Твір на тему: Молодий український селянин (твір-опис за картиною)Картина “Молодий український селянин Кармалюк” виконана художником В. А. Тропініним в жанрі портрета.
Світло падає на обличчя і одяг селянина. Ми бачимо молодого чоловіка, не козака, а саме селянина, бо він з традиційною українською селянською зачіскою, традиційними вусами. Очі селянина карі, волосся русяве – все звичайне, типове.
Одягнений він у вишивану сорочку і свитку з простої, мабуть, домотканої матерії. Одяг традиційний, але дуже простий. Людина ця, здається, небагата.
Але головним у цьому портреті є, на мій погляд, не національний

одяг і не традиційна зачіска. Ця людина, звичайна, як підкреслює художник, вирішує якусь складну життєву проблему. У виразі обличчя – нерішучість, замисленість, погляд спрямований усередину себе. Очі дивляться уважно, а, здається, не бачать нічого перед собою. Навіть рука піднята так, ніби він, розмовляє. Але губи стиснуті, тобто розмовляє він сам з собою. Брови зведені якось страждальницьки. Нелегку проблему вирішує цей чоловік.
Думаю, надавши такий вираз обличчю цього типового молодого селянина, художник, який сам у молодості був кріпаком, хотів нам розповісти про нелегке життя простих людей, про те, що під простою свиткою б’ється серце, яке може любити і страждати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Осип маковей хрест у горах.
Ви зараз читаєте: Твір на тему: Молодий український селянин (твір-опис за картиною)
Copyright © Українська література 2019. All Rights Reserved.