузькі, видовжені вікна і двері двох малих балконів по боках арки додають більшої стрункості цій 28-метровій споруді. Зверху будівлю логічно завершує хрест,

встановлений над центральною банею.
Дві складові частини церкви – власне церква та бабинець – знаходяться під відкритим небом.
Усередині арки – одноярусний іконостас з царськими вратами та бічними дверима. Зверху в арці знаходиться намальована І. Їжакевичем картина “Голгофа”.
Іконостас виконаний у червоних та чорних кольорах, що символізують кров і траур. Під іконами – зображення георгіївських хрестів – символів військової доблесті.
Церква завершується п’ятьма куполами з овальними, видовженими банями.
Оригінальність споруди полягає ще й в тому, що вона триярусна: церква Параскеви,
церква св. Георгія та церква Бориса і Гліба.
Будівля має чудову акустику. Цьому сприяють вмуровані у стіни та стелю жерлами назовні гільзи артилерійських снарядів, які виконують ту ж роль, що й глиняні голосники у давньоруських храмах.
У січні 1990 року в Георгіївській церкві на прохання віруючих поновлено богослужіння.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір роздум над повістю шинель.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Георгіївська церква