Твір на тему: Іншомовні словом (твір на лінгвістичну тему)Ми живемо в світі, який сформувався за багатовікову історію розвитку народів різних країн, культур, мов. Ми не можемо жити, не спілкуючись з іншими людьми. Кожний народ використовує те, що придумали інші.
Якщо уважніше придивитись до слів, які ми вживаємо кожного дня, то виявиться, що багато з них прийшли до нас з інших мов, тобто мають іншомовне походження. Я спеціально знайшов “Словник іншомовних слів” і перегорнув його. І що ви гадаєте? Просто у власній квартирі я знайшов безліч предметів, до яких ми звикли і навіть назви яких здаються

нам рідними. Але ж слова “телевізор” і “телефон” мають грецьке і латинське походження: tele (з грецької) означає “далеко”, “далекий”, video (з латинської) – “здатність бачити”, phone (з грецької) – звук. Магнітофон – від грецького magnetis – магніт і phone. У кожній квартирі є диван, а слово це персидського походження. У мене, наприклад, є акваріум, це слово прийшло з латинської мови і означає “водоймище”. А ще помідор, каструля, термос, папір.
Якщо звернути увагу на слова, якими ми користуємось в школі, то побачимо, шо тут теж іншомовні слова відіграють головну роль. Більшість назв
предметів (біологія, зоологія, ботаніка, географія, геометрія, література) мають іншомовне походження. Наприклад, bio – (з грецької) – життя, logos – поняття, вчення, geo – земля, grapho – пишу, геометрія – землеміряння, ботаніка (від botane – трава, рослина) – наука про рослини, зоологія (від toon – тварина) – наука про тварин. Слово “література” прийшло з латинської мови (від litem – буква).
Завдяки телебаченню, радіо, а зараз ще й Інтернету (слово англійського походження) зв’язки між людьми і мовами поширюються, до нас приходять дедалі нові слова, що відображають факти сучасного життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Картина козак мамай опис.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Іншомовні словом (твір на лінгвістичну тему)