Вервиці відпустові

Вервиця святої Бригіди На честь 63 років земного життя Матері Божої На великих зернятках: Отче наш… На малих зернятках: Богородице Діво…

Відмовляємо 6 десяток, а в кінці, щоб отримати число 63 (на честь 63 літ земного життя Пречистої Діви Марії) додаємо ще 1 раз “Отче наш…” і 3 рази “Богородице Діво…” Або, як затвердилп Конгрегація відпустів 20.05.1886р., можна відмовляти 5 десяток і по тих п’ятьох десятках не додається а ні “Отче наш…” , а ніі 3 рази “Богородице Діво…” Щоб отримати відпусти

з вервички святої Бригіди, треба, щоб уповноважений священик надав відпуст святої Бригіди на вервичку.

Вервиця з папськими відпустами Треба хоч би раз на тиждень відмовити будь-яку молитву на вервичці – тоді можна доступити повного відпусту у великі свята або раз на місяць у довільно вибраний день під звичайними умовами: Сповідь, Св. Причастя, молитви в наміренні Святійшого Отця: Отче наш…,Богородице Діво.., Вірую.., Слава Отцю… Щоб осягнути папські відпусти, вимагається:

Щоб вервичку носити при собі. Якщо не виходить людина з дому, то вервичка має зберігатися

на видному місці в кімнаті (на столику, і т. п.). Нікому не давати молитися на своїй вервиці, інакше відпуст пропадає.

Треба, щоб єпископ або уповноважений священик надав папський відпуст на вервицю.

Вервиця з хрестоносними відпустами За кожну молитву “Отче наш…” або “Богородице Діво..” осягається відпуст 500 днів. Вимагається побожне відмовляння цих молитов, перебираючи зернятка вервиці пальцями. Розважання Таїнств під час відмовляння Розарію до узисканйя цього відпусту не вимагається. Відпусти можна жертвувати за померлих. ‘/

Отже, відмовляємо на великих зернятках “Отче наш…”, на малих – “Богородице Діво…” Вервиця з домініканськими відпустами (Відпуст осягаємо тільки при відмовлянні Розарію) Якшо вервичка просто посвячена без домініканського відпусту, то, відмовивши третю частину Розарію(5 десяток),отримуємо 5 літ і 5 чотиридесятниць (5×40 днів) відпусту. Якшо вервичка має домініканські відпусти. то за кожну молитву “Отче наш…” і “Богородице Діво..” – 100 днів відпусту при умові відмовлення цілого Розарію або його третьої частини (5 десяток). За спільне відмовлення Розарію (не менше 2-3 людей) в церкві, каплиці чи в приватному домі – 10 літ і 10 чотиридесятниць відпусту раз на день і повний відпуст в останню неділю місяця, якщо спільно відмовляють бодай три рази на тиждень третю частину Розарію і витримані умови: сповідь, св. Причастя, молитви в наміренню Святійшого Отця -“Отче наш…”, “Богородице Діво…”, Вірую… “Слава Отцю…”.

Відпусти, які можемо осягнути за відмовлення щоденної Вервиці. За мовлення вервиці можна осягнути такі відпусти: 5 років відпусту за кожне промовляння 5 десяток; 10 років відпусту можна отримати, коли мовимо 5 десяток на вервиці спільно з іншими людьми, приватно чи прилюдно, наприклад, у церкві; Повний відпуст осягаємо кожної останньої неділі в місяці, якщо мовимо вервицю спільно принаймні 3 рази в тижні протягом цілого місяця. Крім того, однак, треба ще Святої Сповіді і Св. Причастя та відвідини церкви.

Повний відпуст осягаємо також тоді, коли відмовимо вервицю перед Найсвятішими Тайнами в церкві чи каплиці. Але і в цьому випадку необхідні Св. Сповідь, Св. Причастя та відвідини церкви; У жовтні (місяць вервиці) вірні, які відмовлять бодай 5 десяток приватно чи прилюдно, можуть осягнути: А) щодня відпуст 7 років:

6) повний відпуст, якщо мовили вервицю бодай 10 днів та, крім того, ще необхідна Св. Сповідь та Св. Причастя.

Такі відпусти осягаємо, коли молимося на звичайно посвяченій вервиці. Якщо маємо вервицю, посвячену священиком, що має особливі повноваження і привілеї (наприклад, отцями місіонерами під час місій і реколекцій),тоді, крім вище наведених відпустів, можемо осягнути ше й наступні: 1) Відпуст Хрестоносців: 500 днів за кожне “Богородице Діво…”, хоч би і не проказали цілої вервиці.

2) Апостольський відпуст: 3роки замовлення 5 десяток. 3) Відпуст св Домініка : 5500 днів за кожних 5 десяток. 4) Відпуст св Бригітти : 5500 днів за кожних 5 десяток. Всі ці 4 останні відпусти можна осягнути відразу, проказуючи одну вервицю.

Відпусти вервиці втрачаємо, коли продаємо вервицю або коли більша частина зерен вервиці стратиться.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Йдуть зимові дні за днями твір.
Ви зараз читаєте: Вервиці відпустові
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.