Вірші до св. Миколая

З нетерпінням я чекаю – Нині свято Миколая. Як надворі стане темно, Він приходить потаємно. Ще ніхто його не бачив, Та у ліжечка дитячі Він кладе під подушки Подарунки і книжки. Хочу я побачить чудо І сьогодні спать не буду.

Довго-довго я не спав: Все чекав, чекав, чекав…Починаю вже дрімати… Миколай зайшов в кімнату, Він схилився наді мною І лоскоче бородою. Щось тихесенько шепоче. Хочу я відкрити очі, Та не можу, мабуть, сплю.

Миколая я люблю! В. Паронова

Йде до діток Миколай Через поле, через гай Йде до діток Миколай. У білесенькій

торбинці Він усім несе гостинці. То ж бринить від щастя край – Тут ступає Миколай. Хоч надворі і пороша, Сніться діткам, сни хороші.

Бо з дарунками в торбинці, Є чудові сни-гостинці. М. Пономаренко

Добрий Святий Миколай Прийшла в гості нічка-чарунка І сон сколихала над вушком. Святий Миколай подарунки Тихенько поклав під подушку. Знаю тебе, добре знаю, Щедрий Святий Микалаю.

Чекає тебе зимова пора, Жде з нетерпінням уся дітвора. Приніс ти цукерки в торбинці Та іграшки дуже гарненькі. Я вдячний тобі за гостинці.

Для мене ти, ніби рідненький. В. Кленц

Зимова колисанка

Відшуміли весни, Віддзвеніло літо, Попрощалась з нами Осінь сумовито… Вже зима холодна Проситься до ганку І співає стиха Свою колисанку:Спи, свята землице, Із озиминою, Вас тепленько вкрию Диво-пеленою. Сніговим кожухом Вкрию стан чарівний, На той рік щоб мали Урожай добірний.

Зимонько чудова, Зимонько завзята, Ти щораз приносишНам великі свята: На Андрія – жарти, Миколай – гостинці… Ще й Різдво Христове – Вогні на ялинці. М. Баліцка

Ішов Миколай лужком, бережком Ішов Миколай лужком, бережком, Святий Миколай лужком, бережком, Від хати до хати із своїм мішком, Ішов Миколай з червоним мішком. Відчиняйте двері – йде Миколай, Він благословить весь рідний наш край. Пропаде руїна, а ненька – УкраїнаБуде процвітати із краю в край.

Вже у вашій хаті святий Миколай, Поклоном, господар, його зустрічай. В біді він розрадить і кожному порадить, До смаку дарунки собі вибирай. Слова народні

Миколай Ти сьогодні швидше спать лягай, Бо приїде в гості Миколай. Бачиш, перша зіронька горить – То вже Миколай до нас спішить. В нього коні білі, наче сніг, Борода сивенька аж до ніг, У сріблясті саночки сіда, І за вітром в’ється борода.

Миколай про діток знає все, Подарунки кожному несе, Має для дитячих подушок Подарунків повно – аж мішок! В. Паронова

Ой, хто, хто Миколая любить Ой хто, хто Миколая любить, Ой хто, хто Миколаю служить, – Тому святий Миколай На всякий час помагай, Миколаю! Ой хто, хто спішить в твої двори, Того ти на землі й на морі Все хорониш від напасти, Не даєш му в гріхи впасти, Миколаю! Ой хто, хто к ньому прибігає, На поміч його призиває, Той все з горя вийде ціло, Охоронить душу й тіло, Миколаю!

Миколай, молися за нами, Благаєм тебе зі сльозами, Ми тя будем вихваляти, Ім’я твоє величати, Миколаю! Слова народні

Миколай Коли замерзла річка І став біленьким гай, Прийшов у темну нічкуНа землю Миколай. Від хати і до хати Снігами через лід Спішить, спішить завзятоСтаренький сивий дід. Він в шапці-невидимці У теплім кожушку, Приніс усім гостинці У чарівнім мішку. Н. Тріщ

Молитва до Миколая Святий Миколаю, Я тебе благаю:Пошли щастя й світлу долюКозацькому краю. Дідусь і бабуся – Щоб були здорові, Татусь і матуся – Щоб жили в любові. Усім добрим діткам Принеси гостинці І подаруй Божу ласку Кожній сиротинці. Н. Гуменюк

Зимовий вечір Зимовий вечір впав на плечі, Неначе казка все навкруг. Біліє поле в темний вечір, Біліє гай, діброва, й луг. Під кригою завмерла річка, На вітах іній виграва, А дерево, неначе свічка, Немов іскриночка жива.

Блищать сніжинки на малятах, Іскриться сніг, біліє все. А з неба у святкових шатах Нам Миколай дари несе. І. Салюк

Свято Миколая Є на світі свят багато Урочистих, визначних, Але Миколая свято Найприємніше із них. Миколай святий – не казка, Це не Дід Мороз, о ні. Миколайчику, будь ласка, Ти приходь до мене в сні. Під подушку я загляну, Рано-вранці посміхнусь.

Подаруночки дістану, Миколаю поклонюсь. Подаруночки – це свято, Та я молю не про те, Бережи матусю й татка, І хай рідний край цвіте. Люблять діти Миколая, Шану кожен віддає.

Хто в мольбах його благає, Всім він поміч подає. Через нього Божа ласка З неба сходить до людей. Миколайчику, будь ласка, Завітай до всіх дітей.

Святий Миколаю Святий Миколаю, Прийди до нас з раю, Принеси нам дари Кожному до пари. Цукерки смачненькі, Булочки пухкенькі, Книжечок багатоЧитати у свято. М. Підгірянка

Гість із неба У дитячий край щасливий Йде весела вість: Бо коником білогривим Їде з неба гість! Дарів гість везе багато – Повні саночки; Радість буде в кожній хаті, Бо в них книжечки. Книжечок там тисячами, Цікаві такі:З казочками, з байочками, Повно образків! Їде, їде гість той скоро, Щоб бути на час, Та до чемних лиш, дітворо! Чи всі чемні з вас? Їде, їде гість багатий У дитячий край – Хто гість, ви раді знати?

Святий Миколай! А. Лотоцький

Щедрий Миколай Через поля, через гайУ червонім кожушкуПоспішає МиколайНа санчатах по сніжку. В торбі іграшки везе, Пряники медові. В кожні хату увійде, Сповнений любові.

Зранку встане дітвора, Зблиснуть оченята – Подаруночків гора, Радості багато. Г. Шевчук

Він ходить Він ходить від хати до хати, Питається мами і тата, Чи є у вас чемна дитина, Дівчатко мале чи хлопчина? Для кожного має в торбинці Найкращі у світі гостинці. А хто без кінця бешкетує, Тим чортик лиш різки дарує.

Синочку, лише пригадай, Це добрий Святий Миколай. С. Майданська

Лист до Чудотворця Святий отче, Миколай, Мою хату не минай! Подаруй мені потіху І торбину, повну сміху, І здоров’я для родини, Красну долю для Вкраїни. В. Багірова

Їде святий Миколай Забілів снігами гай – Їде святий Миколай! Коло нього на крилятахСиньоокі янголята. Хоч надворі зимний час, Не забув Святий про нас, В кожнім мешканні дитинціГарні він дає гостинці. Просим ми Тебе, Владико!

Втіху нам зроби велику, Радість нам найбільшу дай:Звесели наш Рідний Край!

День святого Миколая Сьогодні, дитино, раніше вставай:Іде по Вкраїні святий Миколай. Заходить сподіваний гість до осель, І дітям слухняним гостинці несе, Гадаю, що правило знаєте ви:Ніколи святого цього не гніви, І дома і в школі ти будь молодцем, Щоб радо зустрітись в цей день з Дідусем, Що знає усе й помагає в бідіЯк де на землі, а бува на воді. Радіє йому не лише дитинча, Знедолених, бідних у нас вистача.

Тож просимо ревно: Святий Миколай, На нашій землі бідарям помагай!:Та треба, щоб чуйною влада булаІ людям у скруті вона помогла! Микола Братан

Святий отче, Миколай! Нашу хату не минай! Подаруй ти нам потіху, І торбину повну сміху, І здоров’я для родини, Красну долю для Вкраїни. Нині святий Миколай, В український піде край, Всім, хто чемний і слухняний, Подаруночки роздасть.

Тож чекають усі дітиМиколая, щоб зустріти, Миколаю честь складаютьІ святого величають. Він ходить від хати до хатиПитається мами і татаЧи є у вас чемна дитинаДівчатко мале чи хлопчина? Для кожного має в торбинціНайкращі у світі гостинці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Анализ твору рибалка гулак-артемовський.
Ви зараз читаєте: Вірші до св. Миколая
Copyright © Українська література 2020. All Rights Reserved.