Василь Симоненко – Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))Василь Симоненко

Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))

У країні Сльозолий правив цар Плаксій. У нього було три дочки – Нудота, Вай-Вай та Плакота і три сини Плаксуни. Цілими днями вони плакали. Цар звелів, щоб плакали і всі діти в країні, бо він любив їхні сльози пити.
Незважаючи на заборону сміятися, до дітей приходив добрий дядько Лоскотон і веселив їх. За Лоскотоном ганялися цареві охоронці, але ніяк не могли спіймати. Тоді цар Плаксій пообіцяв тому, хто спіймає Лоскотона, віддати свою дочку за дружину.

Був у царя капітан Макака, який дуже хотів стати царським зятем. Він підстеріг Лоскотона і спіймав його.
У палаці зібралися грати весілля. Але тут до в’язниці, де сидів Лоскотон, прийшли батраки й робітники і звільнили доброго веселого чоловіка. У царя в цей час був бенкет: усі скакали й од щастя гірко плакали, бо то радість у них така. Аж раптом – Лоскотон! Стрибнув до царя на трон, почав його лоскотати, і Плаксій так розреготався, що аж лопнув од сміху. Цареві діти втекли до чужих країв, а країна та живе весело й донині.
Критика, коментарі до твору, пояснення (стисло)
Казка В. Симоненка у віршованій гумористичній формі утверджує оптимістичний, життєрадісний світогляд, силу дружби та взаємодопомоги. “Плачем горю не поможеш”, – говорить народна мудрість, тому треба навчитися керувати своїми емоціями, завжди сподіватися на краще.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Основний конфлікт портрет доріана грея.
Ви зараз читаєте: Василь Симоненко – Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))
Copyright © Українська література 2019. All Rights Reserved.