Володимир Бровченко – БіографіяВолодимир Якович Бровченко (1 червня 1931, Мала Виска – 20 серпня 2013) – український поет та громадський діяч.

Бровченко Володимир Якович народився 1 червня 1931 р. в м. Мала Виска на Кіровоградщині. Першого вірша опублікував в районній газеті в 1951 р. Закінчив Одеський технологічний інститут. Був засновником і першим редактором херсонської обласної молодіжної газети (тепер “Новий день”), у 1973-1979 рр. був головним редактором журналу “Дніпро”. Протягом 1979-1991 рр. – голова правління Товариства культурних зв’язків з україннями за

кордоном (товариство “Україна”). Перша збірка “Шумлять жита” вийшла 1956 року в Одесі. З 1958 р. – член Спілки письменників. Автор збірок: “Шумлять жита”, “Зустрічайте сонце”, “Скеля любові”, “Нерозстріляні зорі”, “Перелоги”, “На крилах вечорів”, “Думна гора”, “Сурми”, “Вічний жайвір”, “Погода на завтра”, “Навперейми літам”, “Повернення з літа”, “Вогонь на обрії”, “Вибране”, “За тиждень до воскресіння”, “Страстний четвер” та ін.; роману у віршах “Як Мамай до Канади їздив”; збірник пісень: “Вірність”, “Материне поле”, “Голуби”.

Заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. В. К. Винниченка.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...На майдані коло церкви аналіз.
Ви зараз читаєте: Володимир Бровченко – Біографія