Відповідь на контрольне питання До теми “Лірика М. Лермонтова”

Чи зумів Лермонтов сказати своє слово в поезії?
Безумовно. Він як ніхто відбив свій час, епоху 30-х років, похмурий після-декабристський період, коли трощилися ілюзії, не виправдувалися надії, і туга, зневіра, безвір’я опанували умами та серцями навіть кращих, передових людей.
Поет показав, що його покоління не відає “ні любові, ні дружби славної”, не може знайти застосування своїм силам, знанням. Після світлого пушкінського сприйняття життя, гімну відданій дружбі, проспіваного геніальним поетом, лірика Лермонтова сприймається

як вираження трагічної долі його покоління.
І як художник Лермонтов неповторний, завжди впізнаваний. Жага активної дії, глибокі роздуми поета над сенсом життя знаходять неповторне, абсолютне втілення в його ліриці. У дивних алегоричних образах, картинах природи, створених ним, виявився талант художника. У поета свій світ, своє бачення життя, своя лексика, свій “живопис словом”. Немає з чим порівняти такі його шедеври, як “Парус”, “Тучи”, “Выхожу один я на дорогу”, “Валерик”. А “Смерть поэта” назавжди залишиться величним пам’ятником генію і вироком його катам.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)



Хто у кого вкрав щастя твир.
Ви зараз читаєте: Відповідь на контрольне питання До теми “Лірика М. Лермонтова”
Copyright © Українська література 2023. All Rights Reserved.