Важливість участі кожної людини в боротьбі за незалежність (за твором “Вільгельм Телль”)І один у полі воїн.
Юрій Дольд-Михайлик
Творчість Ф. Шіллера належить до літератури видатних німецьких гуманістів XIX століття. Його творчі пошуки виливалися в не – перевершені за своєю драматичністю твори, бо письменник намагався осягнути не тільки хід історії, але й участь конкретної людини в подіях, що відбувалися. Тож цілком природно, що Шіллер звернувся до теми, яка була важливою для усвідомлення ролі особистості в історії та виявлення прагнень народу в певний момент історичних подій. Так з’явився на світ “Вільгельм Телль”.

/> Тема п’єси запозичена із народних фольклорних переказів про вправного стрільця Вільгельма Телля, із яким швейцарський народ пов’язував своє звільнення від австрійського гніту та об’єднання на своїй рідній землі у швейцарські кантони. Оскільки сам Шіллер був прихильником об’єднання, щоправда, не “згори”, як цього хотіли можновладці, а більш демократичним шляхом – “знизу”, то, вочевидь, ця тема його захопила і стала основною для створення драми. Критики пишуть, що цей драматичний твір – передсмертне політичне “кредо” письменника, водночас і його політичний заповіт.
Драма “Вільгельм Телль” стала національним надбанням швейцарців – так високо вони оцінили майстерність драматурга.
Отже, тема твору – це визвольна боротьба за національну незалежність швейцарського народу. Спонукала до цього ще й Французька революція, яка відкрила очі митцеві на багато речей у суспільстві, зокрема на те, що сильні особистості лише за підтримки народу здатні стати історичними діячами. Отже, в п’єсі справжній
Герой – це народ, бо звичайні прості люди піднялися на боротьбу із австрійськими завойовниками.
Головний герой твору – Вільгельм Телль – постає перед нами пересічною людиною, спокійною, стриманою. Він уникає будь-яких гострих моментів чи суперечок. Проте це не просто собі чоловік, – він батько й трудівник, має почуття власної гідності, яке він ніде не декларує, не виявляє до того моменту, поки не вступає в конфлікт з австрійським намісником Гесслером. Як покарання за непокору Гесслер примушує Телля стріляти з лука в яблуко, яке поклали на голову синові стрільця. Телль не промахнувся, але в разі невдачі готовий був вбити намісника другою стрілою, що він і зробив через деякий час, коли вимушений був покинути своє мирне життя. Зіткнення з несправедливістю і нахабством загарбників приводить Вільгельма Телля в ряди повстанців.
У боротьбі за національну незалежність стали поряд люди з різних верств суспільства: багаті й бідні відстоювали свої права разом. Загроза знищення об’єднала людей. Думаю, саме тому вони й перемогли, а Швейцарія зараз одна з найбільш процвітаючих країн світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Легенда про заснування києва скорочено.
Ви зараз читаєте: Важливість участі кожної людини в боротьбі за незалежність (за твором “Вільгельм Телль”)
Copyright © Українська література 2019. All Rights Reserved.