Викриття і заперечення прислужництва та зазнайства в байці “Цуцик” (1 варіант)


Л. Глібов все життя глибоко симпатизував пригнобленим. У своїх байках багато уваги він приділяє викриттю соціальної несправедливості тогочасного суспільства.

Панських прислужників Л. Глібов висміяв у байці “Цуцик”. Ця байка написана у формі діалогу між ледачим Цуциком і трудівником Бровком. Пес Бровко стереже двір “і день, і ніч”, але життя його не солодке:

Всього доводиться терпіти…

Та ще й до того і їжа препогана,

Хлиснеш помий, коли дадуть,

А як не в лад загавкаєш на пана,

То ще й під боки натовчуть.

Патлатий Цуцик м’яко спить і ласо їсть. Він давно забув своє дитинство у пекарні, коли “замурзаний під лавою тинявся”, і дивиться на Бровка з презирством через те, що в того хвіст у реп’яхах. Чим же заслужив Цуцик таку любов панів і безтурботне життя? Тим, що лащиться до панночок і грається з ними, а також служить по-вченому на задніх лапках. Завдяки улесливості та лакейському прислужництву, Цуцик завжди поруч з панами, має “сухенькі лапки, хвостик чистий”. Бровка обурює така несправедливість, але висловити свої думки він не може, бо запанілий Цуцик “скубне й Бровка, коли захоче”.

Леонід Глібов у своїй байці змальовує безправне і принизливе становище трудящої людини в тогочасному суспільстві. Автор обурюється тим, що чесна праця коштує набагато менше, ніж підлабузництво та лакейське прислужництво.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Нарис про лесю українку.
Ви зараз читаєте: Викриття і заперечення прислужництва та зазнайства в байці “Цуцик” (1 варіант)