Твір на тему: Квітка-окраса і квітка-цілителька

Понад усе моя бабуся любить квіти, а їх у неї пребагато. Чого там тільки немає! Айстри рожеві, сині, наче морс, волошки, фіалки і навіть червоні маки – увесь цей різнобарвний килим виграє й міниться на сонці.
Пам’ятаю минулого року бабуся розповідала мені про одну дуже цікаву рослину. На перший погляд, це звичайнісінька собі квітка. Росте вона майже на кожному городі чи клумбі, можна зустріти її і на полі. Одним словом, невибаглива рослина. А зветься вона нагідкою.
Мені чомусь завжди здавалось, що це наша квітка, яка споконвіку росла на

безкраїх українських просторах. А насправді все було не так. От що я дізналася від бабусі. Виявляється, що колись давно, ще в часи середньовіччя, з півдня Європи до України випадково було завезено напрочуд дивну рослину. Квіти її мали яскраво-жовте забарвлення і надзвичайно приємний запах. Листя ж було світло-зеленим. Поступово люди звикли до нагідки, полюбили цю незвичайну гостю.
Я запитую у бабусі про те, звідки ж взялася така назва. Вона каже, що російською мовою, приміром, їх прозвані “ноготками”. “Це, мабуть, тому, що насіння цієї рослини дуже нагадує кігтики у кішки, воно такс ж загнуте й загострене
з одного кінця”, – здогадуюсь я. Проте в Україні “ноготки” згодом стали “нагідками”. Таким чином, назва квітки втратила зв’язок з “кігтиками”.
“Це сьогодні нагідка – майже бур’ян, а був час. коли ця рослина вважалася рідкісною, навіть “королівською квіткою”, – продовжує свою розповідь моя бабуся. І справді, у п’ятнадцятому столітті нагідки увійшли в молу у Європі. Наприклад, їх розводили у Франції. Французька королева Маргарита Валуа дуже полюбляла ці квіти.
А про цілющі властивості нагідки люди дізналися зовсім недавно. До дев’ятнадцятого століття її впрошували лише заради красивих квітів. Потім до неї придивилися пильніше, і виявилося, що вона не тільки красива, а ще й лікувальна. Ось так квітка-окраса стала квіткою-цілителькою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
У чому полягає сімейне щастя ляльковий дім.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Квітка-окраса і квітка-цілителька
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.