Твір на тему: Конституція в моєму житті (1 варіант)

Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила!-
А сила знову розцвіла.
Павло Тичина
Конституція – це основний закон держави. Це офіційно. Але що таке Конституція для кожного з нас? Це – шлях у цивілізований світ. Конституція формує рівень індивідуальної свідомості за принципами: “Від того, що і як я роблю, як поводжу себе і за що голосую, залежить доля мого народу, моєї Батьківщини, моя власна, моїх нащадків; за все я відповідаю, все я повинен робити згідно із законом та совістю”.

/> Усі мої сили, наснагу високу,
Й життя я віддам до останнього кроку,
Аби ти щаслива була, Україно,
Судьба моя дивна!
Єдина!
П. Воронько
В основі Конституції – національна свідомість. Це не просто слова, не втілення умовностей. Вона вся з гомону полів, лісів і річок отчої землі, з сяйва місяця і зірок, кожне її слово скупано, мов у купелі, у криницях і струмках людської звитяги. Вона з блиску козацької шаблі та весла невольницького човна, що пливе з бурхливих хвиль на тихі найстрашніші муки і тортури. Вона – як напнуті паруси волі, зіткані з останнього поклику воїнів і битв за волю, честь
і незалежність – вся змочена сльозами скривджених. Вона із земних глибин і небесних висот – уся з могуті інтелекту і криці моралі.
Буду дихати, падать, рости й воювать до загину,
Бо великий наш гнів, бо дорога рівниною є.
Я візьму твого смутку і горя важку половину
У розтерзане, горде, нескорене серце моє!
Андрій Малишко
Конституції посідають особливе місце у світовій цивілізації, відіграючи основну роль у політичній історії кожної країни. Не є винятком і Конституція молодої незалежної держави України, яка була прийнята 28 червня 19% року.
Українському народові завжди був притаманний демократичний республіканський устрій. Його успадкували від народної ментальності державні структури Війська Запорозького та Гетьманщини. Такий устрій таїв у собі колосальні потенційні можливості для саморозвитку нації. Демократія була основним принципом Конституції, розробленої за гетьмана Пилипа Орлика. До того ж вона забезпечувала турботу про бідних, вдів та сиріт. Таких положень не мала жодна Конституція у феодальному суспільстві. І хоча Конституція Пилипа Орлика не була втілена в життя, не набула сили закону, вона є унікальним історичним документом, цінною пам’яткою правової культури України.
Природний розвиток цивілізації й культури – боротьба за права народу, за права нації. Самосвідомість і певність такої боротьби були штучно припинені жорстким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної державності, Україна не мала й Конституції. Вона з’явилася тільки 1918 року, за часів У HP. Після відновлення державної незалежності України день прийняття Конституції став всенародним святом. Український народ не просто заявив про своє воскресіння – він довів на повен голос, що не підвладний ні колонізації, ні русифікації, ні багаторічному пригнобленню.
З рясного рогу я вам сиплю перли,
Мов буйні ягоди із повних грон,
Пождіть, ще з’являться корони, берла…
Юрій Клен
Молода наша держава дбає про “всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”, – зазначено в 10 статті Конституції. Адже мова – основа духовного життя народу. Наше Слово пройшло терновим шляхом лихоліть і пригноблень. Гнане, принижене і занепащене, воно нарешті підвелося з багнюки, де стояло на колінах, підвелося, щоб сказати: “Народ матиме власне слово!” Не тоне воно у воді і не горить у вогні. Горіли літописи, храми і святі книги, а Слово вийшло з вогню як заповіт.
Як гул століть, як шум віків,
Як бурі подих – рідна мова,
Вишневих ніжність пелюстків,
Сурма походу світанкова,
Неволі стогін, волі спів,
Життя духовного основа.
Максим Рильський
Нелегкий шлях України до правової демократичної держави, в якій ми прагнемо жити, починається сьогодні. 1 від нас залежить, як ми його пройдемо. Духовний провідник українців XX століття Ліна Костенко звертається до кожного співвітчизника:
Хай буде все небачене побачено.
Хай буде все пробачене пробачено.
Єдине, що від нас іще залежить, –
Принаймні вік прожити як належить.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Аналіз остапа вишні сон.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Конституція в моєму житті (1 варіант)
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.